А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Холагол (Cholagol)

основні фізико-хімічні властивості: прозора рідина червоно-жовтого кольору,злегка флуоресціююча, з ароматним запахом;

склад: 10 мл містять пігментів кореня куркуми 0,0225 г, франгулаемодину 0,0090г, магнію саліцилату 0,1800 г, олій ефірних 5,5 г (олії ефірної м’яти перцевої3,6 г та олії ефірної евкаліптової 1,9226 г); допоміжні речовини: етанол безводний, левоментол, олія маслинова.

Форма випуску. Краплі для перорального застосування.

Фармакотерапевтична група. Засоби, що застосовуються при захворюваннях печінкиі жовчовивідних шляхів. Комбіновані засоби. Код АТС А05А Х10.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка.Холагол міститьречовини, переважно рослинного походження, з жовчогінною та помірною спазмолітичною,протизапальною, дезінфікуючою і проносною дією. Препарат ефективно стимулюєсекрецію жовчі, поліпшує ії відтік із печінки, а також прискорює процесспорожнення жовчного міхура. Пігменти кореня куркуми, саліцилат магнію, ефірніоліїї евкаліпта та м’яти перцевої стимулюють холеретичний ефект. Саліцилатмагнію також забезпечує холекінетичний, протизапальний, дезінфікуючий ефект.Ефірна олія м’яти перцевої має протизапальну, легку спазмолітичну дію приболючих спазмах біліарного тракту, полегшує елімінацію конкрементів. Помірнапослаблююча дія Холаголу забезпечується франгулаемодином.Фармакокінетика не вивчалась.

Показання для застосування. Жовчокам’яна хвороба, хронічний холецистит іхолангіт (у фазі ремісії), диспептичний синдром при хронічних захворюванняхпечінки та після операції на жовчовивідних шляхах, гіпомоторна дискінезіяжовчного міхура.

Спосіб застосування та дози. Внутрішньо, за 30 хвилин до їди, на грудочціцукру по 5 – 10 крапель 3 рази на день. У разі необхідності (жовчна коліка, щопочинається) доза може бути збільшена до 20 крапель на 1 прийом. Принепереносимості з боку шлунка можна приймати під час або після їди.Дітям старше 12 років призначається така ж доза, як і дорослим. Максимальна добова доза – 30 крапель.Курс лікування Холаголом може тривати від одного до кількох тижнів(максимально – 6 тижнів). Холагол можна застосовувати і короткочасно – привиникненні болю.

Побічна дія. Препарат звичайно добре переноситься. Іноді можутьвиникати нудота, блювання, печія, алергічні реакції.

Протипоказання. Вагітність, період лактації. Гострі запальнізахворювання гепатобіліарної системи, тяжкі захворювання нирок. Підвищеначутливість до компонентів препарату. Дитячий вік до 12 років.

Передозування. Передозування Холаголу не було описане. В літературіописані тільки симптоми передозування саліцилатами. При повторному застосуваннівисоких доз саліцилатів може розвинутись “саліцилізм”, який виявляється такимисимптомами, як запаморочення, шум у вухах, пітливість, нудота, блювання, сплутаністьсвідомості, що звичайно зникають після зниження дозування. При випадковомуприйомі великих доз спостерігаються задишка, підвищення температури тіла,неспокій, кетоз, респіраторний алкалоз, метаболічний ацидоз. Пригнічення ЦНСможе призвести до коми (кардіоваскулярний колапс, дихальна недостатність).Лікування. Насамперед необхідно викликати блювання або промити шлунок,після чого дати хворому активоване вугілля. Далі необхідно контролювати життєвіфункції, за необхідності – відкоректувати гіперперексію, гіпокаліємію, ацидоз,дегідратацію. Із плазми саліцилати виводяться алкалічним діурезом, гемодіалізомабо гемоперфузією.

Особливості застосування. Саліцилати можуть спричинювати у дітей синдром Рея,що проявляється у вигляді енцефалопатії та жирової дегенерації печінки.Найбільша схильність до зазначеного синдрому спостерігається у дітей до 12років, які страждають на гострі вірусні захворювання, що супроводжуютьсявисокою температурою (наприклад, вітряна віспа, грип). Тому дітям до 12 роківзастосовувати препарат заборонено. Пацієнтам з нирковою недостатністю, з оглядуна ризик підвищення рівня магнію у крові, рекомендується контроль його величин.Препарат містить 11,4% спирту. Тому він може негативно впливати напацієнтів із тяжкими захворюваннями печінки, хворих на алкаголізм, епілепсію,із захворюваннями і травмами головного мозку.Холагол не впливає на здатність виконувати роботи, що вимагаютьпідвищеної уваги, координації рухів, швидкого прийняття рішень (наприклад,керування транспортними засобами, обслуговування машин, висотні роботи).

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Взаємодії до цього часу не писані.

Умови та термін зберігання. Зберігати при температурі до 25°С унедоступному для дітей місці. Не охолоджувати, не заморожувати. Термін придатності – 3 роки
Переглядів: 1023 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я