А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

0

Хумалог (Humalog)

міжнародна назва: інсулін лізпро (insulin lispro);

основні фізико-хімічні властивості: прозорий безбарвний розчин;

склад: 1 мл розчину містить 100 ОД інсуліну лізпро;допоміжні речовини: гліцерин, натрію фосфатдвоосновний, метакрезол, цинку оксид та вода для ін’єкцій.

Форма випуску. Розчин для ін’єкцій.

Фармакотерапевтична група. Протидіабетичні засоби. Код АТС А10А B04.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Інсулін лізпро потенційнонаближений до людського інсуліну за молекулярним складом. Інсулін лізпрохарактеризується швидшим початком дії, більш раннім початком піку дії такоротшим періодом глюкозознижувальної дії порівняно зі звичайним людськимінсуліном. Більш ранній початок дії інсуліну лізпро, приблизно через 15 хвпісля введення, безпосередньо пов’язаний з більш швидким його всмоктуванням. Цедає змогу вводити інсулін лізпро безпосередньо перед вживанням їжі (впродовж 15хв) на відміну від звичайного інсуліну (за 30 - 45 хв до вживання їжі). Інсулінлізпро швидко виявляє свою дію та має коротшу тривалість дії (до 5 год).Швидкість всмоктування інсуліну лізпро та, відповідно, початок і тривалістьйого дії можуть змінюватися у різних пацієнтів залежно від місця ін’єкції, атакож інших причин. Основною дією інсуліну, включаючи інсулін лізпро, єрегуляція метаболізму глюкози. Крім того, усі інсуліни чинять анаболічну таантикатаболічну дію на різні тканини організму. У м’язовій та інших тканинах(за винятком головного мозку) інсулін сприяє швидкому внутрішньоклітинномутранспорту глюкози та амінокислот, прискорює анаболічні процеси та інгібує катаболізмбілків. У печінці інсулін збільшує засвоюваність глюкози та запаси глюкози уформі глікогену, інгібує глюконеогенез та прискорює перетворення надлишкуглюкози на жири. Більш швидкий початок дії та коротший період дії порівняно зізвичайним людським інсуліном спостерігались у пацієнтів як з нирковою, так і зпечінковою недостатністю. Фармакокінетика

. Початок дії інсуліну лізпроспостерігається через 15 хв після підшкірного введення; максимальний ефектрозвивається через 30 - 70 хв; тривалість дії – 2 - 5 год. Деякі дослідження злюдським інсуліном засвідчили збільшення рівнів циркулюючого інсуліну упацієнтів з нирковою та/або з печінковою недостатністю. Ретельний моніторингглюкози та підбір відповідної дози інсуліну, включаючи інсулін лізпро, є необхідниму таких випадках.

Показання для застосування. Лікування цукрового діабету (сахарного диабета).

Спосіб застосування та дози. Дози Хумалогу® визначаютьсяіндивідуально залежно від стану хворого. При визначенні початкової дозиінсуліну необхідно керуватися рівнем глікемії натщесерце, а також глюкозуріїпротягом доби. Кінцевий підбір дози проводиться під контролем загального станупацієнта, із врахуванням рівнів глюкозурії та глікемії протягом доби, якіспостерігаються на фоні застосування препарату. Швидкий початок дії Хумалогу®дає змогу вводити його безпосередньо перед вживанням їжі (впродовж 15 хвилин)на відміну від звичайного інсуліну (за 30 хв до вживання їжі).За рекомендацією лікаря Хумалог® можназастосовувати у комбінації з людським інсуліном тривалої дії або препаратамисульфонілсечовини для внутрішнього застосування.Хумалог® слід вводити підшкірно. Занеобхідності інсулін лізпро можна вводити внутрішньовенно.Підшкірні ін’єкції необхідно проводити у ділянціпередпліччя, плеча, стегна, сідниці або живота. Місця ін’єкцій необхіднозмінювати, щоб одне й те саме місце не використовувалось частіше, ніж один разна місяць. Під час ін’єкції Хумалогу® необхідно бути обережним, щобне потрапити в кровоносну судину. Хворі повинні бути навчені правильної технікипроведення ін’єкцій.В дослідженнях у дітей з цукровим діабетом, якізастосовували інсулін лізпро, були кращі показники постпрандіальної глюкозикрові порівняно з результатами застосування звичайного людського інсуліну.Потребу в інсуліні може бути знижено при порушенніфункції нирок та печінковій недостатності.

