А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Ф о м і д (I f o m i d)

міжнародна та хімічна назви: Ifosfamide;2H-1,3,2-оксазафосфорин-2-амін,N,3-біс(2-хлоретил)тетрагідро-, 2-оксид;

основні фізико-хімічні властивості: білий або майже білий кристалічний порошок;

склад: 1 флакон містить іфосфаміду - 1,0 г.

Форма випуску. Порошок для приготування розчину для ін’єкцій.

Фармакотерапевтична група. Антинеопластичні засоби. Аналоги азотистого іприту.

Код АТС: L01A А06.

Фармакологічні властивості:

фармакодинаміка. Іфосфамід належить до алкілувальних цитостатиків,похідних оксазафосфоринів. Протипухлинна активність препарату зумовленаалкілуванням нуклеофільних центрів, порушенням синтезу ДНК і блокуванням мітозупухлинних клітин.

фармакокінетика. Активна речовина препарату являє собою проліки(неактивна транспортна форма). Після внутрішньовенного введення метаболізуєтьсяв фармакологічно активний метаболіт 4-гідроксиіфосфамід. Біотрансформаціяіфосфаміду з його перетворенням на активний метаболіт зменшується у пацієнтів зпорушенням функції печінки.

Показання для застосування. Іфомід слід застосовувати виключно піднаглядом лікарів-онкологів у клініках. Показаннями для його застосування єнеоперабельні злоякісні пухлини, які чутливі до Іфоміду, такі як рак легенів,рак яєчників, пухлини яєчка, саркома м’яких тканин, рак молочної залози, ракпідшлункової залози, рак нирки, рак шийки матки, злоякісні лімфоми.

Спосіб застосування та дози. Загальна доза препарату на курс становить 250–300мг/кг. Як правило, препарат вводиться внутрішньовенно протягом 5 днів, по 50–60мг/кг. Якщо показані більш низькі денні дози препарату або загальну дозу слідприймати протягом більш довготривалого періоду, Іфомід може застосовуватисьчерез день (дні 1, 3, 5, 7 і 9) або протягом 10 днів поспіль, при щоденномувнутрішньовенному дозуванні 20–30 мг/кг. Якщо попереднє лікування виявилосянеефективним, рекомендовано приймати препарат у дозі 80 мг/кг щоденно, протягом2–3 днів поспіль. Інтервали між курсами лікування повинні становити не менше 4тижнів. Ці інтервали залежать також від картини периферичної крові і ступенявиявленості можливих побічних ефектів. Іфомід звичайно застосовується у виглядішвидкої внутрішньовенної інфузії (нетривала інфузія). Важливо, щоб концентраціярозчину не перевищувала 4 %.Приготування розчину для ін’єкцій:Розчиняють у таких пропорціях:- 200 мг Іфоміду в 5 мл стерильної води для ін’єкцій;- 500 мг Іфоміду в 13 мл стерильної води для ін’єкцій;- 1000 мг Іфоміду в 25 мл стерильної води для ін’єкцій;- 2000 мг Іфоміду в 50 мл стерильної води для ін’єкцій.Для внутрішньовенної інфузії вищезазначений розчинслід розбавити в 500 мл розчину Рінгера або аналогічного середовища дляінфузії. Час інфузії становить 30 хвилин або 1–2 години. Суха речовина легко розчиняється при енергійному струшуванні протягомЅ-1 хв. після додавання розчинника до ампули для ін’єкції. Якщо несталося розчинення препарату, він має постояти протягом декількох хвилин.Використовують розчин одразу ж після приготування.

Побічна дія. З боку шлунково-кишкового тракту і печінки: залежно від дози приблизно в 80 % випадківспостерігаються нудота і блювання, які можна попередити або зменшитипризначенням протиблювотних препаратів. У поодиноких випадках – порушення функціїпечінки, які найбільш вірогідні після терапії етопозидом і цисплатином, щопроводилася раніше. З боку системи кровотворення: пригнічення кровотворення і зміна картинипериферичної крові. Лейкопенія (до 700–3600/мм3) спостерігається, якправило, на 8–10-й день; тромбоцитопенія. Відновлення показників периферичноїкрові відбувається протягом наступних 8 днів. З боку сечовидільної системи: порушення функції нирок, підвищення рівнівкреатиніну і сечовини в плазмі, виникнення циститу. Через несвоєчасну діагностикуі профілактику, особливо у дітей, можливий розвиток симптомів, характерних длясиндрому Фанконі: лужна реакція сечі, протеїнурія, глюкозурія,гіпоаміноацидурія (підвищення в крові глютатіону, треоніну і серину),фосфатурія.З боку нервової системи: енцефалопатія (дезорієнтація, сплутаністьсвідомості), яка може бути різного ступеня тяжкості звичайно є оборотною.Дерматологічні реакції: оборотна алопеція. Інші: зниження імунітету, порушення функції статевих залоз.Застосування Іфоміду, як і більшості протипухлинних препаратів,пов’язане з ризиком розвитку вторинних пухлин (пізнє ускладнення терапії).

Протипоказання:виражена гіпоплазія кісткового мозку;порушення функції нирок;двостороннє порушення відтоку сечі;гіпопротеїнемія;періоди вагітності та лактації;підвищена чутливість до Іфоміду.

Передозування. Симптоми: посилення побічних ефектів препарату. Антидоту не існує.

Особливості застосування. Терапію Іфомідом слід проводити в сполученні зуромітексаном - для попередження уротоксичних ефектів. Хворим з однією ниркоюпідбір доз препарату проводять індивідуально. Не можна проводити хіміотерапіюраніше, ніж через 3 місяці після нефректомії. Перед початком лікуваннянеобхідно відновити відтік сечі в разі його порушення, провести санацію осередківхронічної інфекції, корекцію порушень водно-електролітного обміну. Дляпрофілактики і зменшення побічних ефектів слід регулярно проводити аналізикрові і сечі, контролювати діурез, своєчасно застосовувати симптоматичнутерапію: протиблювотні засоби на ранньому етапі лікування (метоклопрамід,фенотіазин), при вираженій лейкопенії - призначати гемотрансфузії, запоказаннями - антибіотики і/або протигрибкові засоби. Жінки дітородного віку повинні користуватися протизаплідними засобамипід час лікування препаратом і протягом, як мінімум, 3 місяців після закінченнятерапії.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Іфомід посилює гіпоглікемізуючу діюпротидіабетичних засобів. При одночасному застосуванні з алопуринолом посилюєтьсяпригнічуючий вплив Іфоміду на кровотворення. В разі одночасного застосуванняцисплатину можливе посилення нефротоксичної, гематотоксичної і нейротоксичноїдії Іфоміду. Іфомід може посилювати шкірні реакції на опромінення. ТерапіяІфомідом може зменшувати ефективність вакцин або імунодепресантів.

Умови та термін зберігання. Зберігати при температурі від +8 ОС до+15 ОС, в недоступному для дітей місці.Термін придатності – 2 роки
Переглядів: 1347 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я