А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Феназепам (Phenazepam)

міжнародна та хімічна назви: phenazepam; 7-бром-5-(орто-хлорфеніл)-2,3-дигідро-1Н-1,4-бенздіазепін-2-он;

основні фізико-хімічні властивості: таблетки білого кольору;

склад: 1 таблетка містить 0,0005 г, 0,001 г феназепаму;допоміжні речовини: цукор молочний (гранулак 200), крохмаль картопляний,кальцію стеарат, желатин харчовий.

Форма випуску. Таблетки.

Фармакотерапевтична група. Анксіолітики. Похідні бензодіазепіну. Код АТС N05BA25.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Феназепам – психотропний засіб групи похідних бензодіазепіну,що має анксіолітичну, протисудомну, міорелаксуючу та снодійну дію. Феназепампосилює дію снодійних, наркотичних і протисудомних препаратів, етиловогоспирту. Фармакокінетика. При прийомі внутрішньо препарат добре всмоктується зшлунково-кишкового тракту, час досягнення максмальної концентрації феназепаму вкрові - від 1 до 2 годин, період напіввиведення з організму - від 6 до 10годин, екскреція препарату в основному здійснюється нирками.

Показання для застосування. Препарат призначають при різних невротичних,неврозоподібних, психопатичних, психопатоподібних захворюваннях, якісупроводжуються тривогою, страхом, підвищеною дратівливістю, напруженістю,емоційною лабільністю, при реактивних психозах, іпохондро-сенестопатичномусиндромі, вегетативних дисфункціях і розладах нічного сну. Профілактика станівстраху та емоційного напруження.Як протисудомний засіб препарат застосовують для купіруванняепілептичного статусу та серійних нападах різної етіології та для лікуванняхворих на епілепсію. В неврологічній практиці Феназепам застосовують длялікування гіперкінезів і тиків, ригідності м’язів.

Спосіб застосування та дози. Таблетки Феназепам приймають внутрішньо, нерозжовуючи. Разова доза Феназепаму для дорослих звичайно становить 0,5 - 1 мг,а при порушеннях сну – 0,25 - 0,5 мг, за 20 - 30 хв до сну. Для лікуванняневротичних, психопатичних, неврозоподібних і психопатоподібних станівпочаткова доза становить 0,5 - 1 г, 2 - 3 рази на день. Через 2 - 4 дні зурахуванням ефективності та переносимості препарату доза може бути збільшена до4 - 6 мг на добу, ранкова та денна доза становить 0,5 - 0,1 мг, на ніч - 2,5мг. При значно вираженій ажитації, страхові, тривозі лікування починають з дози3 мг на добу, швидко нарощуючи дозу до отримання терапевтичного ефекту.При лікуванні епілепсії доза на прийом становить 2 - 10 мг на добу.Для лікування алкогольної абстиненції Феназепам призначають у дозі 2,5- 5 мг на добу.У неврологічній практиці при захворюваннях з підвищеним тонусом м’язівпрепарат призначають по 2 - 3 мг, 1 - 2 рази на день.Середня добова доза Феназепаму становить 1,5 - 5 мг, її поділяють на 3або 2 прийоми, звичайно по 0,5 - 1 мг вранці та вдень і до 2,5 мг - на ніч.Максимальна добова доза - 10 мг.Тривалість курсу лікування при призначенні внутрішньо - до 2 місяців.

Побічна дія. Інколи спостерігаються сонливість, м’язоваслабкість, можливі запаморочення, нудота, атаксія, порушення координації руху,порушення менструального циклу та зниження статевого потягу. Частота і характерпобічної дії залежать від індивідуальної чутливості, дози та тривалостілікування. Як антагоніст міорелаксантної дії Феназепаму рекомендується стрихніназотнокислий (ін’єкції по 1 мл 0,1% розчину 2 - 3 рази на день) або розчинкоразолу (ін’єкції по 1 мл 10% розчину 1 - 2 рази на день). При зменшенні дозиабо припиненні прийому Феназепаму побічні ефекти минають.

Протипоказання. Виражена міастенія, значні порушення функції печінкиі нирок, вагітність, отруєння іншими транквілізаторами, нейролептиками,снодійними засобами, етиловим спиртом.Феназепам не рекомендується для лікування пацієнтів віком до 16 років іпацієнтів похилого віку (старше 65 років), оскільки клінічні випробуванняефективності та безпеки даного лікарського засобу у цих груп пацієнтів непроводилися. Під час лікування слід припинити годування груддю.

Передозування. При передозуванні можлива виражена атаксія.Лікування. Промивання шлунка, за необхідності застосовуютьсерцево-судинні препарати та стимулятори центральної нервової системи.

Особливості застосування. Феназепам не слід приймати під час або напередодніпраці водіям автотранспорту та іншим особам, діяльність яких потребує швидкоїпсихічної та фізичної реакції. При лікуванні Феназепамом заборонено вживанняалкоголю.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Феназепам сумісний з іншими препаратами(снодійні, протисудомні та ін.), але при цьому необхідно враховувати взаємнепотенціювання їх дії. Феназепам не слід приймати водночас із інгібіторамимоноаміноксидази, похідними фенотіазину та барбітуратами. Вивчення комбінованоїдії феназепаму із інгібіторами моноаміноксидази, похідними фенотіазину табарбітуратами виявило здатність бенздіазепіну значно потенціювати протисудомніефекти цих речовин і, навпаки, здатність антиконвульсантів потенціювати ефектифеназепаму.

Умови та термін зберігання. Зберігати в недоступному для дітей, сухомута захищеному від світла місці, при температурі +15 - +250 С. Термінпридатності – 3 роки
Переглядів: 1938 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я