А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Хіконцил (Hiconcil)

міжнародна назва:amoxіcillin;

основні фізико-хімічні властивості

: непрозорі, тверді желатиновікапсули, заповнені сипучим порошком білого або майже білого кольору;

склад: 1 капсула містить 250 мгабо 500 мг амоксициліну у вигляді тригідрату;допоміжні речовини: кремнію діоксид колоїднийбезводний, магнію стеарат.

Форма випуску. Капсули.

Фармакотерапевтична група. Протимікробні засоби длясистемного застосування. Пеніциліни широкого спектра дії. Код АТС J01C A04.Фармакодинаміка.Хіконцил – антибіотик широкогоспектра дії з групи напівсинтетичних пеніцилінів. Активний стосовногрампозитивних та грамнегативних мікроорганізмів. До грамнегативнихмікроорганізмів, чутливих до амоксициліну, належать Нaemophilus influenzae,Bordetella pertussis, Proteus mirabilis, штами Brucella, Neisseria gonorrhoeaei N. meningitidis, багато штамів Salmonella spp., Shigella spp., Esherichiacoli, Вorrelia burgdorfery, Helicobacter pylori. До грампозитивнихмікроорганізмів, чутливих до амоксициліну, належать гемолітичні танегемолітичні стрептококи, стафілококи, що не виробляють пеніциліназу; штамиклостридій, Streptococcus pneumoniae, Bacillus anthracis, Corynebacteriumdiphteriae та більшість штамів ентерококів. Чутливі до амоксициліну лише тіштами бактерій, які не виробляють b-лактамазу.Фармакокінетика.Амоксицилін залишається стабільниму кислому середовищі шлункового соку, отже тонкого кишечнику досягає вся доза.Близько 90% прийнятої дози всмоктується в тонкому кишечнику.Найвищий рівень концентрації в плазмі досягаєтьсячерез 1–2 год після внутрішнього прийому. Якщо дозу збільшити, рівеньконцентрації в плазмі підвищиться.Період напіввиведення становить 60–90 хв. Упацієнтів з гострим порушенням ниркової функції період напіввиведенняподовжується до 7 год.Мінімальні концентрації амоксициліну в плазмі післяприйому разової дози визначаються вже через 8 год після прийому.Амоксицилін не акумулюється в організмі.15–20% амоксициліну зв’язуються з білками плазми.Амоксицилін добре проникає в тканини та рідиниорганізму. Найвищі концентрації в рідинах організму досягаються через 1 годпісля досягнення найвищої концентрації в плазмі. Терапевтичні концентраціївизначаються в легенях, печінці, лімфатичних залозах, матці, яєчниках, слизовихоболонках носових пазух. Проникає в ексудат середнього вуха. Концентраціяамоксициліну вища у гнійному ексудаті, ніж у слизовому секреті дихальних шляхів.У жовчі концентрація амоксициліну в 10 разів вища,ніж у плазмі.Амоксицилін слабо проникає в мозок та ліквор. Непроникає в простату.Амоксицилін виводиться в основному нирками, 50–70%прийнятої дози (250 мг) виводиться в незміненому стані з сечею. 10–20%амоксициліну метаболізується. b-лактамне кільце метаболізується до пеніцилінової кислоти, якавиділяється з сечею.Мінімальна кількість виводиться з жовчю.Фармакокінетика амоксициліну у дітей старше 2 роківпрактично така сама, як і в дорослих. У дітей віком 1–2 роки абсорбціяамоксициліну дещо швидша.У новонароджених амоксицилін виводиться повільніше,ніж у дорослих. Період напіввиведення у них становить 3,7–4 год.

Показання для застосування.Інфекції, викликані мікроорганізмами,чутливими до амоксициліну:• інфекції ЛОР-органів(середній отит, синусит, фарингіт, тонзиліт);• інфекції дихальних шляхів(гострий бактеріальний бронхіт, бактеріальне загострення хронічного бронхіту,пневмонія);• інфекції шлунково-кишковоготракту (сальмонельоз, у разі чутливості до амоксициліну);• знищення Helicobacterpylori при виразці шлунка та дванадцятипалої кишки (в комбінації з іншимипрепаратами);• інфекції органівсечостатевої системи;• гонорея;• інфекції шкіри і підшкірноїтканини;• бореліоз (хвороба Лайма);• деякі інші інфекції(бруцельоз і лептоспіроз);• профілактика бактеріальногоендокардиту при хірургічних втручаннях у порожнині рота і верхніх дихальнихшляхах.

