А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Альфафоркал плюс (Alphaphorcal plus)

міжнародна та хімічна назви: альфакальцидол,(5Z,7E)-9,10-секохолеста-5,7,10(19)-трієн-1,3-діол;

основні фізико-хімічні властивості: м’які, желатинові, подовженої формикапсули, червоного кольору, які містять маслянисту пасту кремового кольору, вякій допускаються вкраплення темного кольору;

склад: кожна капсула містить альфакальцидолу -0,25 мкг, кальцію карбонату – 500 мг, що еквівалентно елементарному кальцію 200мг; допоміжніречовини: олія кукурядзяна, гідроксіанізол бутильований, гідрокситолуолбутильований, віск бджолиний.

Форма випуску. Капсули.

Фармакотерапевтична група. Вітаміни А і D, комбінація цих вітамінів. Код АТС А11С С03.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Альфакальцидол єпопередником активного метаболіту вітаміну D3. Підвищує абсорбціюкальцію і фосфору в кишечнику, збільшує їх реабсорбцію в нирках, посилюємінералізацію кісток, знижує рівень у крові паратиреоїдного гормону. Альфафоркал Плюс відновлює позитивнийкальцієвий баланс при лікуванні кальцієвої мальабсорбції, тим самим знижуючиінтенсивність кісткової резорбції, що сприяє зменшенню частоти розвиткупереломів. При курсовому застосуванні препарату відзначається зменшеннякісткового і м’язового болю, зумовленого порушенням фосфорно-кальцієвогообміну, поліпшення координації рухів. Застосування кальцію і альфакальцидолузапобігає збільшенню вироблення паратиреоїдного гормону (ПГТ), що є стимуляторомпідвищеної кісткової резорбції (вимивання кальцію з кісток).Фармакокінетика

. Після прийому внутрішньо альфакальцидолшвидко абсорбується в шлунково-кишковому тракті. Час досягнення максимальноїконцентрації препарату в плазмі становить 8 -18 годин. У печінці альфакальцидол метаболізується восновний активний метаболіт вітаміну D3 - кальцитріол (1альфа,25-дигідроксивітамін D3). Менша частина препарату метаболізується вкістковій тканині. На відміну від природного вітаміну D3біотрансформація препарату не відбувається в нирках, що дає змогу застосовуватийого у пацієнтів з нирковою патологією. Кальцій всмоктується в іонізованій формі впроксимальному відділі тонкого кишечнику за допомогою активного D-вітамін-залежного транспортного механізму.

Показання для застосування. Основні типи і форми остеопорозу (у т.ч.постменопаузальний, сенільний, стероїдний); остеодистрофія при хронічній нирковійнедостатності; гіпопаратиреоз і псевдогіпопаратиреоз; гіперпаратиреоз (з ураженням кісток); рахіт і остеомаляція, зумовленінедостатністю харчування або всмоктування; гіпофосфатемічний вітамін-D-резистентнийрахіт і остеомаляція; псевдодефіцитний (вітамін-D-залежний) рахіті остеомаляція; синдром Фанконі; нирковий ацидоз.

Спосіб застосування та дози. Препарат приймають внутрішньо. Тривалістькурсу визначається лікарем індивідульно і залежить від характеру захворювання йефективності терпії. В окремих випадках препарат застосовують протягом усьогожиття.Дорослим при рахіті й остеомаляції, що спричиненіекзогенною недостатністю вітаміну D, захворюваннями шлунково-кишкового трактучи тривалою протисудомною терапією препарат призначають у дозі 1,0-3,0мкг/добу. При гіпопаратиреозі добова доза для дорослихстановить 2,0-4,0 мкг. При остеодистрофії при хронічній нирковійнедостатності добова доза для дорослих становить до 2 мкг. При синдромі Фанконі і нирковому ацидозіпрепарат призначають дорослим у добовій дозі 2,0-6,0 мкг. При гіпофосфатемічному рахіті таостеомаляції добова доза для дорослих становить 4,0-20,0 мкг. При постменопаузальному, сенільному,стероїдному та інших видах остеопорозу добова доза для дорослих становить0,5-1,0 мкг. Розпочинати лікування рекомендується змінімальних із зазначених доз, контролюючи 1 раз на тиждень рівень кальцію іфосфору в плазмі крові. Дозу препарату можна підвищувати на 0,25 чи 0,5мкг/добу до стабілізації біохімічних показників. При досягненні мінімальноїефективної дози рекомендується контролювати рівень кальцію в плазмі крові кожні3-5 тижнів. Дітям старше 7 років, з масою 20 кг і вище -1,0 мкг/добу.

