А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Гексален (Hexalen)

міжнародна та хімічна назва: АЛЬТРЕТАМІН; 1,3,4-діетиламінозаміщенепохідне s-триазину.

основні фізико-хімічні властивості: білий кристалічний порошок, добре розчиннийу хлороформі, N,N-диметилацетаміді та етилацетаті, погано — у воді тапропіленгліколі;

склад: одна капсула містить 50 мг альтретаміну;допоміжні речовини: лактоза безводна, кальцію стеарат.

Форма випуску. Капсули.

Фармакотерапевтична група. Антинеопластичний засіб. АТС: L01X X03.

Фармакологічні властивості. Гексален є пероральним синтетичнимцитостатичним протипухлинним препаратом. Протипухлинна активність препаратувизначається дією його метаболітів на ДНК пухлинних клітин.Фармакокінетика.Гексален при прийомі внутрішньо добревсмоктується з шлунково-кишкового тракту і піддається швидкому інтенсивномудеметилюванню в печінці з утворенням двох основних метаболітів: пентаметилмеламінута тетраметилмеламіну. Максимальна концентрація препарату в плазмі кровівиявляється через 2,5-3 год після прийому; період напіввиведення в b-фазістановить від 4,7 до 10,2 год. Гексален та його метаболіти зв’язуються збілками плазми крові. Вільні фракції альтретаміну, пентаметилмеламіну ітетраметилмеламіну складають 6%, 25% і 50% відповідно. Виводиться препарат ,головним чином, через нирки протягом 24 год.

Показання для застосування. Монотерапія прогресуючого раку яєчників, втому числі у випадках, стійких до лікування препаратами платини та/абокомбінованої хіміотерапії з використанням алкілюючих протипухлинних засобів.

Спосіб застосування та дози. Гексален застосовують перорально. Дозирозраховують, виходячи з площі поверхні тіла. Як правило, препарат вживаєтьсящодня курсами по 14 або 21 добі у дозах 200–260 мг/кв.м./добу. Дозу розділяютьна 4 прийоми (через кожні 6 годин) після їжі та перед сном. Перерва між курсамитерапії складає 7–14 днів. Тривалість лікування встановлюється індивідуально.

Побічна дія. При тривалому застосуванні Гексалену, здебільшого увисоких дозах, можуть спостерігатися нудота і блювота, розвиток неврологічноїсимптоматики (запаморочення, порушення настрою і свідомості, атаксія), а такожпериферичні нейропатії. Препарат може викликати дозозалежну мієлосупресію,лейкопенію, тромбоцитопенію. В окремих випадках можливий розвиток порушеньфункції нирок і шкірних реакцій.

Протипоказання. Гексален протипоказаний при встановленійгіперчутливості до препарату, значному пригніченні кістковомозковогокровотворення, серйозних неврологічних порушеннях.

Передозування. Гостре передозування препарату у людей не описано. Зметою зменшення побічних ефектів (насамперед, неврологічних, шлунково-кишковихі гематологічних, пов’язаних із застосуванням високих доз Гексалену),рекомендується зниження дози або відмова від препарату. Для зменшення побічнихявищ використовують симптоматичну терапію (протиблювотні засоби, піридоксин таін.) .

Особливості застосування. Перед початком лікування, а також в процесілікування необхідно контролювати картину периферичної крові та проводитиневрологічне обстеження. У зв’язку з наявністю у препарату ембріотоксичних татератогенних властивостей при його призначенні вагітним жінкам індивідуальновирішується питання співвідношення ризику і користі терапії. Хоча відсутні даніпро виділення Гексалену з грудним молоком, у період лікування препаратомрекомендується припинити грудне годування.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При одночасному застосуванні Гексалену зантидепресантами з класу інгібіторів моноаміноксидази можливий розвиток важкоїортостатичної гіпотензії. Блокатор Н2-гістамінових рецепторівциметидин, яий є інгібітором мікросомального метаболізму, може збільшувати періоднапіввиведення і токсичність Гексалену. У зв’язку з можливістю пригнічення піддією препарату нормальних імунних реакцій може послаблюватися ефект вакцинаціїпри його одночасному призначенні з вакцинами, що містять убиті віруси, а привикористанні вакцин, що містять живі віруси, може потенціюватися реплікаціявірусу і спостерігатися посилення пов’язаних із застосуванням вакцини побічнихефектів.

Умови та термін зберігання. Зберігають у сухому захищеному від світламісці при кімнатній температурі (15–25°С). Термін зберігання – 4 роки.
Переглядів: 753 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я