А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Хондроітин комплекс (Shondroitin complex)

основні фізико-хімічні властивості: тверді желатинові капсулиз безбарвним, прозорим корпусом і безбарвною, прозорою кришечкою, вміст капсул– порошок білого з жовтуватим відтінком кольору;

склад: 1 капсула міститьглюкозаміну гідрохлориду 500 мг, хондроїтину сульфату натрію 400 мг;допоміжні речовини: натрію кроскармелоза, натріюкрохмальгліколят, полівінілпіролідон низькомолекулярний медичний, аеросил,магнію стеарат.

Форма випуску. Капсули.

Фармакотерапевтична група. Засоби, що впливають наопорно-руховий апарат. Код АТС М09А Х10**.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Хондроітин комплекс –комбінований препарат для стимуляції регенерації хрящової тканини. Діяпрепарату зумовлена компонентами, що входять до його складу. Глюкозаміну гідрохлорид іхондроїтину сульфат натрію беруть участь в біосинтезі сполучної тканини,попереджують процеси руйнування хряща і стимулюють регенерацію хрящовоїтканини. Хондроїтину сульфат натрію впливає на фосфорно-кальцієвий обмін ухрящовій тканині та гальмує процес її дегенерації, прискорює процесивідновлення кісткової тканини. Стимулює утворення гіалурону, синтезпротеогліканів і колагену типу ІІ, а також захищає гіалуронон відферментативного розщеплення (шляхом пригнічення активності гіалуронідази) тавід ушкоджуючої дії вільних радикалів; підтримує в’язкість синовіальної рідини,стимулює механізм репарації хряща і пригнічує активність тих ферментів(еластаза, гіалуронідаза), які розщеплюють хрящ. При лікуванні остеоартритуполегшує симптоми захворювання і зменшує потребу в нестероїдних протизапальнихзасобах. Глюкозаміну гідрохлорид при систематичному застосуванні препаратууповільнює прогресування дегенеративних процесів у суглобах, хребті танавколохребтових м'яких тканинах. Введення екзогенного глюкозаміну посилюєутворення хрящового матриксу і забезпечує неспецифічний захист від хімічногоруйнування хряща. Іншою можливою функцією глюкозаміну гідрохлориду є захистпошкодженого хряща від метаболічного руйнування, що спричиняють нестероїдніпротизапальні засоби та глюкокортикостероїди, а також власна помірнапротизапальна дія.Фармакокінетика. Біодоступність глюкозамінугідрохлориду становить 25% (виражений ефект «першого проходження» черезпечінку). При його розподілі в тканинах найбільші концентрації виявляються впечінці, нирках і суглобному хрящі. Близько 30% прийнятої дози довгостроковоперсистирують у кістковій і м’язовій тканині. Період напіввиведення – 68 годин.Виводиться переважно із сечею в незміненому вигляді, частково – з калом. Біодоступність хондроїтинусульфату натрію – 13%. При одноразовому пероральному прийомі препаратумаксимальна концентрація хондроїтину сульфату натрію в плазмі крові досягаєтьсячерез 3 - 4 години, у синовіальній рідині – через 4 - 5 годин. Концентрація всиновіальній рідині перевищує плазмову. Виводиться головним чином нирками за 24години.

Показання для застосування. Дегенеративно-дистрофічні захворювання суглобів іхребта: остеоартроз, артропатія, міжхребтовий остеохондроз, спондильоз,переломи (для прискорення утворення кісткової мозолі).

Спосіб застосування та дози. Хондроітин комплекспризначають дорослим і дітям старше 15 роківприймати внутрішньо, за 30 - 40 хвилин до їди, по 1 капсулі 2 рази на деньпротягом перших трьох тижнів; по 1 капсулі 1 раз на день протягом наступних 5 -6 місяців. Мінімальна тривалість прийому становить 2 місяці. Стійкийлікувальний ефект досягається при прийомі препарату не менше 6 місяців.

Побічна дія. З боку шлунково-кишкового тракту

: біль в епігастральній ділянці, нудота, блювання, метеоризм,діарея/запор.З боку центральної нервової системи: запаморочення.Алергічні реакції:висипанняна шкірі, свербіж.

Протипоказання. Індивідуальна підвищена чутливість до компонентівпрепарату, виражені порушення функції нирок, фенілкетонурія, вагітність,лактація, схильність до кровоточивості, діти до 15 років.

Передозування. Випадків передозування препарату не описано.

Особливості застосування. Для запобігання появи небажаних ефектів препаратнеобхідно застосовувати в дозах, що рекомендуються.Капсули Хондроітин комплекс можна застосовувати в складі комбінованоїтерапії з глюкокортикостероїдами та нестероїдними протизапальними засобами.Клінічні дані про ефективність і безпеку застосування препарату у дітей до 15років відсутні.На час лікування слід обмежити вживання цукру, рідини та виключитивживання алкоголю.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При комбінованому застосуванні препаратХондроїтин комплекс посилює всмоктування з шлунково-кишкового трактутетрациклінів і зменшує – напівсинтетичних пеніцилінів і левоміцетину(хлорамфеніколу). Хондроітин комплекс можна застосовувати разом з нестероїднимипротизапальними засобами та глюкокортикостероїдами. На фоні прийому препаратузнижується потреба в нестероїдних протизапальних засобах.

Умови та термін зберігання. Зберігати і сухому, захищеному від світламісці при температурі 15 - 25°С. Зберігати у недоступному для дітей місці.Термін придатності – 2 роки
Переглядів: 1982 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я