А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Ф о л е м (I f o l e m)

міжнародна і хімічна назви: Ifosfamide;N,3-біс(2-хлоретил)тетрагідро-2Н-1,3,2-оксазафосфорин-2-амін-2-оксид;

загальні фізико-хімічні властивості: білий однорідний кристалічний порошок без сторонніх домішок;

склад: 1

флакон містить іфосфаміду 1000 мг;допоміжні речовини: манітол.

Форма випуску. Ліофілізований порошок для приготування розчину дляін’єкцій.

Фармакотерапевтична група. Антинеопластичнізасоби. Алкілуючі сполуки. Код АТС L01A.A06.

Фармакологічні властивості. Алкілуючий цитостатик, похідний оксазафосфоринів.Протипухлинна активність іфосфаміду зумовлена алкілуванням нуклеофільнихцентрів полімерних біомолекул, у т.ч. ДНК, порушує її утворення іфункціонування. Блокує мітотичний поділ пухлинних клітин. Ушкодження ДНКнайчастіше відбувається у фазах G1 і G2 клітинного циклу.Метаболічно активується ферментами (фосфоамідази) печінки і пухлинної тканинишляхом гідроксилювання атома вуглецю у кільці з появою нестабільного4-гідроксиіфосфаміду, який швидко перетворюється у стабільні 4-кетоіфосфамід і,після розкриття кільця, - 4-карбоксиіфосфамід. Окислення хлоретильних боковихланцюжків і наступні процеси деалкілування призводять до утвореннядехлоретилфосфаміду і дехлоретилциклофосфаміду. Проміжні активні метаболітиалкілують ДНК з утворенням складних триефірів і поперечних зв’язків міжланцюжками.Фармакокінетика. Фармакокінетика характеризується насиченням з ростом дози. Післяодноразового внутрішньовенного введення 5 г/м2 концентрація в плазмізнижується біекспоненційно з періодом напіввиведення кінцевої фази 15 год івиділенням 61% дози у незміненому вигляді; при менших дозах (1.6-2.4 г/м2)виведення проходить моноекспоненційно з періодом напіввиведення близько 7 год,частина незміненого препарату в сечі знижується у 4-5 разів (12-18%) дози.

Показання для застосування. Неоперабельні злоякісні пухлини, чутливі до іфосфаміду, в тому числі:рак легені;рак яєчників;пухлини яєчка;рак молочної залози;рак шийки матки;рак підшлункової залози;саркоми м’яких тканин;пухлини у дітей (саркоми, пухлина Вільмса, нейробластома, герміногенніпухлини, злоякісні лімфоми).Препарат, як правило, застосовують у поєднанні з іншими протипухлиннимипрепаратами.

Спосіб застосування та дози. Препарат можнавводити внутрішньовенно окремими дозами (кожну дозу вводять 30 хв) протягом 3-5днів. Курсова доза становить 250-300 мг/кг. Для нетривалої інфузії (30 хв)Іфолем розводять у 500 мл розчину Рінгера, фізіологічного розчину або розчинудекстрози.Для безперервноїінфузії (24-годинної) Іфолем призначають в добовій дозі 125-200 мг/кг з наступноюперервою на 3-5 тижнів. При інфузії протягом 5 днів дозу Іфолему зменшують до80 мг/кг/доба. Інтервал між курсами становить 3-5 тижнів під контролем картинипериферичної крові і ступеня вираженості можливих побічних ефектів. Для24-годинної інфузії розчин Іфолему розводять у 3 л 5% розчину декстрози абофізіологічного розчину. Для збереження стерильності розчину його необхідновикористати протягом 24 год. Розчин препарату потрібно зберігати вхолодильнику, де він зберігає свою хімічну стабільність протягом тривалогочасу.

Побічна дія. З боку ШКТ і печінки: нудота і блювання, які можна зупинити або зменшитипризначенням протиблювотних препаратів. В одиничних випадках – порушенняфункції печінки, які найбільш можливі після проведеної раніше терапіїетопозидом і цисплатином.З боку системи кровотворення: пригнічення кістково-мозковогокровотворення і зміни картини периферичної крові. Лейкопенія (до 700-3600/мм3)зазвичай спостерігається на 8-10-й день від початку лікування; тромбоцитопенія.(відновлення показників в периферичній крові відбувається протягом наступних 8днів)З боку сечовивідної системи: порушення функції нирок, підвищення рівнівкреатиніну і сечовини в плазмі, цистит. За відсутності своєчасної діагностикита профілактики, особливо у дітей, можливий розвиток симптомів, характерних длясиндрому Фанконі: лужна реакція сечі, протеїнурія, глюкозурія,гіпоаміноацидурія (підвищення в крові глютатіону, треоніну та серину),фосфатурія.З боку нервової системи: енцефалопатія (дезорієнтація, сплутаністьсвідомості), яка зазвичай є оборотною.Дерматологічні реакції: оборотна алопеція.Інші: зниження імунітету, порушення функції статевих залоз.Застосування Іфолему, як і більшості протипухлинних препаратів,пов’язано з ризиком розвитку вторинних пухлин (пізнє ускладнення терапії).

Протипоказання. Виражена гіпоплазія кісткового мозку;порушення функції нирок;двостороннє порушення відтоку сечі;гіпопротеїнемія;вагітність;підвищена чутливість до іфосфаміду;вагітність і годування груддю (на час лікування відміняється).

Передозування. Симптоми: характеризуються швидким розвитком і різкою вираженістю основнихпобічних ефектів.Лікування: симптоматичне, з обов’язковим використанням уромітексану.

Особливості застосування. Терапію Іфолемом слід проводити в поєднанні звведенням уромітексану для запобігання уротоксичним ефектам. Хворим з однієюниркою підбір доз Іфолему проводять індивідуально. Не можна проводитихіміотерапію раніше ніж через 3 місяці після нефректомії. Перед початкомлікування Іфолемом необхідно відновити відток сечі у разі його порушення,санувати осередки хронічної інфекції, провести корекцію порушеньводно-електролітного обміну.Жінкам рекомендується користуватися протизаплідними засобами під часлікування і не менше 3 місяців після закінчення. У разіпроведеного раніше лікування цисплатином можливе посилення побічних ефектівІфолему (гемато- та нефротоксичних).Для профілактики і зменшення вираженості побічних дій слід регулярно проводитианалізи крові і сечі, контролювати діурез, своєчасно проводити симптоматичнутерапію: протиблювотні засоби на початковому етапі лікування; при вираженійлейкопенії слід призначити гемотрансфузії і, за показаннями, антибіотики та/абопротигрибкові препарати.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Іфолем сумісний з іншими протипухлиннимизасобами. Посилює гіпоглікемізуючу дію протидіабетичних засобів. Приодночасному застосуванні з алопуринолом посилюється пригнічувальний вплив Іфолемуна кістково-мозкове кровотворення.

Умови і термін зберігання. Зберігати ліофілізований порошок при кімнатнійтемпературі не вище 25°С, у недоступному для дітей місці. Розчин препаратупотрібно зберігати в холодильнику при температурі +4-8°С.Термін придатності – 2 роки
Переглядів: 720 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я