Спосіб застосування тадози.Дозу, частоту введення ітривалість лікування визначає лікар залежно від захворювання.Дорослі ідіти з масою тіла понад 40 кг приймають від 250 мг до 500 мг Хіконцилу тричі на добу абовід 500 мг до 1000 мг двічі на добу. При синуситі, пневмонії та інших тяжкихінфекціях приймають від 500 мг до 1000 мг тричі на добу. Щоденну добову дозуможна збільшити максимум до 6 г.Діти змасою тіла менше 40 кг приймають від 20 мг до 40 мг Хіконцилу на кг маси тілащоденно в три прийоми або від 25 мг до 45 мг/кг/добу в два прийоми. Дітям звеликою ймовірністю інфекції, викликаної резистентним Streptococcuspneumonias, Хіконцил рекомендується призначати у більших дозах, тобто по 80мг/кг маси тіла дитини щоденно в три прийоми або по 90 мг/кг маси тіла дитинищоденно в два прийоми. Максимальна добова доза для дітей становить 100 мг/кгмаси тіла.Бореліоз(хвороба Лайма): дорослі та діти з масою тіла понад 40 кг приймають від 500 мг до 1000мг тричі на добу, а доза для дітей з масою тіла менше 40 кг становить 50 мг/кгмаси тіла в три прийоми.Длязнищення Helicobacter pylorі Хіконцил рекомендується застосовувати в поєднанні з іншимиліками. Дорослі приймають по 1000 мг Хіконцилу двічі на добу, а діти – 50 мг/кгмаси тіла щодня в два прийоми.Дляпрофілактики ендокардиту дорослим призначають 3 г Хіконцилу за 1 год дохірургічного втручання і 1,5 г через 6 год після такого втручання. Дітямпризначають50 мг/кг маситіла до процедури і 25 мг/кг маси тіла після неї.Хіконцил можназастосовувати пацієнтам з нирковою недостатністю. При нирковій недостатностітяжкого ступеня (кліренс креатиніну < 10 мл/хв та/або 0,16 мл/с)рекомендується збільшити інтервал між введенням препарату до 12-24 год.

Побічна дія.При застосуванні Хіконцилy можуть спостерігатися такі побічні ефекти якнудота, блювання, діарея, еритематозні та макулопапульозні висипи, кропив’янка,свербіж, ангіоневротичний набряк, бронхоспазм, анафілактична реакція. У разіпояви алергічної реакції слід негайно припинити лікування. При кропив’янцідостатньо призначити антигістамінні препарати. При анафілактичній реакції сліднегайно призначати адреналін, при необхідності – кисень та кортикостероїди(внутрішньовенно). Слід забезпечити вільний доступ повітря в дихальні шляхи.Псевдомембранознийколіт виникає дуже рідко.У період лікування в окремих випадках можутьспостерігатися стоматит, езофагіт, інтерстиціальний нефрит, анемія,тромбоцитопенія, еозинофілія та лейкопенія.Дуже рідко при застосуванні високихдоз препарату може виникати сплутаність свідомості, галюцинації і судоми.

Протипоказання. Гіперчутливість до амоксициліну, інших антибіотиківгрупи пеніцилінів або до інших інгредієнтів препарату; інфекційний мононуклеозі злоякісні захворювання лімфатичних залоз. Діти до 5 років (для даноїлікарської форми).

Передозування.Надмірні дозипрепарату можуть викликати нудоту, блювання, діарею, кристалурію, збудженняцентральної нервової системи, сплутаність свідомості та судоми. Лікування єсимптоматичним.При прийомі великих доз концентрація амоксициліну всечі значно підвищується. Звичайно у пацієнтів з нормальною нирковою функцієюне виникають ускладнення, якщо вони вживають достатню кількість рідини. Однакможе розвинутися кристалурія. У хворих з нирковою недостатністю амоксицилінвиводиться з організму за допомогою гемодіалізу.

Особливості застосування. Існує ймовірність розвиткуперехресної гіперчутливості до пеніцилінів, інших b-лактамних антибіотиків тацефалоспоринів, хоча подібні випадки спостерігаються дуже рідко. Під часлікування амоксициліном можуть відбуватись зміни в кишковій флорі. Це можепризвести до збільшення кількості Cl. difficile і псевдомембранозногоколіту. У такому разі застосування амоксициліну необхідно припинити і провестивідповідне лікування. Може також збільшуватись кількість грибів, особливо упіхві. У пацієнтів з інфекційним мононуклеозом або злоякісним захворюваннямлімфатичних залоз при застосуванні Хіконцилу частіше з'являються шкірні висипи.Пацієнтам із сильним порушенням функції нирок рекомендується збільшуватиінтервал між введенням препарату.Вагітністьі годування груддю. У проведених дослідженнях встановлено, що амоксицилін нечинить шкідливої дії на плід. Цей препарат можуть застосовувати вагітні жінки,але при цьому необхідно ретельно зважувати доцільність такого лікування.Невелика кількість препарату потрапляє в грудне молоко, але, незважаючи на це,Хіконцил можна застосовувати під час годування дитини груддю.Дітям Хіконцилпризначають в іншій лікарській формі (у вигляді сиропу).Вплив на здатність керувати автомобілем та іншимимеханічними засобамиАмоксицилін не впливає наздатність пацієнта керувати автомобілем та іншими механічними засобами.

Взаємодія з іншимилікарськими засобами. Хіконцил може послабити дію деяких пероральнихконтрацептивів.Одночасний прийом алопуринолу може викликати шкірнівисипи.Одночасний прийом з клавулановою кислотою посилюєефект амоксициліну.Антибіотики з бактеріостатичною дією зменшуютьефективність амоксициліну.При одночасному прийомі токсичність метотрексатупідвищується.Діяантикоагулянтів при їх застосуванні разом з амоксициліном посилюється, що можевикликатикровотечу.Під часлікування амоксициліном можна отримати хибнопозитивні результати реакціїКумбса іхибнопозитивні результати при визначенні концентрації глюкози в сечі.

Умови та термін зберігання.Зберігатиу захищеному від світла та недоступному для дітей місці при температурі не вище25оС.Термін придатності – 3 роки
Переглядів: 754 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я