А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Гаті (Gaity)

міжнародна тахімічна назви: gatifloxacine; 8-метоксифторхінолон;

основні фізико-хімічні властивості: таблетки по 200 мг: довгасті, вкритіплівковою оболонкою світло-жовтого кольору, з монограмою “GTY” з одного боку тамонограмою “200”- на іншому; таблетки по 400 мг: довгасті, вкриті плівковою оболонкою світло-жовтогокольору, з монограмою “GAITY” з одного боку та рискою – на іншому;

склад: 1 таблетка містить гатифлоксацинусесквігідрату еквівалентно гатифлоксацину 200 мг або 400 мг;допоміжні речовини: крохмаль переджелатинізований, кремнію діоксид безводний,натрій крохмаль гліколят (тип А), натрію лаурилсульфат, магнію стеарат, ОpadryYellow 03F52721.Форма випуску. Таблетки,вкриті плівковою оболонкою.

Фармакотерапевтична група. Антибактеріальні засоби групи хінолонів. КодАТС J01МA16.

Фармакологічні властивості. Гатифлоксацин – протимікробний засіб групифторхінолонів. In vitro має активність щодо широкого спектра грамнегативних ігрампозитивних мікроорганізмів. Антибактеріальна дія гатифлоксацину єрезультатом інгібування ДНК-гірази і топоізомерази IV. ДНК-гіраза – цеесенціальний фермент, що бере участь у реплікації, транскрипції і репараціїбактеріальної ДНК. Топоізомераза IV – це фермент, що відіграє ключову роль удекомпозиції хромосомної ДНК під час розподілу бактеріальної клітини.Гатифлоксацин добре абсорбується з травного тракту після прийомувнутрішньо і може застосовуватися незалежно від прийому їжі. Абсолютнабіодоступність гатифлоксацину становить 96%. Максимальна концентраціягатифлоксацину у плазмі крові звичайно відзначається через 1–2 години післяприйому внутрішньо. Пероральний і внутрішньовенний шлях введення гатифлоксацинузвичайно вважаються взаємозамінними, оскільки фармакокінетика гатифлоксацинучерез 1 годину після внутрішньовенного введення відповідає фармакокінетиці післяприйому гатифлоксацину внутрішньо в тій же дозі. Фармакокінетика гатифлоксацинує лінійною у діапазоні доз 200 – 800 мг, застосовуваних до 14 днів. Рівноважнийстан досягається до третього дня перорального (чи внутрішньовенного)застосування гатифлоксацину. Середня максимальна і мінімальна концентрація вплазмі крові в рівноважному стані при застосуванні в дозі 400 мг 1 раз на добустановить приблизно 4,2 і 0,4 г/мл при прийомі внутрішньо. Зв’язуваннягатифлоксацину з білками плазми крові становить приблизно 20% і не залежить від концентрації. Середній об’ємрозподілу гатифлоксацину у рівноважному стані варіює від 1,5 до 2 л/кг.Гатифлоксацин широко розподіляється в багатьох тканинах і рідинах організму.Швидкий розподіл гатифлоксацину в тканинах призводить до досягнення вищих йогоконцентрацій у більшості “цільових” тканин і органів, ніж у сироватці крові.Гатифлоксацин виділяється переважно нирками в незмінному стані (більше 70%протягом 48 годин після перорального і внутрішньовенного застосування), менше1% виводиться із сечею у виді етилендіамінового і метилетилендіаміновогометаболіту, 5% виводиться з калом. Середній період напіввиведеннягатифлоксацину варіює від 7 до 14 годин і не залежить від дози і способузастосування. Нирковий кліренс не залежить від дози і становить 124 – 161мл/хв.

Показання для застосування. Хронічний бронхіт у фазі загострення,гострий синусит, негоспітальна пневмонія, неускладнені інфекції сечових шляхів(цистит), ускладнені інфекції сечових шляхів, неускладнений гонококовий уретриті цервіцит.

Спосіб застосування та дози. Гаті приймають 1 раз на добу (при кліренсікреатиніну більше 40 мл/хв.) незалежно від прийому їжі, включаючи молоко ідієтичні добавки, що містять кальцій. Інфекції

Добова доза, мг

Тривалість Хронічний бронхіт у фазі загострення 400 7 – 10 днів Гострий синусит 400 10 днів Негоспітальна пневмонія 400 7 – 14 днів Неускладнені інфекції сечових шляхів (цистит) 400 або 200 Разова доза 3 дні Ускладнені інфекції сечових шляхів 400 7 – 10 днів Неускладнений гонококовий уретрит у чоловіків, ендоцервіцит і проктит у жінок 400 Разова доза Оскільки гатифлоксацин виділяється в основному за допомогою ниркової екскреції,пацієнтам з кліренсом креатиніну менше 40 мл/хв., включаючи пацієнтів, щознаходяться на гемодіалізі або тривалому амбулаторному перитонеальному діалізі,потрібна корекція режиму дозування. Рекомендуються наступні зміни дозуванняпрепарату у пацієнтів з нирковою недостатністю:

Кліренс креатиніну, мл/хв.

