А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Амброксол-ретард (Ambroxolum-retard)

міжнародна та хімічна назва: ambroxol;(транс-4-[(2-аміно-3,5-дибромбензил) аміно]-циклогексанолу гідрохлорид);

фiзико-хiмiчнi властивості: таблетки складаються здвох шарів, один – кремового або кремового з жовтуватим відтінком кольору,другий – білого або білого з кремовим відтінком кольору, верхня і нижняповерхні яких опуклі. На одну з поверхонь нанесена риска для поділу;

склад: 1 таблетка містить амброксолугідрохлориду – 0,075 г;допоміжні речовини: лактоза (цукормолочний), крохмаль картопляний, натрію кроскармелоза, полівінілпірролідоннизькомолекулярний медичний, магнію стеарат, ойдрагіт RL 100, віск монтановийгліколевий.

Форма випуску. Таблетки пролонгованої дії.

Фармакотерапевтична група. Засоби, що застосовуютьсяпри кашлі та застудних захворюваннях. Муколітичний засіб. Код АТС R05C B06.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Амброксолналежить до групи бензиламінів і є ефективним секретолітиком тасекретомоториком. Чинить виражений відхаркувальний ефект. Стимулює серозніклітини залоз слизової оболонки бронхів, підвищує вміст слизового секрету ізмінює порушене співвідношення серозного та слизового компонентів мокротинняпри патологічних процесах. При цьому активізуються гідролізуючі ферменти тапосилюється вивільнення лізосом з клітин Кларка, що приводить до зменшенняв’язкості мокротиння. Амброксол підвищує вміст сурфактанту в легенях, щопов’язано з посиленням його синтезу та секреції в альвеолярних пневмоцитах, атакож з порушенням його розпаду. Підвищує моторну активність війок миготливогоепітелію, збільшує мукоциліарний транспорт мокротиння. Незначно пригнічуєкашель. Амброксол добре проникає крізь плацентарний бар’єр та покращує синтезсурфактантів під час внутрішньоутробного життя плоду, а також здатен попередитисиндром недостатнього дихання у новонароджених. Амброксол не викликаєнадмірного утворення секрету, зменшує спастичну гіперреактивність бронхів –однієї з головних умов розвитку бронхіальної астми в осіб з алергією. Амброксолефективнішим за свого попередника – бромгексин, нетоксичний і добрепереноситься хворими. Дія ретардної форми амброксолу триває до 9–10 годин післявживання препарату усередину. Фармакокiнетика. При пероральномувживанні швидко та повністю абсорбується і добре проникає в легеневу тканину.Зв’язок з білками плазми – 80%. Проникає крізь гематоенцефалічний бар’єр,плацентарний бар’єр, виділяється з грудним молоком. Максимальна концентрація вплазмі крові досягається через 2 години після приймання препарату і утримуєтьсяупродовж 10–12 годин. Метаболізується в печінці, утворює дібромантраниловукислоту та глюкуронові кон’югати. Виводиться нирками: 90% у виглядіводорозчинних метаболітів, у незміненому вигляді – 5%. Період напіввиведення(T1/2) збільшується при тяжкій хронічній нирковій недостатності, але незмінюється при порушенні функції печінки.

Показання для застосування. Гострі та хронічнізахворювання дихальних шляхів, які супроводжуються утворенням в’язкого секрету,який важко відділяється, хронічні обструктивні захворювання легенів,бронхіальна астма з утрудненим відходженням мокротиння, бронхоектатичнахвороба. Муковісцидоз легень, синдром недостатнього дихання у дорослих, дляпрофілактики та лікування ускладнень після операцій на легенях, перед та післябронхоскопії, при догляді за трахеостомом. Стимуляція пренатального дозріваннялегень, лікування та профілактика (при загрозі передчасних пологів та припоказаних штучних передчасних пологах у період між 28 та 34 тижнями вагітності,коли клінічна картина дає можливість припускати продовження строку вагітностіна 3 дні) респіраторного дистрес-синдрому у недоношених дітей.

Спосіб застосування та дози. Дорослим та дітям старше12 років призначають внутрішньо по 1 таблетці щоденно вранці після їди,запиваючи достатньою кількістю рідини. Для стимуляції пренатального дозріваннялегень призначають по Ѕ таблетці 2 рази на добу. Не рекомендуєтьсязастосовувати без лікарських призначень більше 4–5 днів.

Побічна дія. Можливі алергічні реакції увигляді висипу на шкірі, кропив’янки, ангіоневротичного набряку. Рідко –слабкість, головний біль, діарея, сухість у роті та дихальних шляхах,екзантеми, ринорея, запор, дизурія. При довготривалому вживанні високих дозпрепарату можливий біль в епігастральній ділянці, нудота, блювання.

Протипоказання. Підвищена чутливість докомпонентів препарату, перший триместр вагітності, період годування груддю,виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки, судоми будь-якої етіології,діти до 12 років.

Передозування. До теперішнього часу немаєніяких повідомлень про випадки передозування препарату у людини. У разіможливого передозування слід проводити симптоматичне лікування (штучнеблювання, промивання шлунка в перші 1–2 години після прийому препарату;вживання продуктів, які у великій кількості містять жир).

Особливості застосування. Не слід комбінувати ізпротикашльовими засобами, які утруднюють виведення мокротиння. В II–IIIсеместрі вагітності препарат призначають, коли очікуємий ефект переважає надпотенційним ризиком для плода. При необхідності призначення препарату в періодлактації треба припинити грудне вигодовування. Із обережністю призначають принирковій, печінковій недостатності. Амброксол-ретард не впливає на здатністькерувати транспортними засобами.

Взаємодія з іншими лікарськимизасобами.Терапевтично доцільна комбінація амброксолу з теофіліном, можливе застосуванняпрепарату разом з серцевими глікозидами, діуретиками та антибіотиками. Спільнезастосування з протикашльовими препаратами призводить до утруднення відходженнямокротиння на фоні зменшення кашлю. Амброксол підвищує ефективність ампіциліну,амоксициліну, цефуроксиму, еритроміцину та доксицикліну, сприяє підвищенню їхконцентрації в легеневій тканині та бронхіальному секреті.

Умови та термін зберігання. Зберігати в сухому,захищеному від світла місці при температурі не вище 25 оС. Зберігатив недоступному для дітей місці. Термін придатності препарату – 3 роки
Переглядів: 324 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я