А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Хелікоцин (Helicocin)

основні фізико-хімічні властивості: таблетки (круглі та овальні), вкритіоболонкою білого або майже білого кольору;

склад: кожна кругла таблетка містить 500 мг метронідазолу;кожна овальна таблетка містить 750 мг амоксициліну увигляді амоксициліну тригідрату;

Форма випуску. Таблетки, вкриті оболонкою.

Фармакологічна група. Комбінації для ерадикації Helicobacterpylori. АТС А02В D.

Фармакологічні властивості. Амоксицилін – пеніцилін широкого спектра діїз бактерицидним ефектом. Метронідазол так само виявляє бактерицидну дію, аленалежить до групи похідних нітроімідазолу. Результати мікробіологічнихдосліджень доводять синергічну дію цих двох антибіотиків на Helicobacterpylori. Крім того, амоксицилін інгібує розвиток резистентності Helicobacterpylori до метронідазолу. Досі не виявлено амоксицилінрезистентних штамівHelicobacter pylori.

Фармакокінетика. Два компоненти Хелікоцину не впливають нафармакокінетику один одного, отже фармакокінетика комбінованого препаратуідентична фармакокінетиці окремих субстанцій.Амоксицилін практично повністю всмоктується утонкому кишечнику. Всмоктування амоксициліну не залежить від прийому їжі.Максимальна концентрація у сироватці крові досягається вже через 1 – 2 годинипісля перорального застосування. Препарат проникає безпосередньо у м’якітканини та рідини організму. Амоксицилін виводиться з організму переважнонирками, період напіввиведення дорівнює 1 – 2 годинам.Метронідазол після перорального прийому всмоктуєтьсяшвидко та повністю. Пік концентрації у сироватці досягається через 1 – 2години. Одночасний прийом їжі може затримувати всмоктування метронідазолу,однак не впливає на рівень всмоктування. Метронідазол проникає безпосередньо ум’які тканини. Середній період напіввиведення для здорових дорослих становить 8годин. Речовина виводиться переважно нирками.

Показання для застосування. Хелікоцин застосовується для ерадикаціїHelicobacter pylori на слизовій оболонці шлунка. Отже, препарат показаний при лікуванніспричинених Helicobacter pylori хронічних та гострих гастритів та у комбінаціїз відповідним противиразковим препаратом для лікування пептичної виразки шлункаабо дванадцятипалої кишки, за наявності чутливості до метронідазолу або ускладі квадротерапії.

Спосіб застосування та дози. Сучасні схеми ерадикації Helicobacter pyloriпередбачають включення блокаторів протонної помпи, антибіотика (ів),метронідазолу та препаратів вісмуту (2-га лінія захисту за Маастрихтськимконсенсусом-ІІ, 2000 рік). Хелікоцин являє собою комбінований препарат івключає дві різні таблетки з різними діючими речовинами. Кругла таблеткамістить метронідазол, овальна – амоксицилін. Слід приймати одну круглу та однуовальну таблетку тричі на день. Обидві таблетки потрібно приймати разом вранці,вдень та ввечері. Для зручності таблетки розташовані на блістерах попарно тапозначені написами: “ранок”, “день”, “вечір”. Треба ковтати таблетки одну заодною разом з великою кількістю рідини (вода, чай тощо, але не алкоголь!). Препаратслід приймати натщесерце або разом з їжею. Необхідно суворо дотримуватисярежиму прийому препарату протягом усього періоду, що прописав лікар, абиуникнути розвитку резистентних мікроорганізмів і досягти бажаноготерапевтичного ефекту, одночасно з Хелікоцином слід призначати блокаторипротонної помпи та препарати вісмуту.

Побічна дія. Хелікоцин загалом добре переноситься. У деякихпацієнтів, які приймали Хелікоцин, спостерігалася слабка діарея, нудота,відсутність апетиту або блювання. В окремих випадках тяжка персистуюча діареяможе свідчити про виникнення псевдомембранозного коліту. Уртикарія, екзантема,мультформна еритема, ексфоліативний дерматит, інтерстиціальний нефрит, щовідзначалися в окремих випадках під час лікування Хелікоцином, перебіг їх бувм’яким та вони швидко регресували протягом кількох днів після відмінипрепарату. Глосит та стоматит, можливо, спричинені ростом Candida albicans,спостерігалися у поодиноких випадках під час лікування компонентами Хелікоцину.Метронідазол може спричиняти різкий неприємний присмак, сухість у роті,обкладення язика та закладеність носа.

Протипоказання. Відома або підозрювана гіперчутливість доамінопеніцилінових антибіотиків. Гострі захворювання центральної нервовоїсистеми. Патологічні зміни складу крові. Прийом алкоголю. Вагітність. Лактація.Тяжкі порушення функцій нирок та печінки. Діти до 18 років.Особлива обережність потрібна у разі гіперчутливостідо пеніциліну та при нирковій недостатності. В окремих випадках можливаперехресна алергія до одного з компонентів.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами.Амоксицилін. Одночасний прийом Хелікоцину залопуринолом підвищує ризик виникнення спонтанних шкірних реакцій. Подібно доінших препаратів, які належать до амінопеніцилінів, Хелікоцин може в окремихвипадках впливати на зниження ефекту пероральних контрацептивів. Одночаснепризначення антацидів може впливати на всмоктування амоксициліну. Неензиматичніметоди досліджень сечі на цукор можуть давати хибно позитивні результати.Метронідазол. Одночасне призначення метронідазолу тадисульфіраму може призвести до психотичних симптомів. Одночасне призначенняметронідазолу та доксициклінів призводить до потенціації протианаеробногоефекту. Циметидин може пригнічувати виведення метронідазолу, що веде до підвищенняконцентрації метронідазолу в крові. Метронідазол підсилює антикоагулятивнийефект варфарину. Фармакокінетика метронідазолу може змінюватися на фонідовготривалого лікування субстанціями з потенційно стимулюючим ефектом домікросомальних ензимів (наприклад, фенобарбітал), отже адекватна концентраціяметронідазолу може не досягатися звичайними дозами.

Особливості застосування. Прийом алкоголю під час лікуванняХелікоцином необхідно суворо виключити, через можливість серйозних побічнихреакцій у зв’язку з взаємодією з метронідазолом.У разі виникнення тяжкої персистуючої діареї слідвзяти до уваги можливість розвитку псевдомембранозного коліту (загрозливого дляжиття пацієнта). У такому разі терапію хелікоцином слід негайно припинити тапризначити іншу зручну терапію.

Умови та термін зберігання. Зберігати у захищеному від світла, вологи танедоступному для дітей місці, при температурі не вище 25°С.За дотримання умов препарат зберігає повністю своївластивості до дати, зазначеної на упаковці. Термін зберігання – 4 роки.
Переглядів: 1154 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я