А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Фармадекс (Farmadex)

міжнародна та хімічна назви: Dexamethasone;11b,17a,21-тригідрокси-16a-метил-9a-фтор-прегна-1,4-дієн-3,20-діон,21 -дигідрофосфат динатрієва сіль;

основні фізико-хімічні властивості: прозора безбарвна рідина;

склад: 1 мл містить дексаметазону фосфатудинатрієвої солі 1 мг;допоміжні речовини - кислота борна,натрія тетраборат, трилон Б, бензалконію хлорид, вода для ін’єкцій.

Форма випуску. Краплі очні.

Фармакотерапевтична група. Кортикостероїдніпротизапальні засоби. Код ATC S01B A01.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка.Дексаметазон – синтетичний глюкокортикоїд із виразною протизапальною іпротиалергічною активністю, високорозчинний, із швидким початком і короткоютривалістю дії.Фармакокінетика. При інстиляції воко препарат проникає у всі близько розташовані тканини ока. Метаболізуєтьсяпереважно в місці введення. Майже не проникає в системний кровотік.

Показання для застосування. Негнійний, алергічнийкон’юнктивіт, блефарокон’юнктивіт, блефарит, кератит, кератокон’юнктивіт безушкодження епітелію, увеїт, ірит, іридоцикліт, епісклерит, склерит, запальніпроцеси після травм ока і хірургічного втручання.

Спосіб застосування та дози. Увага! До початку застосування ковпачокщільно не загвинчувати! Дорослим і дітям закапують в око по 1 - 2 краплі препарату3 - 4 рази на добу. При гострих станах закапують по 1 - 2 краплі кожні 1 - 2години, надалі кратність інстиляцій знижують до 4 - 6 разів на добу. Тривалістьлікування - від 2 до 9 днів.

Побічна дія. При тривалому застосуванніабо перевищенні дози можливе підвищення внутрішньоочного тиску, поява дефектівзорових полів, різі та почервоніння кон’юнктиви, сльозотеча. При потонченнірогівки існує небезпека перфорації. Дуже рідко можливе ураження простимгерпесом (Herpes simplex).

Протипоказання. Вірусні та грибковізахворювання очей, гостра форма гнійної очної інфекції при відсутностіспеціальної терапії, захворювання рогівки, що поєднуються з дефектами епітелію,туберкульозне ураження очей, трахома, очна гіпертензія, глаукома, індивідуальнанепереносимість препарату.

Передозування. При занадто частомузастосуванні та при інстиляції більшої кількості крапель препарату можутьвиникати побічні ефекти, описані у відповідному розділі. В цьому випадкупрепарат відміняють, в разі необхідності проводять симптоматичну терапію. Припідвищенні внутрішньоочного тиску в око інстилюють протиглаукомні засоби(пілокарпіну гідрохлорид, клофелін).

Особливості застосування. Увага! До початку застосування ковпачок щільно незагвинчувати! Перед першим застосуванням ковпачок флакона максимальнозагвинчують. При цьому шип, що знаходиться на внутрішній стороні ковпачка,проколює отвір. Безпосередньо перед застосуванням треба потримати флакон зпрепаратом у долоні, щоб підігріти його до температури тіла. Ковпачоквідгвинчують, знімають і, злегка натискаючи на корпус флакона, розчин закапуютьв око. Після закапування препарату ковпачок щільно загвинчують і зберігаютьпрепарат згідно з рекомендаціями, наведеними в інструкції. Оскільки препаратмайже не проникає в системний кровотік, він не проявляє системної дії і, такимчином, не протипоказаний для вагітних та жінок, що годують груддю.

Взаємодія з іншими лікарськимизасобами.При тривалому застосуванні з йодоксуридином можливе підсилення деструктивнихпроцесів в епітелії рогівки.

Умови та терміни зберігання. Зберігати в захищеному відсвітла та недоступному для дітей місці при температурі від 15 °С до 25 оС.Термін зберігання – 3 роки. Після відкриття флакона препарат придатний 28 діб
Переглядів: 1310 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я