А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Хлортрианізен (Chlortrianisene)

міжнародна та хімічна назви: chlortrianisene; бензен,1,1’,1"-(1-хлоро-1-етеніл-2-іліден)трис[4- метокси]-; хлоротрис(р-метоксифеніл)етилен;

основні фізико-хімічнівластивості: таблеткибілого або майже білого кольору, плоскоциліндричні, з фаскою;

склад: 1 таблетка містить хлортрианізену 12 мг;допоміжні речовини:крохмалькартопляний, тальк, цукор-рафінад, кальцію стеарат.

Форма випуску. Таблетки.

Фармакотерапевтична група. Антинеопластичні засоби. Код АТС L01X.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Протипухлинний засіб,синтетичний аналог естрогенів. Пригнічує проліферацію пухлиннихклітин на всіх стадіях раку передміхурової залози. Знижує вироблення статевихгормонів. У порівнянні з іншими синтетичними естрогенними препаратами діє триваліше.При естроген-резистентних формахпухлин є малоефективним.Має мінімальніфемінізуючі властивості (здатність викликати появу у чоловіків жіночихвторинних статевих ознак – збільшення молочних залоз, відкладення жиру настегнах і т.д.).Підвищує згортання крові, знижуєконцентрацію холестерину, підвищує концентрацію тригліцеридів у крові. Сприяєпереходу внутрішньосудинної рідини в позаклітинний простір, що призводить доутворення набряків. Виявляє менше центральних ефектів у порівнянні зпрепаратами, що містять естрон, естрадіол.Фармакокінетика. Недосліджувалася.

Показання для застосування. Рак передміхурової залози. Рак молочноїзалози (тільки хворим у пізній менопаузі та хворим з видаленою маткою).

Спосіб застосування та дози. Призначають дорослим внутрішньо під час їди.При раку передміхурової залози призначають по 1 таблетці 2–3 рази надобу. При метастазах додатково призначають преднізолон.При раку молочної залози призначають по 1 таблетці 4 рази на добу,добова доза – 48 мг. Вищі дози для дорослих: разова – 1 таблетка (12 мг), добова – 4таблетки (48 мг). Препарат призначений для тривалого застосування, тривалість лікуваннявстановлюється індивідуально.

Побічна дія. Нудота, відсутність апетиту, блювання, пронос,набухання та біль в молочних залозах, фемінізація у чоловіків, матковікровотечі у жінок, прояви недостатності кровообігу, тромбоемболічніускладнення, порушення мінерального обміну, набряки, артеріальна гіпертензія,підвищення згортання і в’язкості крові, підвищена кровоточивість, алергічніреакції.

Протипоказання. Підвищена індивідуальна чутливість, гостріта хронічні захворювання печінки, генітальні кровотечі невстановленогопоходження, тромбоемболічні порушення в анамнезі.

Передозування. Симптоми: нудота і блювання. Специфічногоантидоту не існує. Лікування – симптоматичне.

Особливості застосування. При раку молочної залози препаратпризначають тільки хворим у пізній менопаузі та хворим з видаленою маткою(через можливість гіперплазії слизової оболонки матки). З обережністюпризначають препарат хворим на цукровий діабет, епілепсію, а також іззахворюваннями серця та нирок. В перші дні лікування можутьспостерігатися нудота, відсутність апетиту, блювання, пронос, набухання та більв молочних залозах, які звичайно проходять самостійно.При прийомі хлортрианізену слідуникати тривалого перебування на сонці, оскільки препарат підвищує чутливістьшкіри до сонця. Застосування в період вагітностіта годування груддю.Препарат не призначений для застосування в періодгодування груддю, під час вагітності або у випадку планування вагітності.Вплив на можливість керуватитранспортними засобами і механізмами. Дані відсутні.

Взаємодія з іншимилікарськими засобами. Хлортрианізенпри спільному застосуванні знижує ефективність варфарину, інсуліну, гормонівщитовидної залози, фенітоїну, карбамазепіну, фенобарбіталу, рифампіцину,підвищує ефективність трициклічних антидепресантів. Не слід застосовуватиодночасно із тамоксифеном.

Умови та термін зберігання. Зберігати в захищеному від світла місціпри температурі від 8°С до 25°С. Зберігати в недоступному для дітей місці. Термін придатності – 5 років
Переглядів: 711 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я