А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Хумодар к15 (Humodar s15)

міжнародна назва: insulin human;

основні фізико-хімічні властивості: біла або майже біла суспензія;

склад: 1 мл суспензії містить 40 МО інсуліну людського напівсинтетичного (15%інсуліну в розчині, 85% кристалічного протамін-інсуліну);допоміжні речовини: протаміну сульфат, м-крезол та фенол як консервуючізасоби, цинку хлорид, натрію дигідрогенфосфат дигідрат, гліцерин, натріюгідроксид, натрію хлорид, кислота хлористоводнева концентрована, вода дляін’єкцій.

Форма випуску. суспензія для ін’єкцій.

Фармакотерапевтична група. Антидіабетичні препарати. Комбінації інсулінівкороткої та середньої тривалості дії. Інсулін (людський). Код АТС А10А D01.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Препарат інсулінуідентичний за своєю структурою інсуліну людини. Знижує вміст глюкози в крові,посилює її засвоєння тканинами. Активні діючі речовини – нейтральний розчинінсуліну та ізофан протамін-інсулін. Фармакокінетика.ХУМОДАР® К15 характеризуєтьсяшвидким початком та середньою тривалістю дії. Дія препарату починається через30–45 хвилин, максимальний ефект досягається через 1,5–3 години, тривалість діїстановить 12–18 годин. Вищезазначена тривалість дії препарату приблизна; воназалежить від дози ХУМОДАР® К15 та від індивідуальних особливостейхворого.

Показання для застосування. Цукровий діабет.

Спосіб застосування та дози. Доза та час ін’єкціївстановлюються лікарем в індивідуальному порядку, залежно від стану обмінуречовин. При підборі дози інсулінудля дорослих слід починати з разовихдоз в інтервалі від 8 до 24 одиниць. Для лікування дітей та при підвищенійчутливості до інсуліну застосовують дози менше 8 одиниць. При зниженнічутливості до інсуліну ефективна доза може перевищувати 24 одиниці. Разова дозане повинна перевищувати 40 одиниць.Перед першим відбором інсуліну з флакона слідвидалити пластмасову кришку, яка свідчить про те, що препаратом некористувались. Безпосередньо перед використанням препарату суспензія ХУМОДАР®К15 має бути добре перемішаною, при цьому не повинна утворюватися піна, томуфлакон катають між долонями. Після цього суспензія повинна стати однорідною тамати молочно-білий колір. Відповідно до обраної дози набрати у шприц повітрята ввести в інсуліновий флакон (не в рідину). Перевернути інсуліновий флаконразом зі шприцом та набрати відповідну кількість суспензії інсуліну. Видалитибульбашки повітря зі шприца. Місце ін’єкції продезінфікувати, сформуватискладку шкіри і ввести голку під шкіру. Потім повільно ввести інсулін. Післяін’єкції обережно витягти голку зі шкіри, місце ін’єкції притиснути ватнимтампоном та декілька секунд потримати.ХУМОДАР® К15 вводиться за 30–45 хвилин доприймання їжі, підшкірно або, як виняток, внутрішньом’язово. Місце уколу слідзмінювати для кожної ін’єкції.Перехід з інших препаратів інсуліну може проводитисятільки під контролем лікаря. Призначень лікаря (добове дозування інсуліну,дієта та фізична активність) хворий повинен дотримуватись ретельно.

Побічнадія.Гіпоглікемія – найчастіше ускладнення при лікуванні інсуліном і в тяжкихвипадках може призвести до втрати свідомості, а інколи становити загрозу життю.Гіпоглікемія характеризується зниженням рівня цукру нижче 50 або 40 мг/дл танастанням таких симптомів, як підвищене потовиділення, відчуття голоду, тремор,головний біль. Кожен хворий, що страждає на діабет та отримує інсулін, повинендобре знати свої відчуття, які є ознакою зниження рівня цукру в крові.Напочатку лікування інсуліном можуть виникнути зміни вигляду шкіри в місціін’єкції, короткочасні накопичення рідини в тканинах (транзиторний набряк), атакож короткочасні зміни гостроти зору. Ці ускладнення зникають самі по собіпід час подальшого лікування.Умісці ін’єкції в деяких випадках може виникнути атрофія або гіпертрофія жировоїтканини. Постійна зміна місця ін’єкції дає змогу зменшити ці явища або зовсімїх уникнути. У поодиноких випадках виникають алергічні реакції на препарат. Умісці ін’єкції може виникнути легке почервоніння шкіри, яке зникає саме по собіпід час подальшого лікування. У випадку розвитку значної еритеми, якасупроводжується свербежем і появою пухирів, що швидко поширюються за межі зониін’єкції, а також інших тяжких реакцій чутливості до компонентів препаратунеобхідно повідомити про це лікарю, оскільки в деяких випадках такі реакціїможуть становити загрозу життю.