Початкова доза, мг

Наступна доза > 40 400 400 мг щодня < 40 мл/хв. 400 200 мг щодня Гемодіаліз 400 200 мг щодня Тривалий амбулаторний перитонеальний діаліз 400 200 мг щодня Схема з однократним застосуванням препарату в дозі 400 мг (длялікування неускладнених інфекцій сечових шляхів і гонореї) і 200 мг 1 раз на добупротягом 3 днів не вимагає корекції дози у пацієнтів з порушенням функціїнирок. Немає необхідності в корекції дози Гаті у пацієнтів з помірно вираженимпорушенням функції печінки (клас В по Чайлд – П’ю). Дані у пацієнтів з важкимпорушенням функції печінки відсутні.Побічна дія. Найчастішевідзначаються нудота, вагініт, діарея, головний біль, запаморочення. Іншіклінічно значимі побічні ефекти: алергічні реакції, озноб, пропасниця, біль у спині, грудях,тахікардія, біль у животі, запор, порушення травлення, кандидоз слизовоїоболонки порожнини рота, стоматит, виразки в порожнині рота, блювання,периферичні набряки, порушення сну, безсоння, парестезія, тремор,вазодилатація, запаморочення, задишка, фарингіт, висипи, підвищена пітливість,порушення зору, смаку, шум у вухах, дизурія і гематурія. Клінічно значимі змінирезультатів лабораторних досліджень відзначалися менш ніж в 1% пацієнтів, щоприймали гатифлоксацин, і включали нейтропенію, підвищення активностіаланінамінотрансферази, аспартатамінотрансферази, лужноїфосфатази, рівнів білірубіну і амілази в сироватці крові, підвищеннявнутрішньочерепного тиску, психоз, занепокоєння, сплутаність свідомості,галюцинації, депресії, нічні страхи, болючі відчуття в ділянці сухожиль,тендиніт, діарея, псевдомембранозний коліт. Як і інші хінолони, гатифлоксацин може викликати розвиток артропатіїі/або хондропатії в експерименті.

Протипоказання. Підвищена чутливість до Гаті або інших хінолонів.Вагітність, період лактації. Дитячий вік до 18 років.

Передозування. У випадку гострого передозування викликають блюваннята проводять промивання шлунка. За показаннями – симптоматичне і підтримуючелікування. Необхідно забезпечити адекватну гідратацію. Гемодіаліз іперитонеальный діаліз при передозуванні малоефективні.

Особливості застосування. Не слід призначати Гаті пацієнтам із клінічнозначущою брадикардією та ішемією міокарда. У пацієнтів, що приймали хінолони,відзначали підвищений внутрішньочерепний тиск і психози. Хінолони можуть такожвпливати на ЦНС, що може призвести до виникнення тремору, занепокоєння,головного болю, сплутаності свідомості, галюцинації, параної, депресії, нічнихстрахів і безсоння. Ці реакції можуть виникати після прийому першої дози. Якщоподібні реакції спостерігаються і надалі, застосування препарату вартоприпинити і призначити відповідне лікування. Як і інші хінолони, Гаті слідзастосовувати з обережністю у пацієнтів з вираженим атеросклерозом мозковихсудин і епілепсією. Гаті слід відмінити при перших проявах реакційгіперчутливості. Гаті слід відмінити, якщо у пацієнта спостерігаються болючівідчуття в ділянці сухожиль, тендиніт чи розриви сухожилля. Пацієнтам слідутримуватися від фізичних навантажень доти, доки діагноз тендиніту або розривусухожилля не буде з упевненістю виключений. Розвиток псевдомембранозного колітуможливо при застосуванні практично всіх антибактеріальних засобів, включаючигатифлоксацин, ступінь його ваги може варіювати від легкого до такого, щостановитиме загрозу для життя. Тому варто враховувати можливість виникненняпсевдомембранозного коліту у пацієнтів, у яких під час лікування препаратомрозвилася діарея.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Не слід призначати Гатіпацієнтам, щоодержують антиаритмічні засоби IA класу (наприклад, хінідин, прокаїнамід) абоIII класу (наприклад, аміодарон, соталол). Оскільки вивчення фармакокінетичноївзаємодії між гатифлоксацином і препаратами, такими як цисаприд, еритроміцин,антипсихотичними засобами і трициклічними антидепресантами, не проводилися,Гаті необхідно застосовувати з обережністю в подібних комбінаціях. Гаті вартоприймати не менш ніж за 4 години до застосування заліза сульфату, сполук цинку,магнію або заліза (у тому числі в складі мультивітамінних препаратів),антацидів, що містять алюміній або магній, або диданозину у формі буфернихтаблеток, або розчину порошку для приготування пероральної суспензії. Немаєнеобхідності в корекції дози Гаті при одночасному застосуванні кальціюкарбонату, циметидину, теофіліну, глібуриду чи міндазолу. Одночаснезастосування гатифлоксацину та дигоксину не викликало істотної змінифармакокінетики гатифлоксацину; однак у деяких пацієнтів спостерігалосяпідвищення концентрації дигоксину. Тому пацієнти, що приймають дигоксин укомбінації з гатифлоксацином, повинні знаходитися під спостереженням лікаря длясвоєчасного виявлення ознак токсичності. Системна експозиція гатифлоксацинуістотно збільшується після одночасного застосування з пробенецидом. Оскількивідзначалося посилення дії варфарину і його похідних під впливом деякиххінолонів, при призначенні подібної комбінації необхідно контролюватипротромбіновий час та інші показники активності системи крові, що згортається.

Умови та термін зберігання. Зберігати внедоступному для дітей,сухому, захищеному від світла місці при температурі 15-250С. Термінпридатності – 2 роки
Переглядів: 718 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я