А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Хумодарб 100 (Humodar v 100)

міжнародна назва:insulinhuman;

основні фізико-хімічні властивості: нейтральна суспензія білого кольору;

склад: 1 мл ін’єкційної суспензії містить 100 МО інсулінулюдини напівсинтетичного (100% кристалічного протамін-інсуліну); допоміжні речовини: протамін сульфат, м-крезол та фенол як консервуючізасоби, кислота хлористоводнева, натрію гідроксид, натрію фосфат однозаміщений,натрію хлорид, цинку хлорид, гліцерин.

Форма випуску. Суспензія для ін'єкцій.

Фармакотерапевтична група. протидіабетичні засоби. Інсуліни та аналоги середньоїтривалості дії. Код АТС: А10АС01.

Фармакологічні властивості. Фармакокінетика.Дія препарату починаєтьсячерез 1годину після введення, максимальний ефект настає через 4-6 годин, тривалістьдії складає 12-20 годин. Вищезазначена тривалість дії препарату приблизна, воназалежить від дози Хумодару®Б 100 та від індивідуальних особливостейпацієнта.

Показання для застосування. Цукровий діабет.

Спосіб застосування та дози. Доза та час ін'єкціївстановлюються лікарем в індивідуальному порядку, залежно від стану обмінуречовин. При підборі дози інсулінудля дорослих пропонується починати зразових доз в інтервалі від 8 до 24 одиниць. У дитячому віці та при підвищенійчутливості до інсуліну застосовують дози менше 8 одиниць. При зниженнічутливості до інсуліну ефективна доза може перевищувати 24 одиниці. Разова дозане повинна перевищувати 40 одиниць.Перед першим відбором інсуліну з флакона слідвидалити пластмасову кришку, яка свідчить про те, що препаратом некористувались. Безпосередньо перед використанням препарату суспензія має бутидобре перемішаною, при цьому не повинна утворюватися піна, тому флакон катаютьміж долонями. Після цього суспензія повинна бути однорідною та матимолочно-білий колір. Відповідно до обраної дози набрати у шприц повітря таввести в інсуліновий флакон (не в рідину). Перевернути інсуліновий флакон разоміз шприцом та набрати відповідну кількість суспензії інсуліну. Видалитибульбашки повітря із шприца. Місце ін'єкції продезінфікувати, сформуватискладку шкіри і вколоти голку під шкіру. Потім повільно ввести інсулін. Післяін'єкції обережно витягти голку зі шкіри, місце ін'єкції притиснути ватнимтампоном та декілька секунд потримати.Хумодар®Б 100вводиться за 45-60хвилин до прийому їжі підшкірно або внутрішньом'язово. Місце уколу слідзмінювати для кожної ін'єкції.Перехід з інших препаратів інсуліну може проводитисятільки під контролем лікаря. Призначень лікаря (добове дозування інсуліну,дієта та фізична активність) хворий повинен дотримуватись ретельно.

Побічнадія.Гіпоглікемія є найчастішим ускладненням при лікуванні інсуліном і в тяжкихвипадках може призвести до втрати свідомості, а інколи загрожувати життю.Гіпоглікемія характеризується зниженням рівня цукру нижче 50 або 40 мг/дл.Кожен пацієнт, що страждає на діабет та отримує інсулін, повинен добре знатисвої відчуття, які є ознакою зниження рівня цукру в крові. Напочатку лікування інсуліном можуть виникнути зміни вигляду шкіри в місціін'єкції, короткочасні накопичення рідини в тканинах (транзиторний набряк), атакож короткочасні зміни гостроти зору. Ці ускладнення зникають самі собою вході подальшого лікування.Уділянці ін'єкції в окремих випадках може виникнути атрофія або гіпертрофіяжирової тканини. Постійна зміна місця ін'єкції дозволяє зменшити ці явища абозовсім їх уникнути. Рідко виникають алергічні реакції на препарат. В місціін'єкції може виникнути легке почервоніння шкіри, яке зникає саме собою в ходіподальшого лікування. У випадку розвитку значної еритеми, яка супроводжуєтьсясвербежем і появою пухирів, що швидко поширюються за межі зони ін'єкції, атакож інших тяжких реакцій непереносимості компонентів препарату належитьповідомити лікаря, оскільки в деяких випадках такі реакції можуть загрожуватижиттю. Лікар вирішує, який захід слід вжити.Уразі неадекватного підбору дози чи зміни препарату, а також у разінерегулярного застосування цього лікарського засобу чи нерегулярного прийомуїжі можливі надмірні коливання рівня цукру в крові, у першу чергу в бікзниження, які послаблюють здатність до активної участі в дорожньому русі такеруванні технікою. Це стосується початкового періоду лікування, а такожодночасної дії алкоголю або лікарських засобів, які діють на центральну нервовусистему (див. "Взаємодія з іншими лікарськими засобами").Уперіод вагітності слід враховувати зміни потреби до інсуліну. Безпосередньопісля пологів потреба до інсуліну різко знижується, що підвищує можливістьвиникнення гіпоглікемій. Під час годування немовляти може виникнути потреба вкорекції дози інсуліну або дієти.