Протипоказання.Тяжка алергія негайного типу на інсулін. Алергія на компоненти препарату.

Передозування.Допередозування можуть призвести: абсолютне передозування інсуліну, змінапрепарату, пропуск приймання їжі, блювання, пронос, фізичне навантаження,захворювання, які зумовлюють зниження потреби в інсуліні (хвороби нирок тапечінки, гіпофункція кори надниркових залоз, гіпофізу або щитовидної залози),зміна місця ін’єкції (наприклад, шкіра живота, передпліччя, стегна), а такожвзаємодія інсуліну з іншими засобами, що призводять до різкого зниження рівняцукру в крові. Якщо хворий, який страждає на діабет, помічає в себе ознакигіпоглікемії, він може самостійно уникнути цього стану шляхом приймання глюкозиабо цукру (краще у вигляді розчину), або їжі, яка містить велику кількістьцукру чи вуглеводів. Для цього слід постійно мати при собі не менше 20 гглюкози (виноградного цукру). Якщо зниження рівня цукру не може бути негайноусунуте, потрібне внутрішньовенне введення 20–40% розчину глюкози, якездійснюється лікарем, або внутрішньом’язова ін’єкція глюкагону. Якщо хворийпісля цього знову здатний до самостійної активності, йому слід поїсти. Особливоїнебезпеки зазнають хворі, які мають порушення мозкового кровообігу, та хворі, уяких, окрім діабету, є також виражена коронарна хвороба серця.

Особливості застосування. Перед першим застосуваннямХУМОДАР® К15 необхідно клінічно проконтролювати чутливість допрепарату шляхом внутрішньошкірного тесту. ХУМОДАР® К15

ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ вводитивнутрішньовенно!У разі неправильного підбору чи зміни препарату, атакож у разі нерегулярного приймання їжі, нерівномірного фізичного навантаженняможливі надмірні коливання рівня цукру в крові, у першу чергу в бік зниження,внаслідок чого послаблюється здатність керувати автомобілем та працювати зточними механізмами. Це стосується здебільшого початкового періоду лікування, атакож одночасної дії алкоголю або лікарських засобів, які діють на центральнунервову систему (див. розділ “Взаємодія з іншими лікарськими засобами”).Не можна використовувати флакон з препаратом, якщопісля перемішування не утворюється однорідна біла суспензія. Не можнавикористовувати флакон з препаратом, якщо після перемішування в ньому плаваютьбілі пластівці чи на дні або стінках флакона помітний білий наліт у виглядізамерзлої маси.Підчас вагітності слід враховувати зміни потреби в інсуліні. Безпосередньо післяпологів потреба в інсуліні різко знижується, що збільшує можливість виникненнягіпоглікемії. Під час годування немовляти може виникнути потреба в корекціїдози інсуліну або дієти.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Додаткове призначення інших лікарськихзасобів може посилити або послабити дію інсуліну на рівень цукру в крові. Томуїх застосування можливе лише у разі погодження з лікарем.Посиленнядії інсуліну можливе у разі одночасного застосування з інсуліном інгібіторівМАО, неселективних b-адреноблокаторів, сульфаніламідів, анаболічних стероїдів,тетрациклінів, клофібрату, циклофосфаміду, фенфлураміну, препаратів, що містятьетанол.Послабленнядії інсуліну можливе під час одночасного призначення з хлорпротиксеном,діазоксидом, гормональними засобами для запобігання вагітності, сечогіннимизасобами (салуретиками), гепарином, ізоніазидом, кортикостероїдами, літіюкарбонатом, нікотиновою кислотою, фенолфталеїном, похідними фенотіазину,фенітоїном, гормонами щитовидної залози, симпатикоміметичними засобами, а такожтрициклічними антидепресантами.Ухворих, які одночасно отримують інсулін і клонідин, резерпін або саліцилати,може виникнути як послаблення, так і посилення дії інсуліну.Вживанняалкоголю може призвести до небезпечного зниження рівня цукру в крові.

Умови та термін зберігання. зберігати при температурі від + 2°С до +8°С. Не допускати заморожування, уникати прямого контакту флакона з морозильнимвідділенням або накопичувачем холоду. Препарат, що використовується, придатнийдо застосування приблизно потягом трьох тижнів за умови зберігання прикімнатній температурі та захисту від прямої дії тепла та світла.Препарат не можна застосовувати після закінчення терміну придатності,вказаного на упаковці.Термінпридатності препарату – 2 роки.Зберігати в недоступному для дітей місці
Переглядів: 702 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я