А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Аевіт (Aevit)

основні фізико-хімічні властивості: м’які капсули сферичної або яйцеподібноїформи зі швом, жовтого кольору; вміст капсул - масляниста рідина жовтогокольору;

склад: 1 капсула містить ретинолу пальмітату (вітаміну А) -0,055 г (100 000 МО),a-токоферолу ацетату (вітаміну Е) - 0,1 г;допоміжні речовини: олія кукурудзяна дезодорована чиолія соняшникова рафінована дезодорована.

Форма випуску. Капсули.

Фармакотерапевтична група. Комбінований вітамінний препарат. Код АТСA11 JA.

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка. Властивості АЕвіту

®визначаються фармакологічними ефектами жиророзчинних вітамінів А і Е, щовходять до його складу. Препарат впливає на ядра клітин органів-мішеней таініціює синтез білків-ферментів або структурних елементів тканин, стимулюєпроцеси регенерації, підвищує специфічну і неспецифічну резистентністьорганізму. Препарат нормалізує обмін речовин, виявляє активну антиоксидантнудію, відновлює капілярний кровообіг, тканинну і судинну проникність, підвищуєстійкість тканин до гіпоксії.Фармакокінетика. АЕвіт

® добревсмоктується зі шлунково-кишкового тракту. Далі вітаміни А і Е транспортуютьсяу лімфу, потім у плазму крові, де вони зв’язуються зі специфічними білками ітранспортуються до органів і тканин. Надлишок вітаміну А депонується в печінці,переважно у виді ефірів пальмітинової кислоти. Вітамін А виводиться з жовчю вкишечник і бере участь в ентерогепатичній циркуляції. У печінці він піддаєтьсябіотрансформації, перетворюючись спочатку в активні метаболіти, а потім – унеактивні продукти обміну, що виводяться нирками, кишечником і видихуютьсялегенями. Елімінація вітаміну А відбувається повільно – за 3 тижні з організмувиводиться 34 % прийнятої дози препарату. Надлишок вітаміну Е відкладається втканинах, утворюючи в них депо (особливо в печінці), що підтримує нормальнийрівень вітаміну Е в плазмі крові. В організмі вітамін Е піддається біотрансформації,перетворюючись на ряд метаболітів, що мають хінонову структуру. Вітамін Е внезміненому стані виділяється з жовчю, у стані метаболітів - із сечею.

Показання для застосування. АЕвіт

® застосовують злікувальною метою при захворюваннях, що потребують тривалого введення великихдоз вітаміну А в сполученні з вітаміном Е: атеросклеротичних змінах судин,порушенні трофіки тканин, облітеруючому ендартеріїті, псоріазі, червономувовчаку, атрофії зорового нерва, пігментному ретиніті.

Спосіб застосування та дози. Препарат призначають дорослим з лікувальноюметою внутрішньо після їжі. Якщо лікар не призначив інакше, препарат приймаютьщодня по 1 капсулі на добу протягом 30 - 40 днів. Повторний курс проводять принеобхідності через 3 - 6 місяців.

Побічна дія. Алергічні реакції, диспепсичні розлади у виглядіболю в епігастральній ділянці, нудоти, діареї. При тривалому прийомі можливезагострення жовчнокам’яної хвороби і хронічного панкреатиту. У рідких випадкахможе розвинутися хронічний гіпервітаміноз А, що проявляється ураженняминервової системи (головним болем, безсонням, дратівливістю, апатією,парестезіями), змінами з боку шкірних покривів (сухістю і тріщинами шкіри надолонях і ступнях, випадінням волосся, себорейними висипами), болем у кістках,розладами ходи, збільшенням печінки і селезінки.

Протипоказання. Підвищена чутливість до компонентів препарату,тиреотоксикоз, хронічний гломерулонефрит, хронічна недостатність кровообігу,вагітність і дитячий вік.

Передозування. Одномоментний прийом великої кількості препаратусупроводжується раптовим підвищенням тиску спинномозкової рідини (безпатологічних змін самого ліквору), тяжким головним болем, сонливістю,порушенням зору (диплопією). У тяжких випадках розвиваються судомні припадки,серцева слабкість.

Особливості застосування. Препарат з обережністю застосовують у хворихз інфарктом міокарда, підвищеним ризиком тромбоемболій, важким атеросклерозомкоронарних артерій, при гострому чи хронічному нефриті.Препарат не слід призначати з іншими лікарськимизасобами, до складу яких входять ретинолу пальмітат та його синтетичні аналоги,через ризик розвитку гіпервітамінозу А.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Препарат не можна приймати разом зестрогенами, що підвищують ризик гіпервітамінозу А; нітритами тахолестераміном, що порушують всмоктування вітаміну А.Ретинолу пальмітат знижує протизапальну діюглюкокортикоїдів.

Умови та термін зберігання. У сухому, захищеному від світла місці, притемпературі від 15 до 25оС. Термін придатності - 2 роки.
Переглядів: 2166 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я