А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Фервекс для дорослихз малиновим смаком (Fervex for adultsraspberry)

основні фізико-хімічні властивості: гранульований порошок від ясно-рожевого до ясно-бежевогокольору, допускаються вкраплення темно-рожевого кольору, легкорозчинний у воді;

склад: 1 пакетик містить феніраміну малеату 25 мг, парацетамолу 500 мг,кислоти аскорбінової 200 мг;допоміжні речовини: сахароза, кислота лимонна безводна, акація, натріюсахаринат, ароматизатор малиновий натуральний.

Форма випуску.Порошок для приготування розчину для пероральногозастосування.

Фармакотерапевтична група.Аналгетики і антипіретики. Код АТС: N02B E51.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка.Основу препарату складає комбінація ефективних і безпечних лікарськихзасобів, що діють на основні ланки в патогенезі застудних захворювань.Парацетамол має жарознижуючу і знеболюючу дію; кислота аскорбінова – компенсуєпотреби організму у вітаміні С, що зростають при застудних захворюваннях;феніраміну малеат - блокатор Н1-гістамінових рецепторів, забезпечуєдесенсибілізуючу дію, що виявляється зменшенням запальної реакції слизовихоболонок верхніх дихальних шляхів (поліпшується носове дихання, зменшуєтьсянежить, зникають чхання та сльозотеча). Приготовлений як теплий розчин зприємним смаком і ароматом, препарат зменшує явища інтоксикації організму.Фармакокінетика.Парацетамол після прийому внутрішньо швидко і майже цілком всмоктуєтьсяу травному каналі. Максимальна концентрація парацетамолу в плазмі досягаєтьсячерез 30-60 хвилин після прийому. Парацетамол метаболізується переважно впечінці з утворенням неактивних сполук з глюкуроновою кислотою і сульфатами. Унезначній кількості (менше 4 %) метаболізується шляхом окислювання з утвореннямцистеїну і меркаптопурової кислоти (за участі цитохрому Р450).Виводиться із сечею, в основному у вигляді метаболітів. У незміненомувигляді виводиться приблизно 5% від прийнятої дози.Період напіввиведення становить 2–2,5 години. Метаболізм парацетамолу упацієнтів з печінковою недостатністю не змінюється.Кислота аскорбінова (вітамін С) легко всмоктується у травному каналі.Після всмоктування циркулює в плазмі і концентрується в залозах внутрішньої секреції.У великих кількостях міститься в корковому і мозковому шарах наднирковоїзалози. Вміст аскорбінової кислоти в лейкоцитах і тромбоцитах вище, ніж уплазмі крові. Кислота аскорбінова частково метаболізується до щавлевої кислотиабо інших водорозчинних метаболітів, а частково виводиться нирками у незміненійформі. Катаболізм кислоти аскорбінової становить 2,2-4,1% від загального їїзапасу в організмі, що у свою чергу оцінюється в 1500 мг. Вважається, що цьогозапасу організму вистачає на 1-1,5 місяця за відсутності вітаміну С в їжі.Екскреція його із сечею починається після насичення депо більше 1 500 мг. Ухворих зі зниженими запасами вітамін С може не з’являтись у сечі навіть привведенні у великій кількості внутрішньо чи парентерально. Період напіввиведеннякислоти аскорбінової становить від 12,8 до 29,5 доби.Феніраміну малеатдобре всмоктується з травного каналу і легко проникає в тканини. Періоднапіввиведення з плазми становить 1-1,5 години, виділяється з організмупереважно нирками.

Показання для застосування.Симптоматичнелікування застудних захворювань, грипу, ринофарингіту, алергічного риніту якіпроявляютьсяпропасницею;головним болем;нежитем (ринітом);чханням і сльозотечею.

Спосіб застосування та дози.Внутрішньодорослим і дітям старше 15 років препарат призначають по 1 пакету 2-3 рази надобу. Вміст пакетика розчиняють у склянці холодної або теплої води. Пацієнтаміз симптомами застудного захворювання краще приймати теплий розчин. Першийприйом слід зробити якнайскоріше після появи перших симптомів захворювання.Розчин приймають зразу після приготування. Інтервал між прийомами повинен бутине менше 4 годин.Для пацієнтів з порушеннями функції нирок при кліренсі креатиніну<10 мл/хв. інтервал між прийомами повинен бути не менше 8 годин.

Побічна дія.Можливі: сухість у роті, порушення акомодації, затримка сечі, підвищеназбудливість (особливо у людей похилого віку).Рідко: алергійні реакції (висипання, кропив’янка).Дуже рідко: тромбоцитопенія.

Протипоказання.Підвищена чутливість до компонентів препарату;виражене порушення функції печінки;закритокутова глаукома;аденома передміхурової залози; діти до 15 років.

Передозування.При передозуванні токсична діяпрепарату може бути зумовлена парацетамолом, який входить до його складу.Відомо, що прийом парацетамолу в дозі більше 4 г на добу (для дорослих) можетоксично впливати на печінку. Симптоми інтоксикації (нудота, блювання,анорексія, біль у животі, посилення пітливості) звичайно виникають у перші 24години.

Особливості застосування.Алкоголь підсилюєседативну дію феніраміну малеату.Препарат може спричинювати сонливість, що робить небезпечним керуваннятранспортними засобами та роботу з механізмами.Даних відносно негативного впливу препарату на вагітність і лактаціюнемає, однак призначати препарат у ці періоди слід з великою обережністю.При призначенні препарату хворим на цукровий діабет, або особам, якізнаходяться на дієті, що виключає цукор, необхідно пам’ятати, що 1 пакетикпрепарату містить 11,5 г сахарози.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами.Поєднання зі снодійними,аналгетиками та інгібіторами моноаміноксидази може підсилювати пригнічуючу діюна центральну нервову систему.Одночасний прийом зантигістамінними препаратами, антидепресантами, протипаркінсонічнимипрепаратами, холінолітичними спазмолітиками може давати атропіноподібний ефект,що виявляється сухістю в роті, порушенням акомодації, затримкою сечі, запором.

Умови та термін зберігання.ЗБЕРІГАТИ В НЕДОСТУПНОМУ ДЛЯ ДІТЕЙ МІСЦІ.Зберігати усухому місці при температурі 15 – 25 °С.Термін придатності – 4 роки
Переглядів: 684 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я