А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Хлоропірамінугідрохлорид (Chloropyraminihydrochloridum)

міжнародна та хімічна назви: гідрохлорид N-диметиламіноетил,-К-(пара-хлорбензил)-амінопіридину;

основні фізико-хімічні властивості: безбарвна прозора рідина.

склад: хлоропіраміну гідрохлорид - 0,02 г. допоміжні речовини: вода для ін’єкцій.

Форма випуску. Розчин для ін’єкцій.

Фармакотерапевтична група. Антигістамінні засоби для системного застосування,заміщені етилендіаміни. АТС R06A С03.

Фармакологічні властивості. Виявляє протигістамінну активність, усуваєспазм гладких м’язів, попереджує розвиток і полегшує перебіг алергічнихреакцій, зменшує проникність капілярів. Препарат має також периферичнийхолінолітичний, седативний і снодійний ефекти.Фармакокінетика.Максимальна концентрація вкрові досягається протягом перших 2 годин; терапевтичний рівень концентраціїзберігається 4-6 годин. Незалежно від путі введення добре розподіляється ворганізмі, включая ЦНС. Інтенсивно метаболізується в печінці. Виводитьсянирками та через кишечник.

Показання для застосування. Застосовують при алергічних дерматозах(кропив’янка, екземи, шкірний свербіж, дерматит), алергічному риніті ікон’юнктивіті, сінній гарячці, набряку Квінке, медикаментозних алергіях, напочаткових стадіях бронхіальної астми.

Спосіб застосування та дози. Препарат вводять дорослим внутрішньом’язовоабо внутрішньовенно по 1-2 мл 2% розчину. Початкова доза препарату для дітей увіці від 1 міс до 1 року складає 5 мг (0,25 мл розчину); від 1 року до 6років - 10 мг (0,5 мл розчину); від 6 до 14 років - 10-20 мг (0,5-1 млрозчину). Подальша терапія і/чи збільшення дози в значній мірі визначаютьсянаявністю побічних ефектів. Максимальна добова доза складає 2 мг/кг маси тіла.

Побічна дія. Сонливість, відчуття сухості в роті, загальнаслабкість, шлунково-кишкові розлади.

Протипоказання. Період вагітності і лактації, вік до 1 місяця,глаукома, доброякісна гіперплазія передміхурової залози, виразкова хворобашлунка, порушення сечовипускання, одночасний прийом інгібіторів МАО, підвищеначутливість до препарату и іншим похідним етилендіаміну.

Передозування. У дітей виявляється збудженням, занепокоєнням,галюцинаціями, атаксією, атетозом, судорогами, мідріазом і нерухомістю зіниць,гіперемією шкіри обличчя, гіпертермією; потім - судинний колапс, коматознийстан. У дорослих - загальмованість, депресія, коматозний стан; потім-психомоторне порушення, судороги; рідко - гіпертермія і гіперемія шкіри.Лікування - симптоматичне.

Особливості застосування. При анафілактичному шоку, а також у випадкуінших гострих і важких алергійних реакцій рекомендують починати терапію звнутрішньовенного введення препарату, потім лікування продовжують внутрім’язовимвведенням препарату. На початку лікування пацієнти, що приймають препарат,повинні утримуватися від потенційно небезпечних видів діяльності, що вимагаютьпідвищеної уваги і швидкої реакції. Надалі ці обмеження залежать відіндивідуальної реакції на проведене лікування. Під час лікування забороненевживання алкоголю.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Хлоропірамін потенцює ефект лікарськихзасобів, що виявляють гнітючу дію на ЦНС. При одночасному застосуванніпрепарату з трициклічними антидепресантами можливе посилення М -холіноблокуючої дії, а також гнітючі впливи на ЦНС.

Умови та термін зберігання. Зберігати у захищеному від світла,недоступному для дітей місці. Термін придатності - 4 рок
Переглядів: 732 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я