А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Ферон форте (Feron forte)

основні фізико-хімічні властивості: капсули із твердого желатину із прозоримтілом та червоною кришечкою розміром “0”, що містять суміш гранул коричневого,білого, жовтого та рожевого кольорів.

Склад: діючі речовини:1 капсула містить заліза, одержаного із залізакарбонілу 100 мг; кислоти фолієвої - 1,5 мг; ціанокобаламіну (вітамін В12)- 15 мкг, кислоти аскорбінової (вітамін С) – 75 мг, цинку сульфат моногідрату,що еквівалентно елементарному цинку 22,5 мг; допоміжні речовини: ПВПК-30, тальк, крохмаль, ПЕГ-6000, білий шелак,натрію метилпарабен, натрію пропілпарабен, гідроксипропілметилцелюлоза, цукор,барвник Ponceu 4R, етилцелюлоза.

Форма випуску. Капсули.

Фармакотерапевтична група. Антианемічні засоби. Препарати заліза. Різнікомбінації. Код АТС: В03А Е10.

Фармакологічні властивості. Ферон форте – це комбінований препарат, доскладу якого входить залізо.

Фармакодинаміка. Препарат поповнює дефіцит іонів заліза в організміпри залізодефіцитних анеміях різного генезу та стимулює еритропоез. Залізовходить до складу гемоглобіну, забезпечує транспорт кисню у тканини, єкофактором багатьох ферментних систем. Потреба у залізі збільшується під часвагітності та лактації, при великих за обсягом місячних та у дівчатпубертатного віку, у дітей в період активного росту, при хронічних кровотечах,а також при захворюваннях шлунково-кишкового тракту, що супроводжуютьсяпорушенням процесів всмоктування заліза. При курсовому лікуванні настаєпоступова регресія клінічних симптомів (слабкість, втомлюваність,запаморочення, тахікардія, хворобливість, сухість шкірних покривів) ілабораторних показників анемії. Ціанокобаламін (вітамін В12) необхідний для синтезу ДНК івизрівання еритроцитів. Фолієва кислота після трансформації в організмі у фолінієву кислотубере участь у реакціях синтезу нуклеотидів, разом із вітаміном В12 регулюєпроцес визрівання еритроцитів, необхідна для здійснення реакцій клітинногоімунітету. Аскорбінова кислота в організмі приймає участь у біосинтезі колагену,адреналіну, норадреналіну, стероїдів, серотоніну. У більшості процесів, щовідбуваються за участю аскорбінової кислоти, беруть участь іони заліза.Аскорбінова кислота виконує антиоксидантну функцію. Перешкоджає окисленнюгемоглобіну, відновлює метгемоглобін. Як біоантиоксидант забезпечуєстабільність клітинних мембран, руйнує вільні радикали, пероксиди. Стимулюєобмін РНК. Сприяє перетворенню фолієвої кислоти у фолінієву. Протианемічна діяпов’язана з її впливом на обмін заліза, а саме з відновленням тривалентногозаліза на двовалентне. Цинку сульфат моногідрат як мікроелемент входить до складу рядуферментів, сприяє збільшенню рівня АТФ, підвищує синтез білка і нуклеїновихкислот, покращує процеси кровотворення, регенерації тканин, потрібної длянормальної активності лімфоїдної тканини. Цинк приймає участь у відновленніклітин і формуванні кісткової тканини. Необхідний для забезпечення процесупродукції енергії шляхом розщеплення вуглеводів в організмі. Цинк підвищуєопірність організму до простудних захворювань.

Фармакокінетика. При прийманні всередину залізо абсорбується ушлунково-кишковому тракті (дванадцятипалій кишці та у проксимальній частинітонкого кишечнику). Величина абсорбції залежить від ступеня дефіциту заліза ворганізмі (5 – 10 % у здорової людини, до 60 % у людей, які маютьзалізодефіцитну анемію). Після проходження кишкового бар’єра залізо у сироватцікрові зв’язується із трансферином і потрапляє у тканини. Мінімальна кількістьзаліза виводиться із жовчю та потом. При прийманні препарату слід враховувати,що його всмоктування зменшується протягом 4 – 6 годин після прийому попередньоїдози.Фолієва кислота швидко та повністю абсорбується у дванадцятипалійкишці. У крові виявляється 92 % - 98 % через 36 годин. 87 % міститься веритроцитах, решта – у плазмі крові. Депонується і перетворюється на активні формиу печінці. 50 % виводиться нирками, решта – через кишечник. Ціанокобаламін (вітамін В12) у шлунку з’єднується ізгастромукопротеїдом, абсорбується у тонкій кишці. У крові 93 % з’єднується зглобуліном, надходить у печінку, де перетворюється на активну форму кобамамід.Нирками виділяється 1 – 2 %, більша частина виявляється у калі. Кислотааскорбінова абсорбується у кишках у вигляді кислоти дегідроаскорбінової. Якапроникає крізь мембрану без енергетичних затрат. Максимальна концентрація уплазмі крові визначається через 4 години. Виділяється із сечею у незміненомустані (20%), а також у вигляді метаболітів.

Показання для застосування. Залізодефіцитна анемія, анемія, пов’язана ізаліментарною недостатністю заліза, для профілактики залізодефіцитної анемії, атакож жінкам у періоди вагітності та годування груддю, при хронічнійкрововтраті (гемороїдальні кровотечі, пептичні виразки у стадії ремісії,гіперменорея), анкілостомоз, донорство.

Спосіб застосування та дози. Дорослим та дітям віком старшим 12 років по1 капсулі після прийому їжі 1 – 2 рази на добу. Тривалість лікування всередньому становить 1 – 3 місяці.

Побічна дія. Можливі алергічні реакції, нудота. Спостерігаєтьсязабарвлення калу у чорний колір.

Протипоказання. Підвищена чутливість до будь-якого з компонентівпрепарату, гемохроматоз, гемолітична анемія, анемії не залізодефіцитногогенезу, цироз печінки, гостра ниркова недостатність. Дітям до 12 років.

Передозування. Нудота, біль в епігастральній ділянці та іншісимптоми подразнення шлунково-кишкового тракту, запаморочення, зниженняартеріального тиску. Специфічним антидотом при отруєннях солями заліза єдефероксамін, який призначають всередину та парентерально. При гостромуотруєнні для зв’язування заліза, яке не всмокталося із травного тракту,приймають всередину 5 – 10 г дефероксаміну кожні 3 – 12 годин. Дефероксамінможна вводити у м’яз 1,0 г на добу у вигляді 10 % розчину.

Особливості застосування. Лікування залізодефіцитної анемії слід проводити підконтролем рівня гемоглобіну та вмісту заліза у сироватці крові. Неефективністьтерапії може бути обумовлена недостатністю кровообігу, хронічним алкоголізмом,полігіпоавітамінозом. Перед початком лікування слід виключити перніціознуанемію. Ферон форте на знижує уваги, не впливає на здатність керуватитранспортними засобами та потенційно небезпечними механізмами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При прийомі Ферон форте одночасно ізметилдопою, пеніциліном, препаратами хінолінового ряду, тетрациклінами можезнизитись абсорбція вказаних препаратів. Одночасне вживання препарату ізтироксином може призвести до збільшення рівня тиреотропіну в крові. При одночасному прийомі препарату Ферон форте та антацидних засобівможе зменшитись абсорбція заліза.

Умови та термін зберігання.Зберігати при температурі до +25 °С, всухому, захищеному від світла та недоступному для дітей місці. Термінпридатності – 2 роки
Переглядів: 751 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я