А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Хімекромон (Hymecromon)

міжнародна назва: хімекромон;

основні фізико-хімічні властивості:круглідвоопуклі таблетки білого кольору;

склад: 1 таблетка міститьхімекромону 400 мг;допоміжні речовини

: повідон, целюлозамікрокристалічна, карбоксиметилкрохмалю натрієва сіль, крохмаль пшеничний,магнію стеарат.Форма випуску. Таблетки.

Фармакотерапевтична група. Препарат з жовчогінною і спазмолітичною дією. Код ATCА05AX-02.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Хімекромон виявляєселективну спазмолітичну дію на жовчні шляхи, яка комбінується з вираженим холеретичнимефектом. Безпосередній міотропний вплив поліпшує функціональну активністьгладкої мускулатури жовчних проток. Полегшує виділення жовчі з міхура іхоледоха через сфінктер Одді та зменшує там тиск, спричинений затримкою жовчі.Не впливає на скорочувальну здатність жовчного міхура. Збільшує об’ємсекретованої жовчі та вміст кислот і холестеролу в ній. Таким чиномактивізується ліпаза підшлункової залози, поліпшується емульгування жирів іполегшується їх резорбція.Фармакокінетика.Після перорального прийому швидковсмоктується з шлунково-кишкового тракту. Максимальні концентрації в плазмідосягаються на 2–3-й год. Об’єм розподілення варіюється у межах 20,8-36,4 л.Фармакокінетика препарату не залежить від дози. Період напіврозпаду у плазмістановить у середньому годину. Кумулюється у жовчі, при цьому ступіньелімінації залежить від активності її секреції. Загальний кліренс становить1413 мл/хв-1. Виводиться із сечею, при цьому 93 % у форміглюкуроніду, 1,4 % - у формі сульфату і 0,3 % - у незміненому вигляді.

Показання для застосування. Гіперкінетичні дискінезіїжовчних проток; підгострий і хронічний холедохолітіаз і холелітіаз;необструктивний холестаз; запори у результаті недостатньої жовчної секреції.

Спосіб застосування та дози. Дорослим призначають по 1таблетці, тричі на добу під час їди. Тривалість курсу лікування визначає лікар.Безпечність іефективність препарату у дитячому віці не встановлена, тому не рекомендуєтьсяпризначати його дітям.

Побічна дія. Описані такі побічніефекти:при підвищеній чутливості – свербіж, еритема,висипання на шкірі, кропив’янка;з боку шлунково-кишкового тракту – діарея, що зникаєпісля зменшення дози;у рідких випадках – тяжкі алергічні реакції.

Протипоказання.Підвищена чутливість до хімекромону або іншогокомпонента препарату;тяжкі захворювання печінки, у тому числі гострийгепатит і холангіт; тяжкі порушення функції нирок;повна або часткова механічна закупорка жовчнихшляхів;виразково-геморагічний коліт;хвороба Крона;гостра жовчна коліка;гострий холецистит і холангіт;емпієма жовчного міхура.

Передозування. Даних щодо передозуванняХімекромону немає.

Особливості застосування. До початку лікуванняпрепаратом необхідно точно визначити вид і етіологію холестазу. Механічніперепони можуть призвести до закупорки, збільшення об’єму і підвищення тиску ужовчному міхурі. Препарат із обережністю слід призначати при захворюванняхпідшлункової залози та гострих і хронічних колітах.Даних щодо безпечності застосування Хімекромону під часвагітності немає. Рекомендується припинити годування груддю, якщо необхіднолікування препаратом, оскільки немає даних про його екскрецію з молоком.Даних пронесприятливий вплив на активну увагу, рефлекси і рухову активність немає.

Взаємодія з іншими лікарськимизасобами. Призастосуванні Хімекромону одночасно із метоклопрамідом спостерігається взаємнепригнічення їх ефекту.Через можливістьвиникнення діареї з подальшою гіпокаліємією препарат з обережністю призначаютьхворим, які приймають серцеві глікозиди, оскільки підвищується їх чутливість доцих медикаментів.Хімекромон можна застосовувати із спазмолітичними тааналгетичними засобами.Умови та термін зберігання. Зберігатиу недоступному для дітей та сухому місці, при температурі не вище 25 єС.Термін зберігання – 3 роки
Переглядів: 1743 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я