А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Фенкарол (Phencarolum)

міжнародна та хімічнаназви:quifenadine; хінуклідил-3-дифенілкарбінолу гідрохлорид;

основні фізико-хімічнівластивості: таблетки білого кольору;

склад: 1 таблетка міститьхіфенадину гідрохлориду 25 мг;допоміжні речовини: цукор, крохмалькартопляний, кальцію стеарат.

Форма випуску. Таблетки.

Фармакотерапевтична група. Антигістамінні засоби длясистемного застосування.Код АТС R06A Х29**.

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка. Хіфенадин є похіднимхінуклідилкарбінолу, який зменшує вплив гістаміну на органи та системи.Хіфенадин є конкурентним блокатором Н1-рецепторів. Крім того, навідміну від класичних препаратів цієї групи, він активує ензим діаміноксидазу,який розщеплює приблизно 30% ендогенного гістаміну. Цим пояснюєтьсяефективність хіфенадину у хворих, стійких до інших протигістамінних засобів.Хіфенадин погано проникає крізь гематоенцефалічний бар’єр та мало впливає напроцеси дезамінування серотоніну у мозку, слабо впливає на активністьмоноаміноксидази. Протигістамінні якості хіфенадину пов’язані з присутністюциклічного ядра хінуклідину у структурі та відстанню між групоюдифенілкарбінолу та атомом азоту. За протигістамінною активністю та тривалістюдії хіфенадин переважає димедрол. Хіфенадин знижує токсичну дію гістаміну,знімає чи послаблює його бронхоконстрикторну дію та спазмуючий вплив на гладкім’язи кишечнику, має помірний протисеротоніновий та слабкий холінолітичнийвплив, добре виражені протисвербіжні та десенсибілізуючі якості. Хіфенадинпослаблює гіпотензивну дію гістаміну та його вплив на проникність капілярів, невпливає безпосередньо на серцеву діяльність та кров’яний тиск, не має захисноїдії при аконікотинових аритміях.На відміну від дифенгідраміну (димедролу) тадипразину (піпольфену), хіфенадин не має пригнічувальної дії на центральнунервову систему, але при індивідуальній підвищеній чутливості можливий слабкийседативний ефект. Препарат мало ліпофільний та, порівняно з димедролом таіншими пригнічуючими центральну нервову систему гістаміноблокуючими засобами,його вміст у тканинах мозку низький (менший ніж 0,05%), чим пояснюється відсутністьпригнічувального впливу на центральну нервову систему.Фармакокінетика. Хіфенадин швидковсмоктується із шлунково-кишкового тракту і вже за 30 хв його виявляють утканинах організму. Максимальна концентрація - за годину.Метаболіти та незмінна частка хіфенадину в основномувиводяться з сечею та жовчю протягом 48 год.

Показання для застосування. Полінози, харчова тамедикаментозна алергія, інші алергічні захворювання, гостра та хронічнакропив'янка, набряк (ангіоневротичний) Квінке, сінна гарячка, алергічнаринопатія, дерматози (екзема, псоріаз, нейродерміт, шкірний свербіж), а такожінфекційно-алергічні реакції з бронхоспастичним компонентом.

Спосіб застосування тадози.Фенкарол приймають внутрішньо відразу після їди. Одноразова доза для дорослих -по 25 - 50 мг 3 - 4 рази на день. При полінозах добова доза менш ніж 75 мгнеефективна. Максимальна добова доза дорівнює 200 мг. Тривалість курсулікування становить 10 - 20 днів.Дітям від 12 років – по 25 мг 2 - 3 рази на день.Рекомендовану добову дозу можна приймати за 4 прийоми. Тривалість курсулікування становить 10 - 15 днів.Якщо вчасно не було прийнято чергову дозу, слідпродовжувати курс лікування, вживаючи раніше призначені дози. У разі необхідностіслід проконсультуватись з лікарем.

Побічна дія. При підвищеній чутливостіабо передозуванні фенкаролу можуть спостерігатися помірна сухість слизовихоболонок ротової порожнини, диспептичні явища, які зазвичай проходять призменшенні дози або відміні препарату. В осіб із захворюваннямишлунково-кишкового тракту можливість побічної дії збільшується.

Передозування. Добова доза приблизно 300мг не викликає серйозних, клінічно виражених побічних ефектів. Великі дозиможуть викликати сухість слизових оболонок, головний біль, блювання, біль вепігастрії та диспептичні явища.

Протипоказання. Перші 3 місяці вагітності.Дитячий вік до 12 років.

Особливості застосування.Застережні заходиСлід з обережністю призначати препарат під частяжких захворювань серцево-судинної системи, шлунково-кишкового тракту тапечінки.Застосування під час вагітності та годування груддюПротипоказано призначати протягом перших 3 місяціввагітності. Немає даних щодо проникнення Фенкаролу в материнське молоко, отже,призначати слід з обережністю.Вплив на здатність до керування транспортними засобамиОсобам, чия робота вимагає швидкої фізичної чипсихічної реакції (водії транспорту та ін.), слід попередньо встановити (шляхомнетривалого призначення), чи не має препарат седативної дії. Цим особамнеобхідно бути особливо обережними.

Взаємодія з іншимилікарськими засобами. Фенкарол не посилює пригнічувальної дії алкоголю таснодійних на центральну нервову систему, має слабкі М-холіноблокуючівластивості, але при зниженій моториці шлунково-кишкового тракту всмоктуванняповільно абсорбованих медикаментів може посилюватися (наприклад, антикоагулянтинепрямої дії - кумарини).

Умови та термін зберігання. Зберігати в недоступному длядітей, сухому, захищеному від світла місці при температурі від 15оСдо 25оС. Термін придатності – 4 роки
Переглядів: 787 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я