А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Фітобене (Phytobene)

основні фізико-хімічні властивості: безбарвний прозорий або майжепрозорий гель із специфічним запахом;

склад: 1 г гелю містить диметилсульфоксиду 0,15 г,гепарин-натрію 500 МО, декспантенолу 0,025 г;допоміжні речовини: етанол, карбомер 980, макроголгліцеролгідроксистеарат, трометамол, олія розмаринова, олія сосни гірської, оліялимонна, вода очищена.

Форма випуску. Гель для зовнішнього застосування.

Фармакотерапевтична група. Засоби, що застосовуютьсямісцево при болю у суглобах та м’язах. Диметилсульфоксид, комбінації. Код АТСМ02А Х53.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Фітобенегель – комбінований препарат для місцевого застосування. Дія препаратуобумовлена компонентами, що входять до його складу. Диметилсульфоксид виявляєпротизапальну, антиексудативну і місцевоанестезуючу дії за рахунок інактиваціїгідроксильних радикалів і поліпшення метаболічних процесів в осередкузапалення, зниження швидкості проведення ноцицептивних імпульсів у периферичнихнейронах. Диметилсульфоксид проникає крізь біологічні мембрани, полегшуєрезорбцію інших компонентів препарату.Гепарин натрію –антикоагулянт прямої дії, природний антиагрегантний фактор організму –інактивуючи біогенні аміни в тканинах, виявляє помірну протизапальну дію,покращує мікроциркуляцію, перешкоджає тромбоутворенню, активує фібринолітичнівластивості крові, сприяє регенерації сполучної тканини за рахунок пригніченняактивності гіалуронідази. Декспантенол – похідневітаміну В5 – у шкірі перетворюється на пантотенову кислоту, щовходить до складу коензиму А, який відіграє важливу роль у процесахацетилювання і окислення. Покращуючи обмінні процеси, стимулює регенераціюушкоджених тканин.Фармакокинетіка. Не досліджувалася.

Показання для застосування. Закриті (без ушкодження шкіри) травми і їх наслідки– набряк, міозит, тендиніт і тендовагініт, лігаментит, бурсит, крововиливи,удар м’яких тканин, розтягування м’язів, сухожиль і зв’язок, хронічнатравматизація і перевантаження м’яких тканин (наприклад, “лікоть тенісиста”);невралгія різного походження; обмеження рухливості суглобів (наприклад, плечолопатковийперіартрит); гострий біль при захворюваннях поверхневих вен нижніх кінцівок(тромбофлебіт, флебіт, перифлебіт, варикозне розширення вен, трофічні порушенняна фоні хронічної венозної недостатності).

Спосіб застосування та дози. Дорослим і дітям старше 5 років гельнаносять тонким шаром (наприклад, стовпчик гелю завдовжки 3 см наносять наділянку, розмір якої відповідає проекції колінного суглоба) на уражені ділянкиабо навколо них (при саднах) і рівномірно розподіляють легкими втираючимирухами 2 - 4 рази на добу. При накладанні пов’язок повітропроникнийперев’язувальний матеріал накладають тільки після проникнення більшої частинигелю в шкіру і випаровування спирту (декілька хвилин). Тривалість курсулікування визначається індивідуально і залежить від тяжкості захворювання іефективності терапії.

Побічна дія. Препарат зазвичай добре переноситься, проте, можутьвиникнути реакції у вигляді тимчасового почервоніння, свербежу, відчуття печінняв місцях аплікації. Іноді може бути запах часнику з рота (що обумовленонаявністю у складі препарату диметилсульфоксиду); цей запах не є побічною дією,а свідчить, в першу чергу, про добру абсорбцію диметилсульфоксиду. Відразупісля застосування гелю можлива зміна смакових відчуттів, яка швидко минаєпротягом кількох хвилин. Можуть виникнути алергічні реакції (наприкладкропив’янка); описані поодинокі випадки розвитку набряку Квінке.

Протипоказання. Застосування гелю протипоказано при індивідуальнійпідвищеній чутливості до компонентів препарату, а також при вираженихпорушеннях функції печінки та/або нирок, бронхіальній астмі, вираженихпорушеннях з боку серцево-судинної системи (виражена стенокардія, інфарктміокарда, інсульт, виражений загальний атеросклероз), вагітності, у періодгрудного вигодовування, в дитячому віці до 5 років. Препарат не можназастосовувати одночасно з суліндаком (нестероїдним протизапальним засобом).

Передозування. Випадків передозування препарату не описано.

Особливості застосування. З метою запобігання появі небажаних ефектівпрепарат необхідно наносити на очищену від інших лікарських засобів, косметикиі забруднень шкіру.Інші лікарські засоби не слід наносити на оброблювані ділянки шкірипротягом декількох годин перед аплікацією гелю і після неї. Препарат слід наносити тільки на неушкоджені ділянки шкіри, уникаючипотрапляння на відкриті рани, в очі, на слизові оболонки або на ушкоджену шкіру(наприклад, після опромінювання, при дерматитах, дерматозах, опіках, а також насвіжі післяопераційні рубці). При застосуванні препарату шляхом іонофорезу гель наносять під катод,враховуючи аніонні властивості гепарину. При фонофорезі препарат завдяки своїмгарним контактним властивостям і вмісту діючих речовин доповнює фізіотерапевтичнудію ультразвукових хвиль. Препарат не залишає жирного блиску на шкірі і слідів на одязі.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. У зв’язку із здатністю диметилсульфоксидупосилювати як специфічну активність, так і токсичність деяких лікарськихзасобів, слід уникати одночасного нанесення інших лікарських засобів длямісцевого застосування з гелем Фітобене. Препарат не можна застосовувати одночасно з суліндаком (нестероїднийпротизапальний засіб) через можливість виникнення тяжких токсичних реакцій(периферичної нейропатії).

Умови та термін зберігання. Зберігати у недоступному для дітей місці притемпературі від 15оС до 25оС. Не заморожувати. Термінпридатності – 2 роки
Переглядів: 849 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я