Побічна дія. Вплив на обмін речовин: рідко - гіперкальціємія;дуже рідко - незначне підвищення ЛПВП (ліпопротеїнів високої щільності) уплазмі. У пацієнтів з вираженими порушеннями функції нирок можливий розвитокгіперфосфатемії. З боку шлунково-кишкового тракту і печінки:анорексія, блювання, печія, біль у животі, нудота, сухість у роті, відчуттядискомфорту в області епігастрію, запор, діарея; рідко - незначне підвищенняАЛТ, АСТ у плазмі. З боку центральної нервової системи: рідко -слабкість, стомлюваність, головний біль, запаморочення, сонливість. З боку серцево-судинної системи: рідко -тахікардія. Алергічні реакції: рідко - шкірний висипсвербіж. З боку кістково-м’язової системи: помірнийбіль у м’язах, кістках, суглобах.

Протипоказання. Підвищена чутливість до одного з компонентів препарату.гіперкальціємія; гіперфосфатемія (за винятком гіперфосфатеміїпри гіпопаратиреозі); гіпермагніємія; інтоксикація вітаміном D; вагітність;лактація;діти віком до 7 років.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При лікуванні остеопорозу альфакальцидолможе призначатися в комбінації з естрогенами й антирезорбтивними препаратамирізних груп. При одночасному застосуванні Альфафоркалуплюс з препаратами наперстянки підвищується ризик розвитку аритмії. При одночасному призначенні з барбітуратами,протисудомними засобами й іншими препаратами, що активують ферментимікросомального окислювання в печінці, необхідно застосовувати більш високудозу Альфафоркалу плюс. Всмоктування альфакальцидолу зменшується прийого спільному застосуванні з мінеральною олією (протягом тривалого часу),колестираміном, колестиполом, сукральфатом, антацидами, препаратами на основіальбуміну. При застосуванні одночасно з Альфафоркаломплюс антацидів або лаксативодіалізу підвищується ризик розвитку гіпермагнієміїта гіпералюмініємії. Одночасне призначення препаратів кальцію,тіазидних діуретиків підвищує ризик розвитку гіперкальціємії. На фоні терапії Альфафоркалом плюс не слідпризначати вітамін D та його похідні через можливу адитивну взаємодію ізбільшення ризику розвитку гіперкальціємії, кальцію карбонат або інші препаратикальцію.

Передозування. Можливі симптоми: слабкість, млявість,запаморочення, головний біль; нудота, сухість у роті, запор, діарея, печія,блювання, біль в епігастрію, кістках, свербіж, тахікардія. Лікування: слід припинити прийом препарату.У ранній термін гострого передозування може бути ефективним промивання шлункаі/або призначення мінеральної олії (що сприяє зменшенню всмоктування ізбільшенню виведення препарату з калом). У тяжких випадках застосовуютьвнутрішньовенне введення ізотонічного розчину хлориду натрію, призначенняпетльових діуретиків, глюкокортикостероїдів.

Особливості застосування. З обережністю призначають препарат пацієнтам,схильним до гіперкальціємії, особливо пацієнтам з сечокам’яною хворобою. У період застосування препарату необхіднорегулярно (не рідше 1 разу в 3 місяці) контролювати рівень кальцію в плазмікрові і сечі, спостерігати за розвитком терапевтичного ефекту і за необхідностікоригувати дозу альфакальцидолу, щоб уникнути розвитку гіперкальціємії ігіперкальціурії. За наявності біохімічних ознак нормалізаціїструктури кісток (нормалізація вмісту лужної фосфатази в плазмі крові)необхідне відповідне зниження дози Альфафоркалу плюс, що дає змогу уникнутирозвитку гіперкальціємії. Гіперкальціємія або гіперкальціурія можуть бутизкориговані шляхом відміни препарату і зниження споживання кальцію донормалізації концентрації кальцію в плазмі крові. Як правило, цей періодстановить 1 тиждень. Потім терапія може бути продовжена, починаючи з половиниостанньої дози, що застосовувалася.

Умови та термін зберігання. Зберігати в сухому, захищеному від світламісці, недоступному для дітей, при температурі, що не перевищує 25° С.Термін придатності – 2 роки
Переглядів: 1262 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я