А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Алюмаг (Alumag)

основні фізико-хімічні властивості: таблетки білогокольору, злегка двоопуклі, круглої форми; на одному боці є гравіювання:“ALUMAG”.склад: одна таблетка містить алюмінію гідроксиду 200мг; магнію гідроксиду 200 мг; допоміжні речовини: крохмаль картопляний,желатина, сорбітол, манітол, магнію стеарат, олія м’ятна.

Форма випуску. Таблетки.

Фармакотерапевтична група. Антацидний препарат. Код АТС A02A D01.

Фармакологічні властивості. Алюмаг - комбінований збалансованийантацидний препарат місцевої дії. Забезпечує рівномірну і тривалу місцевунейтралізацію соляної кислоти у шлунку, усуває спазми мускулатури, знижуєвнутрішньошлунковий тиск, сприяє більш активній евакуації вмісту шлунка,виявляє адсорбуючий і обволікаючий ефект. Тамує біль у шлунку вже черездекілька хвилин після прийому. Ефект утримується протягом 4 – 6 годин. Препаратзнижує протеолітичну активність шлункового соку і переварюючу активністьпепсину (у тому числі і відносно слизової оболонки шлунка); алюміній адсорбуєжовчні кислоти і пепсин. Стимулює синтез простагландинів, сприяє утвореннюзахисного слизово-бікарбонатного бар’єру на поверхні слизової оболонки, якийзахищає її від подразнення. Покращує кровопостачання слизової оболонки,збільшує постачання кисню і поживних речовин, прискорює виведення цитотоксичнихсполук, завдяки чому виявляє цитопротективну дію і сприяє рубцюванню виразки.Кількісно збалансований склад препарату зменшує вірогідність виникненнязакрепів і діарей. Кислотонейтралізуюча активність 1 таблетки не менше 100 мл0,1 мол. розчину соляної кислоти. В процесі нейтралізації не утворюєтьсявуглекислота, не виникає метеоризм і, як наслідок, вторинна гіперсекреція.Препарат не порушує кислотно-лужного балансу, не викликає розвитку алкалозу іутворення конкрементів у сечовидільних шляхах.Фармакокінетика. Препарат місцевої дії, практично невиявляє системного ефекту. Всмоктуються тільки незначні кількості сполукалюмінію і дещо більше сполуки магнію. При правильному функціонуванні нирок цене має істотного значення, тому що ці сполуки швидко виводяться із організму.Внаслідок нейтралізації соляної кислоти гідроксиди алюмінію і магніюперетворюються на хлориди і виводяться із організму з калом.

Показання для застосування.Комплексна і монотерапія кислотозалежних хвороб травноготракту: гастроезофагеальної рефлюксної хвороби, невиразкової диспепсії, гострихта хронічних неатрофічних гастритів, пептичної виразки шлунка тадванадцятипалої кишки;епізодично, за потреби усунути больовий синдром,печію та дискомфорт в епігастральній області, які спричинені порушенням дієти(надмірним вживанням алкоголю, кави, гострих страв) та курінням;профілактично для захисту слизової оболонки шлункавід подразнюючої дії нестероїдних протизапальних, кортикостероїдних та іншихульцерогенних лікарських засобів при їх довготривалому застосуванні.

Спосіб застосування та дози. Внутрішньо. Для лікування кислотозалежниххвороб призначають по 2 таблетки 4 рази в день (четвертий раз - безпосередньоперед сном). Препарат краще приймати через 1 - 1,5 години після основної іжі,тому що, по- перше: нейтралізуюча активність залежить від тривалості йогоперебування у шлунку, по-друге: cаме через 1 - 1,5 години після їжі подразнюючадія шлункового соку найвища і може викликати больовий синдром. Курс лікування:3 – 4 тижні. Не можна приймати препарат довше 4 тижнів.Епізодично, для позбавлення від печії або болю вшлунку, приймають 2 - 4 таблетки Алюмага.Профілактично, для захисту слизової оболонки відподразнюючої дії ліків, приймають по 2 таблетки за 2 години до їх прийому.Таблетки краще розжовувати або просто потримати уроті до розм’якшення і запити водою (препарат має приємний м’ятний смак).Максимальна добова доза - 12 таблеток.

Побічна дія. Препарат, як правило, добре переноситься, але зрідкаможе виникнути діарея або закреп, нудота, блювання, світле забарвлення каловихмас. Крім того, довготривале (більше 4 тижнів) застосування великих дозпрепарату, може спричинити ниркову недостатність, остеомаляцію та енцефалопатію.

Протипоказання. Препарат протипоказаний при підвищеній чутливості добудь-якого з його компонентів і тяжкій нирковій недостатності.

Передозування. Перевищення максимальних добових доз може викликатистан легкої сонливості. При довготривалому (більше 4 тижнів) застосуваннівеликих доз препарату можуть з’явитися електролітні порушення (підвищенняконцентрації магнію і алюмінію або зниження концентрації фосфатів). Випадкигострого передозування і симптоми гострої токсичності у людей невідомі.

Особливості застосування. Препарат можна застосовувати у вагітних тажінок, які годують груддю, короткими курсами і рекомендованими дозами.Обережно застосовувати у дітей віком до 6 років,особливо з дегідратацією організму, та у осіб з нирковою недостатністю. Придовготривалому застосуванні великих доз препарату можливий розвиток дефіцитуфосфору в організмі (алюмінію гідроксид послаблює абсорбцію фосфатів), тому вперіод лікування слід забезпечити збагачену фосфором дієту. В терапевтичнихдозах препарат не впливає на здатність керувати транспортними засобами тарухомими механізмами.

Взаємодія з лікарськими засобами. При одночасному прийомі з Алюмагомзнижується абсорбція препаратів тетрациклінового ряду, серцевих глікозидів,препаратів заліза і фосфору, протиревматичних та протизапальних засобів,блокаторів гістамінових рецепторів і адреноблокаторів. З цими препаратамиутворюються важкорозчинні солі або внутрішньокомплексні сполуки (хелати).Алюмаг можна приймати тільки за 2 години ( у випадку фторхінолонів – за 4години) до або через 1 годину після прийому цих препаратів.

Умови та термін зберігання. Зберігати у сухому місці при температурі від15є C до 25° С. Захищати від світла. Препарат зберігати у недоступному длядітей місці. Термін придатності - 3 роки
Переглядів: 780 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я