А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Фенкарол 10 мг (Phenkarol 10 mg)

міжнародна назва: quifenadinе;

основні фізико-хімічні властивості: порошок від білого до білого з жовтуватимвідтінком кольору з персиково-апельсиновим запахом; допускаються включенняжовтого кольору;

склад: 1 пакетик міститьхіфенадину гідрохлориду 10мг;допоміжні речовини: аспартам, манітол, кислоталимонна моногідрат, ароматизатори персиковий дюраром та апельсиновий дюраром.

Форма випуску. Порошок дозований.

Фармакотерапевтична група. Антигістамінні засоби для системногозастосування.Код АТС R06A X.

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка. Фенкарол є похіднимхінуклідилкарбінолу, який зменшує дію гістаміну на органи та їх системи.Фенкарол є конкурентним блокатором Н1-рецепторів. Крім того, навідміну від класичних препаратів цієї групи він активує ензим діаміноксидазу,який розщеплює до 30% ендогенного гістаміну. Цим пояснюється ефективністьфенкаролу для хворих, стійких до інших протигістамінних засобів. Фенкаролпогано проникає через гематоенцефалічний бар’єр та мало впливає на процесидезамінування серотоніну у тканинах головного мозку, слабко впливає наактивність моноаміноксидази. Протигістамінні властивості фенкаролу пов’язані зприсутністю циклічного ядра хінуклідину в структурі та відстанню між групоюдифенілкарбінолу та атомом азоту. За протигістамінними властивостями фенкаролперевищує димедрол.Фенкарол знижує токсичну дію гістаміну, усуває абопослаблює його бронхоконстрикторну дію та судомний вплив, має помірнуантисеротонінову та слабку холінолітичну дію, яскраво виражені протисвербіжніта десенсибілізуючі властивості. Фенкарол послаблює гіпотензивну дію гістамінута його вплив на проникність капілярів. Фенкарол безпосередньо не впливає на серцевудіяльність та кров’яний тиск. Фенкарол не має протективної дії при аконітовихаритміях. На відміну від дифенгідраміну (димедролу) та дипразину (піпольфену)фенкарол не має пригнічуючої дії на центральну нервову систему, але приіндивідуальній підвищеній чутливості можливий слабкий седативний ефект.Препарат малоліпофільний, і в порівнянні з димедролом та іншими пригнічуючимицентральну нервову систему гістаміноблокуючими засобами його вміст у мозковихтканинах низький (менше 0,05%), чим пояснюється відсутність пригнічуючоговпливу на центральну нервову систему.Фармакокінетика. 45% фенкаролу швидко всмоктується зшлунково-кишкового тракту і вже через 30 хв виявляється в тканинах організму.Максимальна концентрація активної речовини в плазмі крові досягається черезгодину. Найвища концентрація активної речовини спостерігається у печінці, влегенях та нирках, найнижча – в тканинах головного мозку.Фенкарол метаболізується у печінці. Метаболіти танезмінна частка препарату виводяться зазвичай з сечею, жовчю та через легені. Зкишечнику виводиться не абсорбована частка препарату. Основна частка препаратута його метаболітів (приблизно 44%) виводяться з сечею протягом 48 год та ще 1%протягом наступних 48 год.

Показання для застосування. Полінози, харчова та медикаментозна алергія,інші алергічні захворювання, гостра та хронічна кропив’янка, набряк(ангіоневротичний) Квінке, сінна гарячка, алергічний риніт, дерматози (екзема,нейродерміт, шкірний свербіж), а також неінфекційно-алергічні реакції збронхоспастичним компонентом.

Спосіб застосування та дози. Перед застосуванням препарату дітямнеобхідно проконсультуватися з лікарем.Вміст пакетика розчиняють у півсклянці теплої водита вживають після їжі. Дітям до 3 років: 10 мг (1 пакетик) 1 раз на день; від 3до 7 років: 10 мг 2 рази на день; від 7 до 12 років: 10 мг 2 - 3 рази на день;дітям старше 12 років та дорослим: 20 мг (2 пакетики) 2 - 3 рази на день.Тривалість курсу лікування становить 10 - 15 днів. За необхідності курсповторюють.Якщо вчасно не прийнята чергова доза, прийомпрепарату продовжують, не збільшуючи дозу. За необхідності требапроконсультуватися з лікарем.

Побічна дія. При підвищеній чутливості до або передозуванніФенкаролу можуть спостерігатися помірна сухість слизових оболонок порожнинирота, диспепсичні явища які зазвичай минають при зменшенні дози або відмініпрепарату. В осіб із захворюваннями шлунково-кишкового тракту можливістьпобічних дій зростає.

Протипоказання. Підвищена чутливість до фенкаролу або допоміжнихречовин препарату.Фенкарол 10 мг порошок дозований містить замінювачцукру аспартам. Його застосування протипоказано хворим на фенілкетонурію. Перші3 місяці вагітності.

Передозування. Добова доза до 300 мг не спричиняє серйознихклінічних побічних дій. Великі дози можуть спричиняти сухість слизовихоболонок, головний біль, блювання, біль в епігастрії та інші диспепсичні явища

Особливості застосування. Не можна перевищувати зазначену дозу!З обережністю призначати при тяжких захворюваннях серцево-судинноїсистеми, шлунково-кишкового тракту, печінки та/ або нирок.Вплив на здатність керувати транспортними засобами.Особам, робота яких потребує швидкої реакції (водіямтранспортних засобів), до початку лікування треба перевірити, чи не спричиняєпрепарат сонливості. Цим особам слід бути обережними.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Фенкарол не підсилює пригнічуючу діюалкоголю та снодійних засобів на центральну нервову систему. Фенкарол маєслабкі холіноблокуючі властивості, але при зниженні моторики шлунково-кишковоготракту всмоктування повільно абсорбуючих медикаментів може підсилюватися(наприклад антикоагулянтів непрямої дії – кумаринів).

Умови та термін зберігання. Зберігати у недоступному для дітей, сухомумісці при температурі не вище 25°С. Термін придатності – 2 роки
Переглядів: 1605 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я