А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Фарингін (Faringin)

міжнародна та хімічна назви: холіну саліцилат, (2-hydroxyethyl)trimethylammonium salicylate;

основні фізико-хімічні властивості: прозорі, від білого до жовтуватого кольору,двоопуклі, у формі циліндру таблетки зі смаком м’яти. Дозволяється наявністьвключень у вигляді бульбашок повітря;

склад: 1 таблетка містить холіну саліцилату 150 мг; допоміжні речовини: ізомальт М безводний, ліказин 80/55 безводний, оліям’яти перцевої, аспартам, ацесульфам.

Форма випуску. Таблетки для смоктання.

Фармакотерапевтична група. Засоби для місцевого застосування в стоматології.Код АТС A01 AD11.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка.Холіну саліцилат є похідним саліцилової кислоти, що є нестероїднимпротизапальним засобом з аналгетичним і жарознижуючим ефектом. Протизапальнийефект саліцилатів залежить головним чином від пригнічення активностіциклооксигенази, що відіграє головну роль у зменшенні синтезу циклічнихсупраоксидів і медіаторів запалення, таких як тромбоксани, простагландини тапростацикліни.Аналгетичний ефект саліцилатів зумовлений двома механізмами:центральним (через пригнічення підкіркових структур) і периферичним (шляхомзменшення больової чутливості у нервових закінченнях).Жарознижуючий ефект залежить також від пригнічення синтезупростагландинів.Наявність холіну збільшує слиновиділення, що також сприяєпротизапальному ефекту препарату. Препарат має слабку бактерицидну дію. Фармакокінетика. З огляду на фармацевтичну форму препарату (таблетки для смоктання),фармакокінетичні дані не наведені. Лише дуже незначна кількість препаратуабсорбується з шлунково-кишкового тракту, тому системний ефект є дуженезначним. Похідні саліцилової кислоти зв’язуються з білками у 70-90%. Періоднапіввиведення препарату у низьких дозах становить 2-4 години. Об’ємрозподілення варіює від 0,1 л/кг до 0,35 л/кг. Загальний кліренс препаратузалежить від рН сечі та концентрації препарату у сироватці крові і варіює від7,3 до 21 мл/кг/год. Метаболізується у печінці шляхом гідролізу з утвореннямсаліцилової кислоти з подальшою кон’югацією з гліцином і глюкуронідом. 10%саліцилатів виводится із сечею у незміненій формі.

Показання для застосування. Інфекційно-запальні захворювання слизової оболонки ротової порожнини тагорла, стоматит, гінгівіт, періодонтит, фарингіт.

Спосіб застосування та дози.Дорослі тапідлітки від 12 років:розсмоктувати по1 таблетці 4 - 6 разів на день.Діти від 6 до 12років: максимальна доза не повинна перевищувати 4 таблеток на день.Якщо симптоми не будуть зменшуватись протягом 1-2 днів, слідпереглянути лікування. Курс лікування визначається індивідуально.

Побічна дія.Рідко при застосуванні пероральних саліцилатів можуть виникати такіпобічні ефекти:алергічні реакції (почервоніння або висип на шкірі, кашель,закладеність носа, набряк обличчя, утруднення ковтання та дихання);ушкодження слизової оболонки шлунково-кишкового тракту (біль у животі,блювання, шлунково-кишкові кровотечі).Дуже рідко при застосуванні саліцилатів у дітей до 12 років можливовиникнення синдрому Рейє.

Протипоказання. Гіперчутливість до саліцилатів, інших нестероїдних протизапальнихзасобів, до будь-якого компонента препарату. Препарат не призначається хворим зварикозно розширеними венами стравоходу через ризик кровотечі.

Передозування.Оскільки Фарингін практично не всмоктується з шлунково-кишковоготракту, його передозування є дуже малоймовірним.

Особливості застосування.З обережністю препарат застосовується для лікування хворих іззапальними процесами у шлунково-кишковому тракті, при виразковій хворобі шлункаабо бронхіальній астмі.Оскільки Фарингін містить аспартам, він протипоказаний хворим нафенілкетонурію.Через ризик розвитку синдрому Рейє з особливою обережністю препаратзастосовують для лікування дітей до 12 років.Препарат не застосовується в періоди вагітності і годування груддюдитини без консультації лікаря. Вагітність Безпека застосуванння Фарингіну під час вагітності не встановлена. Заданими дослідів на тваринах, спостерігаються уроджені вади нервової трубки,внутрішніх органів та скелетної системи. Тривале застосування саліцилатів увисоких дозах під час останнього триместру вагітності може призводити дозатримки пологів і кровотечі.Саліцилати проникають крізь плаценту. Застосовувати Фарингін під час вагітності можна лише тоді, коли, надумку лікаря, очікувана користь від застосування препарату для матері будевищою за можливий ризик для плоду та дитини. ЛактаціяСаліцилати проникають у грудне молоко. Тому, у випадку, коли лікуванняпрепаратом необхідно, слід припинити годування груддю.Вплив на здатність керувати автомобілем та іншимимеханізмамиВстановлено, щопрепарат цілком безпечний і не впливає на психофізичну здатність керуватиавтомобілем і складними механізмами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами.Імовірність взаємодії Фарингіну з іншими препаратами є дуже малою.Саліцилати зменшують дію нестероїдних протизапальих засобів, підсилюютьдію седативних, гіпнотичних, гіпоглікемічних та антикоагулянтних засобів при їхспільному застосуванні. Стероїдні та нестероїдні протизапальні засоби, антиагреганти тафібринолітичні засоби можуть збільшувати ризик шлункових кровотеч призастосуваннні разом із саліцилатами.

Умови та термін зберігання.Зберігати в недоступному для дітей, сухому місці при температурі нижче30°С. Термін придатності – 2 роки
Переглядів: 765 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я