А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

0

Фервекс для дітей (Fervex for children)

 
 
основні фізико-хімічні властивості: жовтий гранульованийпорошок з характерним запахом, легкорозчинний у воді;

склад: 1 пакетик містить феніраміну малеату 10 мг, парацетамолу 280 мг,аскорбінової кислоти 100 мг;допоміжні речовини: сахароза, натрію рибофлавіну фосфат, тримагніюдіцитрат безводний, аспартам, ароматизатор бананово-карамельний.

Форма випуску.Порошок для приготування розчину для пероральногозастосування.

Фармакотерапевтична група.Парацетамол, комбінації без психолептиків. Код АТС: N02B E51.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка.Основу препарату становить комбінація ефективних і безпечних лікарськихзасобів, що діють на основні ланки в патогенезі застудних захворювань.Парацетамол має жарознижувальну і знеболювальну дії; кислота аскорбінова –компенсує потреби організму у вітаміні С, що зростають при застуднихзахворюваннях; феніраміну малеат-блокатор Н1-гістаміновихрецепторів, забезпечує десенсибілізуючу дію, що проявляється у зменшеннізапальної реакції слизових оболонок верхніх дихальних шляхів (поліпшується носоведихання, зменшується нежить, проходить чхання та сльозотеча). Приготовлений яктеплий розчин із приємним смаком і ароматом, препарат також зменшує явищаінтоксикації організму.Фармакокінетика.Фармакокінетикакомбінованого засобу не досліджена, кожний компонент препарату метаболізуєтьсяокремо.Парацетамол після прийому внутрішньо швидко і майже цілком всмоктуєтьсяв травному тракті. Максимальна концентрація парацетамолу в плазмі досягаєтьсячерез 30-60 хвилин після прийому. Парацетамол метаболізується переважно впечінці з утворенням неактивних сполук з глюкуроновою кислотою і сульфатами. Унезначній кількості (менше 4 %) метаболізується шляхом окислювання з утвореннямцистеїну і меркаптопурової кислоти (за участю цитохрому Р450).Виводиться із сечею, здебільшого у вигляді метаболітів. У незмінномустані виводиться приблизно 5 % від прийнятої дози.Період напіввиведення становить 2–2,5 години. Метаболізм парацетамолу впацієнтів з печінковою недостатністю не змінюється.Вітамін С (кислота аскорбінова) легко всмоктується у травному тракті.Після всмоктування циркулює в плазмі і концентрується в залозах внутрішньоїсекреції. У великих кількостях міститься в корковому і мозковому шарахнадниркової залози. Вміст аскорбінової кислоти в лейкоцитах і тромбоцитахвищий, ніж у плазмі крові. Вітамін С частково метаболізується до щавлевоїкислоти або інших водорозчинних метаболітів, а частково виводиться нирками унезмінному стані. Катаболізм кислоти аскорбінової становить 2,2-4,1% відзагального її запасу в організмі, що, у свою чергу, оцінюється в 1500 мг.Вважається, що цього запасу в організмі вистачає на 1-1,5 місяця привідсутності вітаміну С в їжі. Екскреція його із сечею починається післянасичення депо більше 1500 мг. У хворих зі зниженими запасами вітамін С може нез’являтись у сечі навіть при введенні у великій кількості внутрішньо чипарентерально. Період напіввиведення кислоти аскорбінової становить від 12,8 до29,5 доби.Феніраміну малеатдобре всмоктується з травного тракті і легко проникає в тканини. Періоднапіввиведення з плазми становить 1-1,5 години, виділяється з організмупереважно нирками.

Показання для застосування.симптоматичне лікування застудних захворювань, що супроводжуються болемта пропасницею (грип; гострі респіраторні вірусні інфекції тощо).риніт, алергічний риніт,ринофарингіт.

Спосіб застосування та дози.Внутрішньо. Вміст пакету розчиняютьв 100 мл теплої води.Препарат призначають дітям:

віком 6-10 років по 1 пакетикудвічі на добу;

віком 11-12 років по 1 пакетикутричі на добу;

віком 13-15 років по 1 пакетику 4рази на добу.Інтервал між прийомами повинен бутине менше 4 годин.Для пацієнтівз порушеннямифункції нирок при кліренсі креатиніну <10 мл/хв. інтервал між прийомамиповинен бути не менше 8 годин.

Побічна дія.Можливі: сухість у роті, порушення акомодації, затримка сечі, підвищеназбудливість.Іноді: алергічні реакції (висипання, кропив’янка).В поодиноких випадках: тромбоцитопенія.З виникненням подібних реакційпотрібно негайно звернутися до лікаря.

Протипоказання.• виражене порушення функціїпечінки;• закритокутова глаукома;• дитячий вік менше 6 років;• підвищена чутливість до одного ізкомпонентів препарату.

Передозування.При передозуванні токсична діяпрепарату може бути обумовлена парацетамолом, який входить до його складу.Відомо, що прийом парацетамолу дитиною в дозі понад 60 мг/кг на добу можетоксично впливати на печінку. Симптоми інтоксикації (нудота, блювання,анорексія, біль у животі, посилення пітливості) звичайно виникають у перші 24години. При їх появі треба негайно звернутися до лікаря.

Особливості застосування.Не слід приймати препарат більше 5 днів без консультації з лікарем,якщо немає ознак поліпшення.Препарат може викликати сонливість.При призначенні Фервексу дітям, що хворіють на цукровий діабет, абодітям, що перебувають на дієті, яка виключає цукор, необхідно пам’ятати, що 1пакетик препарату містить 2,4 г сахарози.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами.У поєднанні зі снодійними,аналгетиками й інгібіторами моноаміноксидази препарат може посилюватипригнічувальну дію на центральну нервову систему.Одночасний прийом зантигістамінними препаратами, антидепресантами, холінолітичними спазмолітикамиможе давати атропіноподібний ефект, що проявляється сухістю в роті, порушеннямакомодації, затримкою сечі, запором.

Умови та термін зберігання. ЗБЕРІГАТИ В НЕДОСТУПНОМУ ДЛЯ ДІТЕЙ МІСЦІ.Зберігати всухому місці при температурі 15 – 25 °С.Термін зберігання – 4 роки
Переглядів: 1060 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я