А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Фармадол (Farmadolum)

основні фізико-хімічні властивості: таблетки білого або майже білого кольору, зплоскою поверхнею, з рискою і фаскою, слабким специфічним запахом. Допускаєтьсямармуровість і вкраплення;

склад: 1 таблетка містить ацетилсаліцилової кислоти 300 мг, парацетамолу 100мг, кофеїну 50 мг;допоміжні речовини: лимонна кислота, крохмалькартопляний, цукор молочний, полівінілпіролідон низькомолекулярний, натріюкроскармелоза, целюлоза мікрокристалічна, кальцію стеарат.

Форма випуску. Таблетки.

Фармакотерапевтична група. Аналгетики та антипіретики. Ацетилсаліциловакислота в комбінації з іншими препаратами (виключаючи психолептики). Код ATCN02B A51.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Фармадол є комбінованим препаратомз протизапальним, жарознижувальним та аналгетичним ефектом. Дія препарату визначаєтьсяйого складовими. Антипіретичний ефект ацетилсаліцилової кислоти реалізується черезцентральну нервову систему шляхом пригнічення синтезу простагландину PG E2в гіпоталамусі у відповідь на дію ендогенних пірогенів. Її аналгетичнаефективність має як периферичне (гальмування синтезу простагландинів в осередкузапалення, попередження сенсибілізації больових рецепторів до механічних іхімічних подразників), так і центральне (дія на центри гіпоталамуса, непригнічуючи при цьому свідомості шляхом гіпнотичного ефекту або зниженняпсихічного порогу болю) походження.Парацетамол гальмує синтез простагландинів у головному мозку, завдякичому здійснюється його аналгетичний та антипіретичний ефект. Він є значнослабкішим інгібітором периферичної системи біосинтезу простагландинів, яківідіграють важливу роль у розвитку реакції запалення.Механізм дії кофеїну зумовлений пригніченням активностіфосфодіестерази, що приводить до накопичення цАМФ. Важливою ланкою в механізмідії кофеїну є його взаємодія з пуриновими рецепторами мозку. Він посилюєаналгетичну дію ацетилсаліцилової кислоти та парацетамолу і прискорює їїпочаток.Фармакокінетика. Не досліджена.

Показання для застосування. Таблетки Фармадол призначають якзнеболювальний засіб при слабкому або помірно вираженому больовому синдромі, атакож як жарознижувальний засіб при захворюваннях, що супроводжуютьсяпропасницею різної етіології. Препарат застосовують при головному болю,мігрені, зубному болю, невралгіях, артралгіях, ревматичних захворюваннях,первинній дисменореї.

Спосіб застосування та дози. Фармадол приймають внутрішньо, по 1таблетці, 2-3 рази на добу, після їди. Вища добова доза становить 6 таблеток (у3 прийоми). Курс лікування залежить від тяжкості захворювання і, як правило, неперевищує 7 діб.

Побічна дія. Можуть спостерігатися побічні ефекти, характернідля препаратів ацетилсаліцилової кислоти або парацетамолу: алергічні реакції,ульцерогенна дія, виразково-геморагічні ураження шлунка та дванадцятипалоїкишки, загострення бронхіальної астми, гепато- та нефротоксична дія.

Протипоказання. Виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки,шлунково-кишкові кровотечі, знижене згортання крові, тяжкі порушення функціїпечінки та нирок, вагітність (І і ІІІ триместри), період лактації, дефіцитглюкозо-6-фосфатдегідрогенази, індивідуальна непереносимість компонентівпрепарату, дитячий вік до 14 років.

Передозування. При значному передозуванні препарату розвиваєтьсякартина, характерна для отруєння саліцилатами та парацетамолом: порушеннясвідомості (аж до коми), колапс, задишка, зневоднення, гіпертермія,метаболічний ацидоз у поєднанні з респіраторним алкалозом, порушення функціїпечінки. При передозуванні вживають заходів щодо загальної детоксикації(промивання шлунка, прийом ентеросорбентів і проносних засобів), проводятьінфузійну терапію (залежно від порушень кислотно-основної рівноваги): приацидозі вводять розчини натрію гідрокарбонату, натрію лактату; для зменшеннягепатотоксичності, спричиненої парацетамолом, застосовують ацетилцистеїн,цистеїн, меркаптамін; проводять симптоматичну терапію.

Особливості застосування. З обережністю призначаютьпрепарат пацієнтам із захворюваннями печінки та нирок, а також хворим набронхіальну астму.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Фармадол посилює дію засобів, що знижуютьзгортання крові та агрегацію тромбоцитів, побічну дію кортикостероїдів,сульфанілсечовини, метотрексату. Слід уникати комбінованого застосуванняпрепарату з барбітуратами, протисудомними засобами, саліцилатами, рифампіцином,а також з алкоголем.

Умови та термін зберігання. Зберігати в сухому, захищеному від світла танедоступному для дітей місці, при температурі від 15є С до 25о С.Термін зберігання – 1 рік 6 місяців
Переглядів: 907 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я