А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Шипшини сироп (Sirupus rosae)

основні фізико-хімічні властивості: густувата однорідна рідиначервонувато-коричневого кольору із солодким своєрідним смаком;

склад: 100 мл сиропу містять плодів шипшини цілих – 25,45 г; кислоти аскорбінової – 0,4 г;допоміжніречовини: вода очищена, цукор рафінований.

Форма випуску. Сироп.

Фармакотерапевтична група. Препарати, що впливають на систему травлення таметаболічні процеси. Код АТС А16А Х10**.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Фармакологічна діяпрепарату обумовлена вмістом основної діючої речовини – аскорбінової кислоти,яка бере участь в окислювально-відновних процесах, вуглеводному обміні,процесах зсідання крові; регенерації тканин, утворенні стероїдних гормонів,синтезі колагену і проколагену, нормалізації проникності капілярів. Існуютьдані щодо позитивного впливу вітаміну С при атеросклерозі. Препарат маєжовчогінну дію.Фармакокінетика. Аскорбіновакислота в організмі швидко всмоктується, переважно у дванадцятипалій та тонкійкишках. Через 30 хвилин кількість аскорбінової кислоти помітно збільшується.Для насичення тканин необхідне перетворення аскорбінової кислоти у дегідроаскорбінову,яка проникає крізь кишкові мембрани без енергетичних витрат. У клітині кислотадегідроаксорбінова швидко відновлюється в аскорбінову. У цьому процесі берутьучасть також тіолові та дисульфідні групи. Кислота аскорбінова розподіляєтьсяміж органами нерівномірно. У тканинах вітамін С визначається у трьох формах: увигляді кислоти аскорбінової; кислоти дегідроаскорбінової та у виглядіаскорбігена. У тканинах кислота аскорбінова розпадається до глюкози. Кислотааскорбінова виділяється із сечею, калом, потом, слиною, слізною рідиною,грудним молоком.

Показання для застосування. Профілактика та лікуваннягіпо- авітамінозу С, при геморагічних діатезах, інфекційних захворюваннях,гепатитах, хворобі Аддісона, ранах, що повільно гояться, переломах кісток,дистрофії, інтенсивних фізичних та розумових навантаженнях, у період вагітностіта лактації.

Спосіб застосування та дози. Шипшини сироп діти приймають з 6 років поЅ чайної ложки 2 рази на добу після їди. Дорослі - по 1 столовій ложці 2рази на добу. Сироп запивають кип’яченою водою. Курс лікування 25 - 30 днів,повторні курси після перерви 5 - 7 днів.

Побічна дія. Можливі алергічні реакції.

Протипоказання. Підвищена чутливість до препарату, жовчнокам’яна хвороба,цукровий діабет, дитячий вік до 6 років.

Передозування. При тривалому застосуванні препарату рідкознижується проникність капілярів, у зв’язку з чим погіршується живлення тканинта органів. Збільшується протромбінемія, що призводить до прискорення зсіданнякрові та сприяє тромбоутворенню. У випадку застосування у великих дозахвідзначається зменшення кількості еритроцитів та значний нейтрофільнийлейкоцитоз з різкою лейкопенією. Тривале застосування у великих дозах стійкозакріплює порушення трофіки міокарда. При тривалому вживанні шипшини сиропуорганізм людини стає дуже вразливим: навіть при незначному дефіцитіаскорбінової кислоти розвивається гострий авітаміноз С.

Особливості застосування.Не застосовувати особам, схильним до алергічних реакцій на аскорбіновукислоту.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Всмоктування аскорбінової кислотизменшується при одночасному застосуванні пероральних контрацептивів, вживаннісвіжих та консервованих фруктових або овочевих соків, лужного пиття. Препаратпідвищує абсорбцію пеніциліну і заліза, зменшує дію гепарину, непрямихантикоагулянтів, збільшує ризик виникнення кристалурії при лікуваннісаліцилатами.

Умови та термін зберігання. Зберігати у сухому, захищеному від світла танедоступному для дітей місці при температурі від 15 0С до 25 0С.Термін придатності – 6 місяців
Переглядів: 951 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я