А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Фенюльс (Fenules)

основні фізико-хімічні властивості: тверді желатинові капсули, кришка капсулизеленого кольору, корпус капсули прозорий; капсула містить гранули жовтого,білого і темно-бузкового кольору;

склад: 1 капсула містить заліза сульфату 150 мг, кислоти аскорбінової(вітаміну С) 50 мг, рибофлавіну 2 мг, тіаміну мононітрату 2 мг, нікотинаміду 15мг, піридоксину гідрохлориду 1 мг, кислоти пантотенової (як кальцію пантотенат)2,5 мг; допоміжніречовини: шелак, гранули нон-парель, етилцелюлоза, барвник кармоізин супра. Форма випуску. Капсули.

Фармакотерапевтична група. Протианемічні засоби. Препарати тривалентного залізадля перорального застосування. Код АТС В03А В11**.

Фармакологічнівластивості. Фармакодинаміка.Залізо у складі гемоглобіну забезпечує транспортування кисню до тканин.Адекватна кількість заліза необхідна для ефективного еритропоезу. Вітамін Сбере участь у біологічних реакціях окислення і відновлення. Цей вітамін впливаєна утворення гемоглобіну, дозрівання еритроцитів, сприяє метаболізму фолієвоїкислоти, підвищує всмоктування заліза у шлунково-кишковому тракті. Регулюєвуглеводний обмін, систему згортання крові, нормалізує проникність капілярів.Рибофлавін регулює окисно-відновні процеси, необхідний для підтриманнянормальної зорової функції, бере участь у синтезі гемоглобіну. Тіамінумононітрат - попередник кокарбоксилази, яка є коферментом багатьох реакцій,бере участь у вуглеводному, білковому та жировому обміні. Нікотинамід сприяєпроцесу дихання тканин, жировому та вуглеводному обміну. Піридоксинугідрохлорид - це кофермент великої кількості ферментів, бере участь у синтезіамінолевулінової кислоти - першої ланки у синтезі речовин, що утворюють гем.Кальцію пантотенат входить до складу коферменту А, бере участь у вуглеводномута жировому обміні, активізує метаболічні процеси, енергетичне забезпечення,покращує перебіг процесів регенерації.Фармакокінетика.Не досліджена.

Показаннядля застосування. Профілактикита лікування залізодефіцитної анемії будь-якої етіології. Профілактикалатентного дефіциту заліза, спричиненого надмірними втратами заліза(крововтрати, у тому числі гіперменорея, регулярне донорство) та/або підвищеноюпотребою в залізі (період вагітності та годування груддю, похилий вік,неповноцінне харчування, період реконвалесценції після тяжких хвороб таоперацій).

Спосібзастосування та дози.Дорослим та дітям старше 16 років при лікуванні залізодефіцитної анеміїпризначають по 1 капсулі 2 рази на добу. Для профілактики залізодефіцитноїанемії та латентного дефіциту заліза в період вагітності, лактації,крововтратах, тривалих і надмірних менструаціях - по 1 капсулі 1 раз на добу. Тривалістькурсу лікування залежить від характеру захворювання та досягненнятерапевтичного ефекту і визначається лікарем.

Побічна дія. Дуже рідко можливі диспептичні симптоми, алергічніреакції на інгредієнти препарату.

Протипоказання. Підвищена чутливість до будь-якогоінгредієнта препарату; препарат протипоказаний пацієнтам з перніціозноюанемією. Діти до 16 років.

Передозування.Симптоми: нудота, блювання,діарея.Лікування:для зв’язування іонів заліза у шлунково-кишковому тракті (ШКТ) і подальшого їхвиведення із організму призначають сире яйце та молоко; промивання шлунка 1%водним розчином натрію бікарбонату. Специфічний антидот - дефероксамін(десферал).

Особливостізастосування. Препарат неслід призначати пацієнтам після багаторазових переливань крові, а також хворимз анеміями, не пов’язаними з недостатністю заліза. Потрібно обережно призначатипрепарат хворим з порушенням всмоктування заліза, гемоглобінопатіями тахронічними хворобами шлунково-кишкового тракту. Рекомендується вживати Фенюльснатщесерце, не розжовуючи капсулу.

Взаємодіяз іншими лікарськими засобами.Одночасне вживання антацидних препаратів і антибіотиків групи тетрациклінупризводить до зниження всмоктування заліза.

Умовита термін зберігання.Зберігати в недоступному для дітей, захищеному від світла місці, притемпературі не вище 25оС. Термін придатності – 3 роки
Переглядів: 1331 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я