А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Ф е р в е к с для дорослих (Fervex for adults)

основні фізико-хімічні властивості: світло-бежевий порошок з ввключенням гранул, легко розчинний у воді;

склад: 1 пакетик містить феніраміну малеату - 25 мг, парацетамолу - 500 мг,аскорбінової кислоти - 200 мг;допоміжні речовини: акація, кислота лимонна, натрію сахаринат, сахароза(11,55), ароматизатор антильский натуральний.

Форма випуску.Порошок для приготування розчину для пероральногозастосування.

Фармакотерапевтична група.Парацетамол, комбінації без психолептиків. Код АТС N02B E51.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка.Основу препарату складає комбінація ефективних і безпечних лікарськихзасобів, що діють на основні ланки в патогенезі застудних захворювань.Парацетамол має жарознижувальну і знеболювальну дію; кислота аскорбінова –компенсує потреби організму у вітаміні С, що зростають при застудних захворюваннях;феніраміну малеат - блокатор Н1-гістамінових рецепторів, забезпечуєдесенсибілізувальну дію, що проявляється зменшенням запальної реакції слизовихоболонок верхніх дихальних шляхів (поліпшується носове дихання, зменшуєтьсянежить, проходить чхання та сльозотеча). Приготовлений як теплий розчин ізприємним смаком і ароматом, препарат зменшує явища інтоксикації організму.Фармакокінетика.Парацетамол після прийому внутрішньо швидко і майже цілком всмоктуєтьсяу травному каналі. Максимальна концентрація парацетамолу в плазмі досягаєтьсячерез 30-60 хвилин після прийому. Парацетамол метаболізується переважно впечінці з утворенням неактивних сполук з глюкуроновою кислотою і сульфатами. Унезначній кількості (менше 4 %) метаболізується шляхом окислювання з утвореннямцистеїну і меркаптопурової кислоти (за участю цитохрому Р450).Виводиться із сечею, в основному у вигляді метаболітів. У незміненомувигляді виводиться приблизно 5% від прийнятої дози.Період напіввиведення становить 2–2,5 години. Метаболізм парацетамолу упацієнтів з печінковою недостатністю не змінюється.Вітамін С (кислота аскорбінова) легко всмоктується у травному каналі.Після всмоктування циркулює в плазмі і концентрується в залозах внутрішньоїсекреції. У великих кількостях міститься в корковому і мозковому шарахнадниркової залози. Вміст аскорбінової кислоти в лейкоцитах і тромбоцитах вище,ніж у плазмі крові. Вітамін С частково метаболізується до щавлевої кислоти абоінших водорозчинних метаболітів, а частково виводиться нирками у незміненійформі. Катаболізм кислоти аскорбінової становить 2,2-4,1% від загального їїзапасу в організмі, що у свою чергу оцінюється в 1500 мг. Вважається, що цьогозапасу організму вистачає на 1-1,5 місяця при відсутності вітаміну С в їжі.Екскреція його із сечею починається після насичення депо більше 1500 мг. Ухворих зі зниженими запасами вітамін С може не з’являтись у сечі навіть привведенні у великій кількості внутрішньо чи парентерально. Період напіввиведеннякислоти аскорбінової складає від 12,8 до 29,5 доби.Феніраміну малеатдобре всмоктується з травного каналу і легко проникає в тканини. Періоднапіввиведення з плазми становить 1-1,5 години, виділяється з організмупереважно нирками.

Показання для застосування.Препаратпоказаний для симптоматичного лікування застудних захворювань, грипу,алергічного риніту у дорослих та дітей старше 15 років, яки проявляються:лихоманкою;головним болем;нежиттю (ринітом);чханням та сльозотечею;рино фарингітом.

Спосіб застосування та дози.Внутрішньодорослим і дітям старшим 15 років препарат призначають по 1 пакету 2-3 рази надобу. Вміст пакетику розчиняють у склянці холодної або теплої води. Хворим зсимптомами застудного захворювання краще приймати теплий розчин. Перший прийомзвичайно здійснюють у вечорі, як можна скоріше після появи перших симптомівзахворювання. Розчин приймають зразу після приготування. Інтервал між прийомамиповинен бути не менше 4 год.Для пацієнтівз порушеннямифункції нирок при кліренсі креатиніну <10 мл/хв. інтервал між прийомамиповинен бути не менше 8 годин.

Побічна дія.Можливі: сухість у роті, порушення акомодації, затримка сечі, підвищеназбудливість (особливо у людей похилого віку).Рідко: алергійні реакції (висипання, кропивниця).Дуже рідко: тромбоцитопенія.

Протипоказання.підвищена чутливість до компонентівпрепарату;виражене порушення функції печінки;закритокутова глаукома;аденома передміхурової залози; діти до 15 років.

Передозування.При перередозуванні токсична діяпрепарату може бути обумовлена парацетамолом, який входить до його складу.Відомо, що прийом парацетамолу в дозі більше ніж 4 г на добу (для дорослих)може токсично впливати на печінку. Симптоми інтоксикації (нудота, блювання,анорексія, біль у животі, посилення пітливості) звичайно з’являються в перші 24години. При їх появі треба негайно звернутися до лікаря.

Особливості застосування.Алкоголь підсилюєседативну дію феніраміна малеату.Не слід приймати препарат більше 5 днів без консультації з лікарем,якщо немає ознак поліпшення.Препарат може викликати сонливість, що робить небезпечним керуваннятранспортними засобами та роботу з механізмами.Даних відносно негативного впливу препарату на вагітності та лактаціюнемає, однак призначати препарат у цей період слід з великою обережністю.При призначенні препарату пацієнтам, що страждають від цукровогодіабету, або особам, що знаходяться на дієті, яка виключає цукор, необхіднопам’ятати, що 1 пакетик препарату містить 11,55 г сахарози.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами.Поєднання зі снодійними,аналгетиками й інгібіторами моноаміноксидази може підсилювати пригноблювальнудію на центральну нервову систему.Одночасний прийом зангигістамінними препаратами, антидепресантами, протипаркинсоничнимипрепаратами, холінолітичними спазмолітиками може давати атропіноподібний ефект,що проявляється сухістю в роті, порушенням акомодації, затримкою сечі, запором.

Умови та термін зберігання.ЗБЕРІГАТИ В НЕДОСТУПНОМУ ДЛЯ ДІТЕЙ МІСЦІ.Зберігати усухому місці, при температурі 15 - 25°С.Термін зберігання – 4 роки
Переглядів: 759 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я