А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Фастум гель (Fastum gel)

міжнародна та хімічна назви: кетопрофен; [2-(3-бензоїл-феніл)-пропіоновакислота]

основні фізико-хімічні властивості: безбарвний, майже прозорий гель в’язкоїконсистенції з ароматним запахом;

склад: 1 г гелю для зовнішнього застосування містить 0,025 г кетопрофену;допоміжні речовини: карбомер 940, етанол, оліянеролієва, олія лавандова, триетаноламін, вода очищена.

Форма випуску. Гель для зовнішнього застосування.

Фармакотерапевтична група. Нестероїдні протизапальні засоби для місцевогозастосування. Код АТС М02А А 13.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Фастум® гель,який містить кетопрофен як діючу речовину, сприяє швидкому зменшеннюповерхневих запальних процесів суглобів, сухожиль, зв’язок і м’язів. Завдякивикористанню відповідного носія діючої речовини забезпечується глибокепроникнення лікарського засобу до зони ураження без виникнення генералізованихпобічних явищ. Фастум® гель не спричинює явищ звикання.Фармакокінетика. Всмоктування препарату, нанесеного на шкіру, в загальнийкровотік проходить дуже повільно. Навіть нанесення від 50 до 150 мг кетопрофенуна шкіру призводить до того, що концентрація діючої речовини в плазмі кровідосягає лише 0,08 - 0,15 мкг/мл через 5 - 8 годин.

Показання для застосування. Місцеве лікування при м’язових абокістково-суглобових болях ревматичного або травматичного походження: забитімісця, вивихи, травматичні розтягнення, кривошия, болі в спині (люмбаго).

Спосіб застосування та дози. Препарат призначається дорослим і дітямстарше 12 років. Гель наносять тонким шаром на уражену ділянку 1 – 2разина добу, витискаючи з туби 3 – 5 см гелю або більше, залежно від розмірівділянки, та обережно його втирають до повного всмоктування. Препарат слідзастосовувати, як правило, не більше 10 діб.

Побічна дія. Є повідомлення про локалізовані шкірні реакції, що можутьвиникнути за межами ділянки шкіри, на яку наноситься препарат, в окремихвипадках вони можуть набувати тяжкого і генералізованого перебігу і виявлятисяяк еритема, печіння, свербіж, алергічні шкірні прояви, дерматит, контактнаекзема, світлочутливі реакції, кропив’янка, утворення гнійників і пухирів.Повідомлялось про окремі випадки системних реакцій, як наприклад розладифункції нирок.

Протипоказання. Підвищена чутливість до компонентів препарату або доінших речовин, які близькі до них за хімічним складом.

Передозування. Оскільки рівень кетопрофену в плазмі низький, можнавиключити виникнення передозування.

Особливості застосування. Тривале застосування препаратів місцевої дії можеспричинювати виникнення симптомів підвищеної чутливості або місцевеподразнення. Не рекомендується застосовувати Фастум® гель навідкритих ранах або ушкоджених ділянках шкіри. Для попередження появи реакційпідвищеної чутливості або світлочутливості пацієнтам не рекомендуєтьсяперебувати під дією прямого сонячного проміння або відвідувати солярій в періодлікування і протягом 2 тижнів після застосування препарату. В період вагітностігодування груддю препарат слід призначати лише у випадку гострої потреби ізастосовувати тільки під безпосереднім контролем лікаря. Рекомендуєтьсяпроводити регулярний контроль стану пацієнтів, які проходять курс лікуваннякумариновими засобами. Препарат не впливає на здатність керувати транспортомабо обслуговувати механізми.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Не відома.

Умови та термін зберігання. Зберігати при температурі не вище 25°С!Зберігати в недоступному для дітей місці! Термін придатності – 5 років
Переглядів: 2095 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я