А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Федин-20 (Fedin-20)

міжнародна та хімічна назви: рiroxicam;4-гідрокси-2-метил-N-2-піридиніл-2Н-1,2-бензотіазин-3-карбоксамід-1,1-діоксид;

основні фізико-хімічні властивості: тверді желатинові капсули, корпус і кришечкачервоного кольору, номер 2, на корпусі і кришечці нанесено відбиток “FEDIN-20”.Вміст капсул – порошок білого кольору;

склад: 1 капсула містить піроксикаму 20 мг;допоміжні речовини: лактоза, крохмаль кукурудзяний,метилгідроксибензоат, пропілгідроксибензоат, кремнію діоксид колоїдний.

Форма випуску. Капсули.

Фармакотерапевтична група. Нестероїднийпротизапальний засіб. Код АТСМ01АС01.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Фармакологічна дія – протизапальна, знеболювальна,жарознижувальна, антиагрегаційна. Знижує синтез простагландинів (ПГ), у томучислі ПГЕ1, ПГЕ2, ПГЕ2 альфа і тромбоксанівчерез інгібування активності циклооксигенази. Пригнічує фагоцитоз, агрегаціютромбоцитів. Сприяє послабленню больового синдрому, симптомівзапалення. При суглобному синдромі послаблює або купірує запалення і біль усуглобах у спокої і при русі, зменшує вранішню скутість і припухлість суглобів.Фармакокінетика.Післяприйому внутрішньо добре всмоктується із шлунково-кишкового тракту, максимальнаконцентрація досягається через 3-5 год. Рівноважна концентрація вкрові досягається протягом 7-12 днів. Зв’язування з білками плазми становить97-99 %. Метаболізується у печінці, основні метаболіти – 5-гідроксипіроксикам,N-метил-бензосульфонамід та ін. – фармакологічно неактивні. Періоднапіввиведення близько 50 год, може збільшуватися при захворюваннях печінки.Виводиться нирками та шлунково-кишковим трактом (у сечі визначається у 2 разибільша кількість, ніж у фекаліях), переважно у вигляді глюкуронідів (5 % екскретуєтьсяу незміненому вигляді). Проходить крізь плаценту і проникає у грудне молоко. Некумулює.

Показання для застосування. Федин-20 показаний при запальних ідегенеративних захворюваннях суглобів і хребта, що супроводжуються больовимсиндромом, таких як ревматоїдний артрит, ревматизм, анкілозуючий спондилоартрит(хвороба Бехтерева), остеоартроз, ювенільний хронічний артрит, тендиніт,тендовагініт, плечокистьовий синдром, плечолопатковий періартрит, гострий нападподагри; больовий синдром різного генезу: невралгія, міалгія, дисменорея, більпісляопераційний і посттравматичний, у т. ч. при спортивних травмах (забиття,вивих, розтягнення), біль і набряклість у суглобах, сухожиллях і м’язах, щозумовлені перенапруженням, гострі інфекційні захворювання верхніх дихальнихшляхів.

Спосіб застосування та дози. Внутрішньо, під час або одразу після їди.Запальні і дегенеративно-дистрофічні захворюваннясуглобів. 20 мг 1 раз надобу. Ревматоїдний артрит і активна фаза ревматизму. 40 мг на добу за1-2 прийоми протягом 2 днів, підтримуюча доза – 20 мг на добу.Гострий напад подагри. 40 мг 1 раз на добу протягом 2 днів, потім по 20 мг2 рази на добу протягом 4-6 діб.Післяопераційний і посттравматичний больовийсиндром. 20 мг 1 раз надобу (за необхідності 40 мг на добу за 1-2 прийоми).Максимальна добова доза для дорослих – 40 мг.

Побічна дія. З боку нервової системи і органів чуття: запаморочення, головний біль,дратівливість, сонливість або безсоння, слабкість, депресія, галюцинації, шум увухах, погіршання зору, подразнення очей.З боку серцево-судинної системи і крові: підвищення або зниження артеріальноготиску, серцебиття, анемія, лейко- і тромбопенія, еозинофілія, зниженнягемоглобіну і гематокриту, геморагії.З боку органів шлунково-кишкового тракту: сухість у роті, стоматит, подразнення ШКТ,нудота, відрижка, анорексія, діарея або запор, метеоризм, кровоточивість ясен,біль в епігастральній ділянці, ерозивно-виразкові ураження ШКТ і виникненнякровотеч, порушення функції печінки (підвищення активності печінковихтрансаміназ), жовтуха.З бокусечостатевоїсистеми: ниркованедостатність, інтерстиціальний нефрит.Інші: алергійні реакції (свербіж, почервонінняшкіри, набряки, у т. ч. обличчя, рук; синдром Стівенса – Джонсона, синдромЛайєлла, дуже рідко – анафілактичні реакції, бронхоспазм, фотосенсибілізація,висипання), набряки (переважно нижніх кінцівок у хворих з порушеннямфункції серця), пітливість, підвищення вмісту сечовини, гіперкаліємія, гіпо-або гіперглікемія, збільшення або зменшення маси тіла.

Протипоказання. Гіперчутливість, у т. ч. до інших нестероїднихпротизапальних засобів (у стадії загострення), астма, спричиненаацетилсаліциловою кислотою, виражені порушення печінки та/або нирок,геморагічний діатез, зміни картини крові неясного генезу (у т. ч. в анамнезі),запальні зміни або кровотечі у ділянці прямої кишки і анального отвору,вагітність, годування груддю (на період лікування припиняють).

Передозування. Симптоми. Сонливість, нудота, блювання і надочеревинний біль. Можутьспостерігатися шлунково-кишкові кровотечі. Рідко може спостерігатися різканиркова недостатність, пригнічення дихання та кома, а також анафілактичніреакції.Лікування. Промивання шлунка, прийом активованого вугілля непізніше, ніж за 6 год після прийому препарату, прискорення діурезу, утвореннякислої реакції сечі, додатково – гемодіаліз для збільшення зв’язування білків.Усі заходи проводяться на фоні підтримки життєво важливих функцій.

Особливості застосування. З обережністю призначають при ерозивно-виразковихураженнях ШКТ в анамнезі, бронхіальній астмі, хронічних обструктивнихзахворюваннях дихальних шляхів, поліпах слизової оболонки носа, алергічнихзахворюваннях, серцевій недостатності і інших захворюваннях, якісупроводжуються набряками, при артеріальній гіпертензії.У період лікування необхідно контролювати клітинний склад крові,функцію нирок і печінки.У період лікування не можна вживати алкоголь.Застосування препарату у педіатричній практиці та у підлітковому віціне вивчалося.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Витісняє із зв’язку з білками крові іншілікарські засоби. Знижує ефективність гіпотензивних засобів. На фоні інших НПЗЗі кортикостероїдів підвищується ризик ульцерогенної дії. Збільшує ризикгіперкаліємії при поєднанні із калійзберігаючими діуретиками і іншимикалійзберігаючими препаратами. Підвищує концентрацію фенітоїну і літію у крові.Антикоагулянти збільшують ризик кровотеч. Ацетилсаліцилова кислота знижуєконцентрацію піроксикаму у крові до 80 % від вихідної.

Умови та термін зберігання. Зберігати в недоступному для дітей, сухому,захищеному від світла місці при температурі нижче 30 °С.Термін придатності – 4 роки
Переглядів: 1688 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я