А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Упсарин упса з вітаміном с (Upsarin upsa with vitamin c)

основніфізико-хімічні властивості: таблетки білого кольору, круглі, з насічкою для поділу,розчинюються у воді з шипучою реакцією;

склад: 1 таблетка міститькислоти ацетилсаліцилової 330 мг, кислоти аскорбінової (вітамін С) 200 мг;допоміжніречовини: гліцин, кислота лимонна безводна, натрію гідрокарбонат, натріюбензоат, повідон.

Формавипуску.Таблетки шипучі.

Фармакотерапевтична група.Аналгетики-антипіретики.Код АТС N02B A51

Фармакологічнівластивості.Фармакодинаміка.Препаратспричиняє аналгетичну, протизапальну, жарознижувальну, антиагрегантну дію;гальмує біосинтез простагландинів; в осередку запалення зменшує проникністькапілярів, знижує активність гіалуронідази, обмежує енергетичне забезпеченнязапального процесу шляхом гальмування утворення АТФ; знижує збудження центрівтерморегуляції і больової чутливості, зменшує альгогенну дію брадикініну.Аскорбіновакислота, що входить до складу препарату, поповнює потребу організму у вітамініС, підвищує антиоксидантну активність, зменшує проникність судин, підвищуєстійкість організму до зовнішніх негативних факторів.УПСАРИНУПСА з вітаміном С випускається в формі шипучих таблеток з буфернимивластивостями, що зменшує подразнювальну дію ацетилсаліцилової кислоти наслизову оболонку шлунково-кишкового тракту. Фармакокінетика.Розчинний шипучий УПСАРИН УПСА з вітаміном С всмоктується швидше, ніжзвичайна ацетилсаліцилова кислота. В організмі ацетилсаліцилова кислотагідролізується з утворенням фармакологічно активного метаболіту - саліциловоїкислоти. Максимальна концентрація саліцилової кислоти в плазмі кровіспостерігається від 2 до 4 годин після прийому. Період напіввиведеннясаліцилової кислоти може коливатись від 3 до 9 годин та носить дозозалежнийхарактер (збільшується в разі збільшення дози препарату).Вітамін С (кислота аскорбінова) легко всмоктується у травному каналі.Після всмоктування циркулює в плазмі і концентрується в залозах внутрішньоїсекреції. У великих кількостях міститься в корковому і мозковому шарахнадниркової залози. Вміст аскорбінової кислоти в лейкоцитах і тромбоцитахвищий, ніж у плазмі крові. Вітамін С частково метаболізується до щавлевоїкислоти або інших водорозчинних метаболітів, а частково виводиться нирками унезмінному стані. Катаболізм кислоти аскорбінової становить 2,2-4,1% відзагального її запасу в організмі, що, у свою чергу, оцінюється в 1500 мг.Вважається, що цього запасу організму вистачає на 1-1,5 місяця при відсутностівітаміну С в їжі. Екскреція його із сечею починається після насичення депобільше 1500 мг. У хворих зі зниженими запасами вітамін С може не з’являтись усечі навіть при введенні у великій кількості внутрішньо чи парентерально.Період напіввиведення кислоти аскорбінової становить від 12,8 до 29,5 доби.

Показання для застосування.Симптоматичне лікуваннябольового синдрому легкого і середньогоступеня (головний, зубній біль, біль у м’язах).Симптоматичне лікування захворювань, щосупроводжуються підвищенням температури тіла (грип, гострі респіраторнізахворювання).

Спосіб застосування та дози.Призначається для перорального застосування дорослим та дітям від 4років.Безпосередньо перед застосуванням таблетку розчиняють у склянціпідсолодженої або чистої води або у молоці чи у фруктовому соці.Для дорослих максимальна добова доза не повинна перевищувати 3 г (уперерахуванні на ацетилсаліцилову кислоту).Наприклад, по 1 або 2 таблетки з інтервалам не менше 4 годин, але небільше 9 таблеток.Особам похилого віку максимальна добова доза не повинна перевищувати 2г (у перерахуванні на ацетилсаліцилову кислоту).Наприклад, по 1 або 2 таблетки з інтерваламне менше 4 годин, але не більше 6 таблеток.Дітям - за призначенням лікаря, максимальна добова доза не повиннаперевищувати 50 мг/кг.Наприклад, дітям з масою тіла від 15 до 30кг (приблизно від 4 до 10років) по Ѕ - 1 таблетці на прийом з інтервалами не менше 4 годин але небільш 3 таблеток на добу, від 30 до 50 кг (приблизно від 10 до 15 років) по 1 -2 таблетки з інтервалам не менше 4 годин, але не більше 6 таблеток.

