А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Фармасептик (Pharmaseptic)

основні фізико-хімічні властивості: прозора червона рідина з запахом вишні тафінолу;

склад: 1 мл розчину містить 14 мг рідкого фенолу;допоміжні речовини: гліцерин, сахарат натрію, натрію гідроксид,ароматизатор вишневий, барвник червоний, вода очищена.

Форма випуску. Розчин

Фармакотерапевтична група. Засоби, що застосовуються при захворюванні горла.Фенол. Код АТС R02A A19.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Препарат належить до місцевих анестетиків, які діютьна слизові оболонки. Механізм дії – блокування виникнення та проведення нервовихімпульсів за допомогою зменшення проникності мембран для іонів натрію. Фенолиналежать до ароматичних спиртів, а їх розчини в концентраціях 0,5–1,5% чинятькороткочасну слабку знеболювальну та антисептичну дії. Вони діютьбактеріостатично відносно вегетативних форм грампозитивних і грамнегативнихмікроорганізмів та деяких вірусів, а також дуже повільно діють на спори такислотостійкі бактерії. Розчини фенолу в даних терапевтичних концентраціях(0,5–1,5%) ефективні і мають менший подразнювальний вплив на слизові оболонки,ніж при місцевому застосуванні на шкірних покривах.Фармакокінетика. Препарат мінімально абсорбується через слизовіоболонки. Період напіврозпаду – 1–4 години. Час дії 30–60 хвилин. Швидковиводиться з організму без накопичення в ньому нирками у вигляді метаболітів.

Показання для застосування. В отоларингологічній і стоматологічнійпрактиці як допоміжний лікувальний засіб у комплексній терапії запальнихзахворювань слизових оболонок глотки і ротової порожнини (фарингіти, тонзиліти,мікробні і вірусні стоматити, стан після тонзилектомії, екстракції зубів,протезування,невеликих хірургічних операцій, при підвищеній чутливості дентину, опіках тамеханічних ушкодженнях).

Спосіб застосування та дози. Перед застосуванням необхідно зняти зфлакона запобіжний ковпачок і оросити горло або ротову порожнину, після чоговміст можна проковтнути.Дорослим та дітям старше 12 років призначають по 5 упорскувань 3–4 разина добу.Дітям від 2-х до 12 років – за призначенням лікаря по 3 упорскування2–3 ради на добу.Знеболювання настає через 2 хвилини після використання препарату ітриває 2 години. Курс лікування – 5–7 днів.Один аерозольний випуск (одна доза) містить 0,17 мл препаратуФармасептик. 1 доза містить – 2,38 мг фенолу, 3 дози – 7,14 мг фенолу, 5 доз –11,9 мг фенолу.

Побічна дія. Препарат добре переноситься і в рекомендованих дозахпобічна дія не відзначається. В окремих випадках можливі алергічні реакції накомпоненти препарату, які зникають при зменшенні дози або відміні препарату.

Протипоказання.Не рекомендується дітям до2-х років, при індивідуальній чутливості до препарату, а також при запальнихзахворюваннях з поширеним ураженням слизових оболонок.

Передозування. При передозуванні (пероральний прийом більше 1 гфенолу) можуть виникати нудота, блювання, запаморочення, слабкість, збудження,порушення дихання. Лікування – видалити вміст шлунка за допомогою зонду промитишлунок водою разом з рициновою олією і провести симптоматичне лікування.

Особливості застосування. Не збільшувати рекомендовані дози препарату. Слід зобережністю застосовувати під час вагітності та в період годування груддю. Принаявності симптомів захворювання протягом 5 днів і більше лікарю необхіднопереглянути тактику лікування.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Препарат призначається у комплексній терапіїзапальних захворювань ротової порожнини і горла разом з сульфаніламідами,антибіотиками, вітамінами.

Умови та термін зберігання. Зберігати у місцях, недоступних для дітейпри кімнатній температурі 15–30єС.Термінпридатності – 4 роки
Переглядів: 1365 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я