А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Хлоргексидинубіглюконат (Chlorhexidinibigluconas)

міжнародна назва: chlorhexidine;

основні фізико-хімічні властивості: прозора, безбарвна або світло-солом’яного кольору рідина;

склад: 100мл препарату містить хлоргексидину біглюконату – 20 г;допоміжні речовини – очищена вода.

Форма випуску. Розчин.

Фармакологічна група. Антисептичні та дезінфекційні засоби. АТС D 08 АС02.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.Активноюречовиною, яка викликає антисептичну дію препарату, є хлоргексидин біглюконат –хімічна сполука, яка належить до похідних бігуанідину та відрізняється високоюпротимікробною активністю (навіть при великому розведенні) і низькоютоксичністю. Механізм бактерицидної дії солей хлоргексидину пов’язаний зпорушенням рибосомальної РНК і зупиненням синтезу клітинної оболонки бактерії.Хлоргексидину біглюконат відрізняється сильною бактерицидною ібактеріостатичною дією проти грампозитивних бактерій і менш вираженою дієюпроти грамнегативних бактерій. Ця хімічна сполука відрізняється високоюефективністю по відношенню до метицилінчутливих стафілококів (MSSA), а такожметицилінстійких (MRSA) Staphylococcus aureus, Staphylococcus epidermidis,Staphylococcus valivarius. 0,05% розчини хлоргексидину інактивують штами MRSAпротягом 20-30 хвилин (при застосуванні вищої концентрації час інактивуваннязменшується). Доведена антисептична активність по відношенню до грампозитивнихкоків: Streptococcus viridans (Aerococcus viridans), Streptococcushaemolitycus, Streptococcus pneumoniae, Streptococcus mutans, Streptococcusagalactiae, Streptococcus serotypes і ribotypes, Enterococcus species. Середграмнегативних бактерій найбільш чутливими до дії хлоргексидину є: Escherichiacoli, Haemophilus influenzae, Gardnerella vaginalis і Acinetobacter. 0,5%розчин хлоргексидину в 70% етиловому спирті ефективно знищує Mycobacteriumtuberculosis протягом 15 хвилин. Фунгістатична та фунгіцидна активністьхлоргексидину включає грибки виду Candida, дріжджі та деякі дерматофіти.Хлоргексидин шляхом зменшення полімерази ДНК інактивує ряд вірусів:Herpes- (у тому числі HSV і Herpes Hominis), Paramyxo- (у тому числі RSV),Rhabdo- (у тому числі VSV і Rabies Virus, а також Retro- (у тому числі HIV).Фармакокінетика.Хлоргексидинубіглюконат має властивість накопичуватися в зовнішньому шарові шкіри, що сприяєпродовженню його протимікробної дії. Багаторазове миття поверхні тіла видаляєхлоргексидин зі шкіри на 96 - 98%. Мінімальна кількість препарату, що можезалишитися в організмі, не викликає токсичних реакцій. Препарат не проявляєканцерогенної та мутагенної дії.

Показання для застосування.В хірургії:-дезінфекція шкіри рук та операційного поля;-антисептика післятравматичних, післяопераційних ран, опіків;-промивання очеревини, плеври (операції).В гінекології:-антисептика статевих органів перед гінекологічними операціями.В урології:-промивання сечового міхура;-цистоскопія.В дерматології:-допоміжно при гнійних інфекціях шкіри (юнацькі вугрі, фолікуліт,фурункульоз, абсцеси шкіри, флегмона, бешиха тощо).В стоматології:-промивання навколозубних свищів, зубної чарунки після екстракції,слинних залоз, верхньощелепних пазух та абсцесів;-дезінфекція слизової оболонки при запальних станах порожнини рота;-парадонтопатія;-антисептика носоглотки.Профілактично під час хіміотерапії для дезінфекції шкіри та слизовихоболонок.Гігієнічна дезінфекція рук.