Побічна дія.Органи травлення: в деяких випадках - нудота, анорексія, біль у животі,ерозивно-виразкові зміни слизової оболонки шлунка та інших відділівшлунково-кишкового тракту, шлунково-кишкові кровотечі. Система гемостазу: можливі геморагічний синдром (носова кровотеча,кровотеча ясен, гемарогічна пурпура та ін.), подовження часу кровотечі.Реакції гіперчутливості: кропив’янка, бронхоспазм, ангіоневротичнийнабряк, анафілаксія.Центральна нервова система: шум у вухах, відчуття зниження слуху,головній біль.Сечовивідна система: якщо добова доза вітаміну С перевищує 1 г, можливоформування уратів та оксалатів.

Протипоказання.Виразкова хвороба шлунка або 12-палої кишки у фазі загострення.Підвищена схильність до кровотеч.Підвищена чутливість до ацетилсаліцилової кислоти, саліцилатів танестероїдних протизапальних засобів.Одночасний прийом нестероїдних протизапальних чи урикозуричнихпрепаратів (пробенецид, бензбромарон, сульфінпіразон), непрямихантикоагулянтів, гепарину та тиклопідину.Одночасний прийом з метотрексатом. Дитячий вік до 4 років.III триместр вагітності.Сечокам’яна хвороба (у випадку, коли добова доза вітаміну С перевищує 1г).

Передозування.Передозування найбільш вірогідне в осіб літнього віку та дітей. Симптоми: шум у вухах, зниження слуху, головний біль, нудота;підвищення температури тіла, гіпервентиляція, дихальний алкалоз, метаболічнийацидоз, гіпоглікемія, кома, колапс, дихальна недостатність.Лікування: в разі появи перших симптомів передозування необхіднознизити дозу препарату; у разі вираженого передозування потрібне промиванняшлунка, термінова госпіталізація, корекція порушень кислотно-лужної рівноваги,гемодіаліз, симптоматичне лікування.

Особливості застосування.Необхідно з обережністю призначати препарат пацієнтам із зазначенням ванамнезі виразки шлунка або 12-палої кишки чи кровотеч з органів травлення;бронхіальної астми, ниркової недостатності; дітям з гострими віруснимиінфекціями – через ризик розвитку синдрому Рейє.Необхідно з обережністю при призначати препарат пацієнтам, якіотримують гіпоглікемічні засоби (потрібен регулярний контроль рівня цукру вкрові), глюкокортикоїди, антигіпертензивні засоби, сечогінні препарати (необхіднозабезпечити достатню гідратацію пацієнта і контроль за функцією нирок),антациди, які не всмоктуються і містять гідроокис магнію і/чи алюмінію (їхнеобхідно приймати не раніше, ніж через 2 год після прийому препарату).Пацієнтам, що знаходяться на безнатрієвійдієті, слід пам’ятати, що в кожній таблетці препарату міститься приблизно 485мг натрію. У період лікування УПСАРИНОМ УПСА звітаміном С слід виключити прийом інших препаратів, що містять ацетилсаліциловукислоту.Вагітність. У період вагітності (протягом І і II триместрів) можливийразовий прийом препарату. Після шостого місяця вагітності зростає можливістьнегативного впливу ацетилсаліцилова кислота на плід, тому від застосуванняпрепарату слід утриматися. Лактація Ацетилсаліцилова кислота проникає у груднемолоко, тому застосовувати препарат під час годування груддю недоцільно.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами.При вживанні у поєднанні з антикоагулянтами підвищується ризиквиникнення кровотеч.У разі одночасного вживання з тиклопідином - посилюється антиагрегантнадія;з нестероїдними протизапальними препаратами - посилюються основні тапобічні ефекти останніх;великі дози ацетилсаліцилової кислоти та гіпоглікемічних препаратів -можливе посилення гіпоглікемізуючої дії останніх;з глюкокортикоїдами - підвищується ризик побічних ефектів з бокуорганів травлення;з урикозуричними препаратами (пробенецид, бензбромарон, сульфінпіразон)можливе послаблення дії останніх;з сечогінними або з антигіпертензивними засобами - можливе послабленнядії останніх;з антацидами, що містять гідроокис алюмінію – уповільнюється ізменшується всмоктування ацетилсаліцилової кислоти;з інтерфероном альфа - можливе послаблення дії останнього;вживання великих доз ацетилсаліцилової кислоти та метотрексату - можливепосилення його токсичної дії на кровотворну систему.

Умови та термін зберігання.ЗБЕРІГАТИ В НЕДОСТУПНОМУ ДЛЯ ДІТЕЙ МІСЦІ. Зберігати в сухому місці при температурі 15 - 25°С. Термін придатності - 3 роки
Переглядів: 924 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я