Побічна дія. Дані кліничних досліджень

. До побічнихефектів, звичайно пов’язаних з введенням інсуліну, відносять такі:загальні – алергічні реакції;шкіра та придатки – місцева реакція у місціін’єкції, ліподистрофія, свербіж, висипання;інші – гіпоглікемія.Гіпоглікемія є найчастішим побічним ефектомінсулінотерапії, який виникає у хворих на діабет. Перші ознаки гіпоглікемічногостану характеризуються відчуттям голоду, блідістю, слабкістю, сонливістю,пітливістю, тремором, тахікардією, запамороченням, блюванням, неврологічнимипорушеннями. У подальшому може розвитися гіпоглікемічна кома із втратоюсвідомості, судомами та різким пригніченням серцевої діяльності. При першихознаках гіпоглікемічного стану хворому необхідно випити солодкий чай або з’їстикілька шматочків цукру. При гіпоглікемічній комі вводять у вену 40%-ний розчинглюкози. Корекція гіпоглікемії у гострій формі може бути проведена шляхомвведення глюкагону. Тяжка гіпоглікемія може призвести до втрати свідомості та,у виняткових випадках, до смерті. У хворих можуть спостерігатися місцеві алергічніреакції у вигляді почервонінь, набряків або свербежу в місці ін’єкції. Ціреакції звичайно зникають протягом кількох днів або тижнів. У ряді випадків ціреакції можуть бути зумовлені причинами, не пов’язаними з дією інсуліну,наприклад, подразненням шкіри дезінфекційним засобом або неправильною технікоювведення інсуліну. Системні алергічні реакції, які спричиняються інсуліном, виникаютьзначно рідше, але потенційно є серйознішими. Генералізовані алергічні реакціїна інсулін можуть зумовлювати свербіж по всьому тілу, утруднення дихання,задишку, зниження кров’яного тиску, частий пульс або пітливість. Тяжкі випадкигенералізованих алергічних реакцій можуть бути загрозливими для життя. Розвитокгострої алергічної реакції потребує проведення негайної десенсибілізуючоїтерапії та заміни препарату.

Протипоказання. Хумалог® протипоказаний під час епізодівгіпоглікемії, хворим з підвищеною чутливістю до інсуліну лізпро або до одного зкомпонентів препарату.

Передозування. Передозування спричиняє гіпоглікемію, якасупроводжується симптомами, що включають млявість, апатію, затьмареннясвідомості, тремтіння, пітливість, тахікардію, блювання та головний біль.Гіпоглікемія може розвитись у результаті надлишкуінсуліну лізпро відносно їжі, яка приймається, збільшення енергетичних витратабо того й іншого. Гіпоглікемію середнього ступеня звичайно можна усунутипероральним застосуванням глюкози. Може виникнути потреба у підборі дози, дієтиабо фізичних вправ. Серйозніші напади гіпоглікемії, що супроводжуються комою,судомами або неврологічними розладами, можуть бути купірованівнутрішньом’язовим чи підшкірним введенням глюкагону або внутрішньовенним введеннямконцентрованого розчину глюкози. Може виникнути потреба у підтримуючомувживанні вуглеводів та медичному нагляді, оскільки після очевидного клінічногопокращання гіпоглікемія може розвинутись повторно.

