А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Хлоргексидину біглюконат (Chlorhexidine bigluconate)

міжнародна та хімічна назви:chlorhexidine;N,N’’-біс(4-Хлорфеніл)-3,12-дііміно-2,4,11,13-тетраазатетрадекандиімідамід (уформі ди-D-глюконату).

основні фізико-хімічні властивості: безбарвна або злегка опалесціююча рідинабез запаху;

склад: 1 мл розчину містить хлоргексидину біглюконату 0,5 мг;допоміжні речовини: вода очищена.

Форма випуску. Розчин для зовнішнього застосування.

Фармакотерапевтична група. Антисептичний та дезінфікуючий засіб. Код АТСD08AC02

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Хлоргексидин залежно від концентрації, щовикористовується, виявляє відносно грампозитивних та грамнегативних бактерій якбактеріостатичну, так і бактерицидну дію. Бактерiостатична дiя проявляяється вконцентрацiї 0,01% та менше; бактерицидна – в концентрацiї бiльше 0,01% притемпературi 22 градуси протягом 1 хв. Фунгiцидна дiя – в концентрації 0,05% притемпературі 22 градуси протягом 10 хв. Антивірусна дія – в концентрації 0,01 –1%. Ефективний відносно збудників інфекцій що передаються статевим шляхом(хламідіоз, уреаплазмоз, гарднерельоз, трихомоніаз, гонорея, сифіліс,генітальний герпес). Активний відносно грампозитивних та грамнегативнихбактерій – в т. ч. Trepomena spp., Neisseria gonorrhoeae, Trichomonas spp.,Chlamidia spp., Ureaplasma spp. Не діє на кислотостійкі форми бактерій,мікробні спори, гриби. Стійкий після обробки шкіри (рук, операційного поля)0,05% розчином, зберігається на ній у кількості достатній для бактерицидногоефекту. Зберігає активність (трохи знижену) в присутності крові, гною, різнихсекретів та органічних речовин. Фармакокінетика. Оскільки розчин хлоргексидину біглюконату водний, призовнішньому застосуванні препарат не проникає крізь шкірний ліпідний бар’єр і,як наслідок – не виявляється у плазмі крові.

Показання. Обробка шкірних покривів: інфіковані потертості, тріщини, гнійні рани,інфіковані опіки, бактеріальні захворювання шкіри і слизових оболонок.Профілактика інфекцій в хірургії, урології, акушерстві та гінекології.Застосовується у відділеннях ЛОР і стоматології (тонзиліт, ларингіт,гінгівіт, стоматит, афти, парадонтит, альвеоліт).Профілактика інфекцій що передаються статевим шляхом (хламідіоз, уреаплазмоз,гарднерельоз, трихомоніаз, гонорея, сифіліс, генітальний герпес).

Спосіб застосування та дози. Хлоргексидин застосовують як профілактичнийі лікувальний засіб зовнішньо та місцево.0,05% водний розчин застосовують у вигляді зрошень, полоскань іаплікацій (5 – 10 мл наносять на уражену поверхню шкіри або слизових оболонок)з експозицією 1 – 3 хв. 2 – 3 рази на добу (на тампоні або шляхом зрошення).При післяопераційному догляді за хворими у відділеннях ЛОР тастоматології призначають розчин 0,05% для полоскання і зрошення звичайно 2 – 3рази на добу.Комплексне лікування уретритів і уретропростатитів проводять шляхомвпорскування в уретру 2 – 3 мл 0,05% розчину 1 – 2 рази на день, курс лікування– 10 днів, процедури назначають через день.Для профілактики венеричних захворювань хлоргексидину біглюконатефективний, якщо його застосовують не пізніше 2 годин після статевого акту.0,05% розчин вводять у сечовий канал чоловікам (2 – 3 мл), жінкам (1 – 2 мл), іу піхву (5 – 10 мл) на 2 – 3 хв. Необхідно також обробить шкіру внутрішніхповерхонь стегон, лобка, статевих органів. Після процедури не ходити в туалетпротягом 2 годин.

Побічна дія. У рідких випадках можлива поява алергічних реакцій(шкірний висип), сухість шкіри, фотосенсибілізація.

Протипоказання. Підвищена індивідуальна чутливість до компонентівпрепарату, дерматити.

Передозування. Симптоми передозування не описані.

Особливості застосування. У пацієнтів при відкритій черепно-мозковій травмі,ушкодженні спинного мозку, перфорації барабанної перетинки слід запобігатипотрапляння препарату на поверхню головного мозку, мозкових оболонок та вбарабанну порожнину. З обережністю призначають дітям (до 18 років). Жінкам підчас вагітності та годування груддю з урахуванням співвідношення ризик/користь.У разі потрапляння на слизові оболонки очей, їх слідшвидко і ретельно промити водою.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Хлоргексидину біглюконат – катіоннаречовина що не сумісна з детергентами, які включають аніонні групи, з милами,лугами, натрію-лаурилсульфатом, натрію-карбоксиметилцелюлозой і альгінатом.Сумісний з препаратами, що включають катіонні групи (бензалконію хлорид,центримонію бромід).Не слід застосовувати разом з препаратами йоду (збільшуєтьсяризик появи дерматитів).Підвищує чутливість бактерій до хлорафеніколу, канаміцину,неоміцину, цефалоспоринів.Етанол посилює дезінфекційний ефект.

Умови та термін зберігання. У захищеному від світла місці притемпературі не вище+ 25 оС. Зберігати у недоступному для дітей місці.Термін придатності – 2 роки
Переглядів: 1323 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я