А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Фармазолін h (Farmazoline n)

міжнародна та хімічнаназви:Xylometazoline; 2-(4-1,1-диметилетил-2,6-диметилбензил)-2-імідазолінугідрохлорид;

основні хімічнівластивості: прозора безбарвна рідина;

склад: 1 мл розчину міститьксилометазоліну гідрохлориду 1 мг;допоміжні речовини – бензалконію хлорид, натріюхлорид, натрій фосфорнокислий однозаміщений 2-водний, натрійфосфорнокислий двозаміщений 12-водний, вода для ін’єкцій.

Форма випуску. Краплі назальні.

Фармакотерапевтична група. Протинабрякові засоби длямісцевого застосування при захворюваннях порожнини носа. Симпатоміметики. КодАТС R01A A07.

Фармакологічні властивості.Фармазолін®Нналежить до неселективних альфа-адреноміметиків, які місцево звужують судинислизової оболонки і зменшують вираженість процесів запалення. При нанесенні наслизову оболонку носа виявляє протинабрякову дію, зменшує гіперемію таексудацію, що призводить до полегшення дихання через ніс, зменшення кровотоку увенозних синусах. Фармакокінетика. Препарат діє переважномісцево, всмоктується через слизові оболонки при звичайному використанні внезначній кількості. Дія починається через 5 – 10 хв, триває протягом 8 - 10год.

Показання для застосування.Фармазолін®Нпризначають для симптоматичного лікування хворих на гострі риніти (в тому числіалергічні), полінози, ларингіти, синусити, що супроводжуються утрудненнямносового дихання. Застосовується також при отитах середнього вуха для зменшеннянабряку слизової оболонки носоглотки, для профілактики набряків придіагностичних і хірургічних маніпуляціях у носових ходах.

Спосіб застосування та дози. Увага! До початкузастосування ковпачок щільно не загвинчувати! Перед першим застосуваннямковпачок флакону максимально загвинчують. При цьому шип, що знаходиться навнутрішньому боці ковпачка, проколює отвір. Безпосередньо перед застосуваннямтреба потримати флакон з препаратом у долоні, щоб зігріти його до температуритіла. Ковпачок відгвинчують, знімають і, злегка натискаючи на корпус флакону,розчин закапують в ніс. Після закапування препарату ковпачок щільно загвинчуютьі зберігають препарат згідно з рекомендаціями, наведеними в інструкції. При утрудненні носовогодихання та явищах набряку і гіперемії слизової оболонки носа, а також при іншихпоказаннях, дорослим і дітям від 12 років закапують по 1 - 3 краплі 0,1 %розчину в кожну ніздрю 1 - 3 рази на день. Курс лікування становить 3 - 5 днів.

Побічна дія. Можливі побічні явища увигляді печіння, поколювання, сухості у носі. При тривалому застосуванні абочастому використанні високих концентрацій можуть відмічатися набряк слизовоїоболонки носа (частіше при тривалому застосуванні), прояви резорбтивного ефектуу вигляді запаморочення, головного болю, безсоння, блювання, підвищенняартеріального тиску, серцебиття, порушення серцевого ритму, короткочасногопорушення зору. При особливо тривалому застосуванні препарату у високих дозахможе розвинутись депресивний стан.

Протипоказання. Закритокутова формаглаукоми, атрофічний риніт. Артеріальна гіпертензія, гіпертиреоз, тахікардія,виражений атеросклероз, підвищена чутливість до препарату, дитячий вік до 12років.

Передозування. При занадто частомузакапуванні або використанні препарату підвищеної концентрації можутьпроявлятися симптоми передозування у вигляді головного болю, сухості у носі,нудоти, депресії, підвищення артеріального тиску, короткочасного порушеннязору. Необхідно припинити використання препарату і застосовуватипрепарати-антагоністи: симпатолітики та α-адреноблокатори (фентоламін,тропафен), симптоматичну терапію. У разі, якщо препарат був прийнятийвнутрішньо (випитий), необхідно промити шлунок, прийняти проносні засоби таентеросорбенти, провести лікування α-адреноблокаторами, симптоматичнутерапію.

Особливості застосування. Застосування у вагітних тажінок, які годують груддю. При застосуванні в терапевтичних дозах препарат діє місцевоі не чинить системного впливу, тому застосування препарату в терапевтичнихдозах у зазначеного контингенту не протипоказане, але застосовувати треба зобережністю.З обережністю застосовуютьтакож у пацієнтів із захворюваннями серцево-судинної системи, при підвищенніартеріального тиску.

Взаємодія з іншимилікарськими засобами. Фармазолін®Н взаємодіє з іншими лікарськимизасобами лише за наявності резорбтивного ефекту. Препарати адреноміметики іншихгруп посилюють дію Фармазоліну®Н. Адренолітики та симпатолітики,антагоністи кальцію ослаблюють його ефекти. Препарат посилює гіпертензивну діютрициклічних антидепресантів та інгібіторів МАО на серцево-судинну систему.

Умови та термінизберігання. Зберігатив недоступному для дітей та захищеному від світла місці, при температурі від 15°С до 25˚С. Термін придатності– 3 роки. Після відкриття флакону препарат придатний 28 діб
Переглядів: 1643 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я