А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Фезам (Phezam)

основні фізико-хімічні властивості: тверді, циліндричні желатинові капсулибілого кольору; вміст капсули: порошкоподібна суміш, допускається наявністьагломератів, колір білий, до блідо-кремового;

склад: 1 капсула містить пірацетаму 400 мг, цинаризину 25 мг; допоміжні речовини: лактози моногідрат, кремнію діоксид колоїдний,магнію стеарат.

Форма випуску. Капсули.

Фармакотерапевтична група. Психостимулювальні та ноотропні засоби. Пірацетам,комбінації. Код АТС – N06B X53.

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка.Точний механізм, який є основою терапевтичної дії пірацетаму, досі остаточно нез’ясований. Відомі на цей час ефекти доведені низкою експериментальнихдосліджень на тваринах. Доведено, що він покращує ГАМК-ергічну, холінергічну іглютаматергічну нейропередачу; полегшує передачу інформації всередині і міжпівкулями головного мозку; виявляє антиішемічну активність, зумовлену впливомна метаболізм і реологічні властивості крові. Цинаризин – селективнийантагоніст кальцієвих і гістамінових Н1- рецепторів.Встановлено, що він пригнічує транспорт іонів кальцію через клітиннімембрани; пригнічує дію судинозвужувальних медіаторів (катехоламіни,ангіотензин і брадикінін); незначно розширює мозкові, коронарні і периферійнісудини; шляхом метаболізму підвищує рівень вуглецю в мозковому кровотоці;підвищує стійкість клітин до гіпоксії; не впливає на артеріальний тиск і пульс.Комбінований препарат має чітку антигіпоксичну дію. Обидва компонентивзаємно потенціюють дію, спрямовану на зниження опору судин. Комбінація сприяєпідвищенню кровотоку мозку. Фармакокінетика. Комбінований препарат швидко і повністю всмоктується вшлунково-кишковому тракті. Цинаризин досягає пікових концентрацій в плазмічерез годину після перорального застосування. Повністю метаболізується. Зв’язуєтьсяна 91% з плазмовими білками. 60% виводиться в незміненому вигляді з калом,залишкові кількості – із сечею у вигляді метаболітів. Максимальна плазмоваконцентрація пірацетаму настає через 2-6 годин. Він вільно проникає крізьгематоенцефалічний бар’єр. Виводиться із сечею в незміненому вигляді.

Показання для застосування. Застосування Фезамупоказане припорушеннях мозкового кровообігу: при атеросклерозі судин головногомозку, що супроводжується ішемічним інсультом, у період доліковування післягеморагічного інсульту; після черепно - мозкових травм; порушенні пам’яті, функції мислення, концентрації уваги;порушенні настрою (при пригніченості і дратівливості);енцефалопатії різного походження;лабіринтопатії різного походження (запаморочення, шум у вухах, ністагм,нудота, блювання);синдромі Меньєра;для профілактики кінетикозів;для профілактики мігрені;для покращання заучування і пам’яті у дітей з відставаннямінтелектуального розвитку.

Спосіб застосування та дози. Призначать дорослим по 1-2капсули 3 рази на добу протягом 1-3 місяців, залежно від тяжкості захворювання.Дітям старше 5 років - 1-2капсули 1-2 рази на добу, залежно від тяжкості захворювання.Курс лікування - 1-3місяці. Не застосовують триваліше 3 місяців!Можливе проведення 2- 3 курсів на рік.Капсули застосовують внутрішньо, після їди, не розжовуючи, запиваючиводою.

Побічна дія. Виключно рідко можутьспостерігатись реакціїпідвищеної чутливості – шкірні реакції, фоточутливість, дуже рідко – еритематознийвовчак та червоний плескатий лишай.У поодиноких випадках можуть виникнути порушення з бокушлунково-кишкового тракту – підвищене слиновиділення, нудота, блювання.Тривалезастосування хворими літнього віку може призвести до розвитку екстрапіраміднихявищ. При тривалому курсі лікування в поодиноких випадках може спостерігатисязбільшення маси тіла.

Протипоказання. Протипоказаннями для застосування Фезаму є:підвищена чутливість до пірацетаму, цинаризину або будь-якогодопоміжного засобу, що входить до складу медикаменту;тяжка ниркова недостатність;хвороба Паркінсона;підвищення внутрішньоочного тиску;перший триместр вагітності та годування груддю;дитячий вік до 5 років.

Передозування. У дітей при передозуванні переважають реакціїзбудження – безсоння, неспокій, ейфорія, дратівливість, тремор, рідко –кошмари, галюцинації, судоми.При передозуванні проводять симптоматичне лікування.

Особливості застосування. Не призначають і не дають дітям до 5 років. Препарат з обережністю застосовують пацієнтам із захворюваннями нирокта/або печінки. У випадках легкої або помірної ниркової недостатностірекомендується зменшити терапевтичну дозу або збільшити інтервал міжзастосуваннями, особливо при кліренсі креатиніну, що менший за 60 мл/хв. Хворимз порушеннями функції печінки необхідно слідкувати за значеннями печінковихферментів.Під час лікування Фезамом слід уникати вживання алкоголю.Препарат може дати хибно-позитивний результат при проведеннідопінгового контролю спортсменів, а також при визначенні радіоактивного йоду,зважаючи на наявність йодовмісних барвників в оболонці капсули.Незважаючи на відсутність даних про тератогенну дію препарату, нерекомендується його застосування в першому триместрі вагітності. Пірацетамвиділяється з грудним молоком, тому препарат не застосовують в період годуваннягруддю.Водіям та операторам механізмів необхідно пам’ятати, що Фезам впливаєна здатність концентрувати увагу.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Одночасне застосуваннядепресантів ЦНС, трициклічних антидепресантів і вживання алкоголю посилюютьседативні ефекти. Препарат потенціює дію ноотропних, антигіпертензивних ісудинорозширювальних засобів. Застосування разом із судинорозширювальнимипрепаратами посилює його дію, а наявність цинаризину знижує активністьгіпертензивних засобів. Фезам посилює активність тиреоїдних гормонів і може спричинити треморта неспокій.Може підсилити дію пероральних антикоагулянтів.

Умови та термін зберігання. Зберігати в сухому, захищеному від світламісці при температурі не вище 25єС. Зберігати в місцях, недоступних для дітей!Не застосовувати після закінчення терміну придатності, зазаначеного наупаковці! Термін придатності – 3 роки
Переглядів: 1940 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я