А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Ферроплекс (Ferroplex)

основні фізико-хімічні властивості: двоопуклі драже білого або сірувато-білогокольору;

склад: 1 драже містить заліза сульфату (ІІ) 50 мг, кислоти аскорбінової 30 мг;допоміжні речовини: желатин, стеарин, гумміарабік, магнію оксид, тальк,лактоза, олія рослинна, сахароза.

Форма випуску. Драже.

Фармакотерапевтична група. Антианемічні засоби. Препарати заліза. Код АТС В03А Е10.

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка. Залізо, що входить до складу препарату, поповнюєдефіцит цього елементу в організмі (зокрема, при залізодефіцитних анеміях),стимулює еритропоез. Аскорбінова кислота покращує абсорбцію заліза при ахілії або іншихпорушеннях функції травного тракту (завдяки своїм відновним властивостямаскорбінова кислота стабілізує іон Fe2+, що сприяє йоговсмоктуванню). Фармакокінетика. Всмоктування заліза відбувається у верхніх відділахтонкої кишки. Аскорбінова кислота покращує всмоктування заліза. Післявсмоктування більша частина заліза приєднується до трансферину і потрапляє укістковий мозок, де перетворюється у гемоглобін. Надлишок заліза виводиться зкалом.

Показання для застосування. Лікування залізодефіцитних анемійрізноманітного генезу (залізодефіцитна хронічна анемія, яка проявиласявнаслідок кровотечі, дефіцит заліза під час вагітності, у підлітковому віці).Профілактика залізодефіцитних анемій у вагітних жінок, у постійних донорів,після резекції шлунка.

Спосіб застосування та дози. Драже слід приймати внутрішньо після їжі,ковтати не розжовуючи. Дорослим та дітям старше 14 років призначають по 1 - 2драже 3 рази на добу; дітям віком від 3 до 14 років – по 1 драже 3 рази надобу. Тривалість лікування встановлюється індивідуально. Після встановленнянормальної концентрації гемоглобіну у крові доцільно ще 3 - 4 місяціпродовжувати курс лікування.

Побічна дія. З боку шлунково-кишкового тракту: анорексія, нудота,блювання, діарея.Алергічні реакції: шкірні висипи, свербіж.

Протипоказання. Підвищена чутливість до компонентів препарату.Захворювання, що супроводжуються накопиченням заліза в організмі: апластична ігемолітична анемії, гемохроматоз, трансфузійний сидероз. Діти до 3 років.

Передозування. Симптоми: біль у животі, нудота, блювання, діарея.Лікування. Призначають внутрішньо сире яйце і молоко, що забезпечуєзв’язування іонів заліза у шлунково-кишковому тракті та їх послідовневиведення, промивання шлунка, призначення дефероксаміну.

Особливості застосування. Препарат не слід запивати чорною кавою, чаєм,молоком, щоб запобігти зниженню всмоктування заліза.При прийманні Ферроплексу відмічають забарвлення калу у чорний колір,що не є клінічно значущою ознакою.З обережністю приймають Ферроплекс при виразковій хворобі шлунка ідванадцятипалої кишки, виразковому коліті, ентеритах.Препарат приймають тривалий час, тому необхідний постійний контроль застаном хворого і рівнем заліза в плазмі крові.Препарат може спричинити потемніння зубів, тому після його прийманняслід ретельно прополоскати рот.Вагітність і лактація.Можливезастосування препарату за показанням при вагітності і в період лактації, атакож у жінок дітородного віку.Вплив на керування автотранспортом і роботу з механізмами.Не впливає.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Ферроплекс не слід призначати одночасно зантацидами, які містять солі алюмінію, магнію, кальцію (зменшуєтьсявсмоктування заліза); з антибіотиками групи тетрациклінів і пеніцилінів(утворюються комплексні сполуки, що зменшують всмоктування антибіотика ізаліза).При одночасному застосуванні глюкокортикоїдів можливе посиленнястимуляції еритропоезу Ферроплексом.

Умови та термін зберігання. Зберігати у недоступному для дітей,захищеному від світла та вологи місці, при температурі нижче 30°С. Термінпридатності – 5 років
Переглядів: 867 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я