Протипоказання. Тяжка алергія негайного типу до інсуліну. Алергія докомпонентів препарату.

Передозування. До передозування можуть призвести: абсолютнепередозування інсуліну, зміна препарату, пропуск прийому їжі, блювання,проноси, фізичне навантаження, захворювання, які викликають зниження потреби вінсуліні (хвороби нирок та печінки, гіпофункція кори надниркових залоз,гіпофізу або щитовидної залози), зміна місця ін'єкції (наприклад, шкіра живота,передпліччя, стегна), а також взаємодія інсуліну з іншими засобами, щопризводять до різкого зниження рівня цукру в крові. Якщо пацієнт, який страждаєна діабет, помічає в себе ознаки гіпоглікемії, він може самостійно уникнутицього стану шляхом прийому глюкози або цукру (краще у вигляді розчину) або їжі,яка вміщує велику кількість цукру чи вуглеводів. Для цієї мети слід постійномати при собі не менше 20 г глюкози (виноградного цукру). Якщо зниження рівняцукру не може бути негайно усунуте, необхідно терміново викликати лікаря.Особливої небезпеки зазнають пацієнти, які мають порушення мозкового кровообігута хворі, у яких окрім діабету, є також виражена коронарна хвороба серця.При тяжких станах, обумовлених зниженням рівня цукру в крові, потрібневнутрішньовенне введення глюкози, яке здійснюється лікарем, абовнутрішньом'язова ін’єкція глюкагону. Якщо пацієнт після цього знову здатний досамостійної активності, йому слід поїсти.

Особливості застосування. Перед першим застосуваннямХумодар®Б 100необхідно клінічно проконтролюватипереносимість препарату шляхом внутрішньошкірного тесту. Хумодар®Б 100

забороняєтьсявводити внутрішньовенно! У разі невірного підбору чи зміни препарату, а також уразі нерегулярного прийому їжі, нерівномірного фізичного навантаження можливінадмірні коливання рівня цукру в крові, в першу чергу, в бік зниження,внаслідок чого послаблюється здатність керувати автомобілем та працювати зточними механізмами. Це стосується, здебільшого, початкового періоду лікування,а також одночасної дії алкоголю або лікарських засобів, які діють на центральнунервову систему (див. "Взаємодія з іншими лікарськими засобами").Не можна користуватися флаконом з препаратом, якщо після перемішуванняне утворюється рівномірна біла суспензія. Не можна користуватися флаконом зпрепаратом, якщо після перемішування в ньому плавають білі пластівці чи на дніабо стінках флакона видний білий наліт у вигляді замерзлої маси.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Додаткове призначення інших лікарськихзасобів може посилити або послабити дію інсуліну на рівень цукру в крові. Посиленнядії інсуліну можливо у разі одночасного призначення інгібіторів МАО,неселективних бета-адреноблокаторів, сульфаніамідів, анаболічних стероідів,тетрациклінів, клофібрату, циклофосфаміду, фенфлураміну, препаратів, щовміщують етанол.Послабленнядії інсуліну можливе під час одночасного призначення з хлорпротиксеном,діазоксидом, гормональними засобами для запобігання вагітності, сечогіннимизасобами (салуретиками), гепарином, ізоніазидом, кортикостероїдами, літіюкарбонатом, нікотиновою кислотою, фенолфталеїном, похідними фенотіазину, фенітоїном,гормонами щитовидної залози, симпатикоміметичними засобами, а такожтрициклічними антидепресантами.Ухворих, які одночасно отримують інсулін і клонідин, резерпін або саліцилати,можуть виникнути як послаблення, так і посилення дії інсуліну.Вживання алкоголю може призвести до небезпечного зниження рівня цукру вкрові.

Умови та термін зберігання. зберігати при температурі від + 2оСдо + 8оС. Не допускати заморожування, уникати прямого контактуфлакона з морозильним відділенням або накопичувачем холоду.Препарат не можна застосовувати після закінчення терміну придатності,вказаного на упаковці.Термін придатності препарату 2 роки.Зберігати внедоступних для дітей місцях
Переглядів: 1453 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я