Спосіб застосування та дози. При приготуванні робочих розчинів зконцентраціями, що відповідають показанням, слід користуватися таблицею,наведеної нижче. Показання Спосіб застосування Концентрація активної речовини в розчині Спосіб приготування 1 літру розчину Хірургічна дезінфекція рук Гігієнічна дезінфекція рук Дезінфекція операційного поля Антисептика ран,опіків,гнійних інфекцій шкіри Антисептика в гінекології та акушерстві Антисептика уретри, промивання сечового міхура, очеревини, плеври; цистоскопія Антисептика порожнини рота 5 мл розчину втирати протягом 2,5 хвилин, операцію повторити. Почекати до висихання. 5 мл розчину втирати протягом 1 хвилини. Почекати до висихання. Зволожити шкіру, почекати до висихання. Операцію повторити. Промивати стерильним розчином. Промивати, застосовувати тампони для піхви Промивання стерильним розчином з температурою 37° С. Промивати, змазувати щіточкою, застосовувати тампони. 0,5% в 70% етиловому спирті 0,5% 0,05% 0,02% 0,1% 25 мл рідини поповнити 70% етиловим спиртом. 25 мл рідини поповнити водою 2,5 мл рідини поповнити водою 1 мл рідини поповнити водою 5 мл рідини поповнити водою Наприклад:Для приготування 1 літра водного робочого розчину з концентрацією 0,5% необхіднов асептичних умовах влити 25 мл препрату в стерильний посуд і поповнитидистильованою або стерильною водою до об’єму 1 літр.Водні розчини препарату можна стерилізувати в автоклаві при температурі116°С протягом 30 хвилин.Увага! Використання жорсткої води для розведення препарату викликаєзниження бактерицидної дії із-за виділення важкорозчинних солей. Розчинихлоргексидину не повинні стерилізуватись за допомогою іонізуючоговипромінювання.

Побічна дія.Алергічні реакції – спорадично у хворих з підвищеною чутливістю.Гемоліз – після проникнення хлоргексидину в систему кровообігу.Зміна кольору зубів і кератоз язика – при тривалому застосуванні дляантисептики порожнини рота.

Протипоказання.Підвищена чутливість до хлоргексидину. Не застосовувати:-у немовлят і маленьких дітей; -на рани з великою поверхнею; -при операціях в ділянках центральної нервової системи і слуховогоканалу;-в офтальмології;-для введення в слуховий канал.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Не змішувати з іншими дезінфекційними тамиючими засобами, що містять аніоноактивні речовини (наприклад: мила,алкілсульфати та алкілсульфонати, сапоніни), тому що вони можуть вступати вреакцію з катіоноактивним диглюконатом хлоргексидину, викликаючи зниження йогопротимікробної активності або навіть повну дезактивацію. Також білкові сполуки(такі як кров, гній) можуть знижувати активність препарату.

Передозування. Не зафіксовано симптомів передозування хлоргексидинупісля місцевого застосування.

Особливості застосування. Не розводити жорсткою водою. Водні розчини можнастерилізувати в автоклаві при температурі 116°С протягом 30 хвилин. Не стерилізувати за допомогою іонізуючого випромінювання.

Спеціальні вказівки. Одяг, що знаходився в контакті з препаратом, непіддавати дії гіпохлоритів та інших сполук, що виділяють активний хлор, бо наодязі можуть з’явитися коричневі плями. Для прання одягу можна застосовуватизасоби, що виділяють активний кисень.

Вагітність і лактація. При місцевому застосуванні у вагітних і жінок, щогодують, не спостерігався негативний вплив хлоргексидину. Але не рекомендуєтьсязастосовувати тривалий час препарат у вагітних і жінок, що годують груддю.

Умови та термін зберігання. Препарат і робочі розчини зберігати при температурівід 1°С до 25°С у місці, недоступному для дітей. Захищати від світла. Робочірозчини препарату зберігати у пляшках з темного скла, фарбованого поліпропіленуабо поліетилену, не закривати каучуковими або корковими закупорками.Використовувати протягом 1 тижня. Не застосовувати після закінчення термінупридатності. Термін придатності – 3 роки
Переглядів: 785 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я