Особливості застосування. Застереження.Хумалог®відрізняється від інших інсулінів, оскільки він має унікальну структуру, яказабезпечує дуже швидкий початок дії та коротку тривалість дії. У хворих, якізастосовують інсулін лізпро, може з’явитися потреба у зміні дози, яка булапотрібна раніше при застосуванні інших інсулінів.Гіпоглікемія. Гіпоглікемія – найчастіший побічнийефект, який виникає при застосуванні інсулінів, включаючи й інсулін лізпро.Ранні ознаки гіпоглікемії можуть бути різними та менш помітними за певних умов,наприклад, під час тривалого захворювання на цукровий діабет чи інтенсивноїсхеми лікування.Заміна інсуліну. Будь-яка заміна інсуліну повиннапроводитися обережно та лише під наглядом лікаря. Зміна дозування інсуліну,типу (наприклад, Регуляр, НПХ), видового походження (бичачий, свинячий,бичачо-свинячий, людський, аналог людського інсуліну) чи типу виробництва(ДНК-рекомбінантний інсулін або інсулін тваринного походження) може потребуватизміни дози.Попередження. Захворювання або емоційні розлади. Під час різнихзахворювань або емоційних розладів потреба в інсуліні може збільшитись.Ниркова та печінкова недостатність. У випадкуниркової та печінкової недостатності потреба в інсуліні може зменшитись.Фізичне навантаження або зміна дієти. Потреба узміні дози може виникнути також при збільшеному фізичному навантаженні або призміні звичайної дієти.Застосування під час вагітності та в періодгодування груддю.Клінічні випробування застосування інсуліну лізпропід час вагітності обмежені. Хворим з інсулінозалежним цукровим діабетом або згестаційним діабетом, які отримували терапію інсуліном у період вагітності,необхідні ретельний нагляд, контроль рівня глюкози іпідтримка загального стану організму.Потреба в інсуліні звичайно знижується під часпершого триместру та збільшується під час другого та третього триместріввагітності. Хворі на діабет повинні проконсультуватися з лікарем у випадкувагітності або її планування.Пацієнткам, що годують груддю, можуть бутинеобхідними корекція дозування та/або дієта.На сьогодні не відомо, чи здатний інсулін лізпропроникати в значних кількостях у грудне молоко. Проте відомо, що багатолікарських препаратів, включаючи людський інсулін, проникають у грудне молоко.Вплив на здатність керувати автомобілем та іншимимеханічними засобами. Правильно підібрана доза інсулінотерапії не впливаєна здатність керувати автомобілем або виконувати роботи, які вимагаютьпідвищеної уваги. Здатність пацієнтів, які застосовують інсулін,концентруватися та реагувати може бути порушена в результаті гіпоглікемії.Хворі повинні застосовувати запобіжні заходи для уникнення гіпоглікемії прикеруванні автотранспортом або при роботі з механізмами. Це особливо важливо длятих пацієнтів, у яких зменшено або відсутнє відчуття попереджуючих симптомівгіпоглікемії або у яких часто спостерігаються симптоми гіпоглікемії. За цихобставин слід оцінити доцільність керування автомобілем або роботи змеханізмами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Потреба в інсуліні може зростати під впливомлікарських препаратів з гіперглікемічною дією, наприклад, пероральнихконтрацептивів, кортикостероїдів або при замісній терапії гормонами щитовидноїзалози.Потреба в інсуліні може зменшуватись призастосуванні лікарських препаратів, які мають гіпоглікемічну дію, наприклад,пероральних гіпоглікемічних препаратів, саліцилатів (наприклад,ацетилсаліцилової кислоти), сульфоніламідів та деяких антидепресантів(інгібіторів моноаміноксидази).У пацієнтів з цукровим діабетом 2 типу призастосуванні максимальних доз препаратів сульфонілсечовини дослідженняпоказали, що додаткове застосування інсуліну лізпро значно знижуєглікозильований гемоглобін порівняно з пацієнтами, що продовжують терапіютільки препаратами сульфонілсечовини.

Умови та термін зберігання. Зберігати при температурі 2 - 8°С ухолодильнику, не заморожувати. Термін придатності – 2 роки. Під часзастосування картридж зберігати при кімнатній температурі (15 - 25°С) не більше28 днів, захищаючи від надмірного тепла та сонячних променів. Під часзастосування картридж не можна тримати у холодильнику. Зберігати в недоступномудля дітей місці. Термін придатності при застосуванні – 28 днів
Переглядів: 878 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я