А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Упсарин упса 500 мг (Upsarin upsa 500 mg)

міжнародна та хімічна назва: acetylsalicylic acid;2-(ацетокси)бензойнакислота;

основні фізико-хімічні властивості: круглі білі таблетки зі скошеними краямита насічкою для поділу, швидко розчиняються у воді з шипучою реакцією;

склад: 1 таблетка містить ацетилсаліцилової кислоти 500 мг;допоміжні речовини: натрію гідрокарбонат, кислота лимонна безводна,мононатрію цитрат безводний, натрію карбонат безводний, аспартам, повідон,кросповідон, ароматизатор апельсиновий.

Форма випуску. Таблетки шипучі.

Фармакотерапевтична група.Аналгетики-антипіретики.Код АТС N02BA01.

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка.Виявляє аналгезуючу, протизапальну, жарознижуючу, антиагрегатну дію.Ацетилсаліцилова кислота завдяки необоротному інгібуванню ферментуциклооксигенази гальмує біосинтез простагландинів. В осередку запалення зменшуєпроникність капілярів, знижує активність гіалуронідази, обмежує енергетичнезабезпечення запального процесу шляхом гальмування утворення АТФ. Знижуєзбудження центрів терморегуляції і больової чутливості, зменшує альгогенну діюбрадикініну. Крім того, ацетилсаліцилова кислота інгібує агрегацію тромбоцитівшляхом блокування тромбоцитами синтезу тромбоксану А2.Препарат випускається у формі шипучих таблеток з буфернимивластивостями, що зменшує подразнюючу дію ацетилсаліцилової кислоти на слизовуоболонку шлунково-кишкового тракту.Фармакокінетика.Шипучі розчинні таблетки препарату всмоктуютьсяшвидше, ніж звичайні таблетки. Максимальна концентрація ацетилсаліциловоїкислоти в плазмі крові спостерігається через 15-40 хвилин після прийому.Біодоступність ацетилсаліцилової кислоти змінюється залежно від дози: вонастановить приблизно 60% при прийомі менше 500 мг і 90% - при прийомі більше 1 гу зв’язку з насиченням процесу гідролізу у печінці. Ацетилсаліцилова кислоташвидко гідролізується з утворенням саліцилової кислоти, котра також маєфармакологічну активність. Ацетилсаліцилова кислота та саліцилова кислоташвидко розподіляються по всіх тканинах організму. Ці кислоти проникають крізьплацентарний бар’єр, а також потрапляють у материнське молоко. Саліциловакислота інтенсивно зв’язується з білками плазми (90%). Період напіввиведення зплазми ацетилсаліцилової кислоти становить 15-20 хвилин, а саліцилової кислоти– 2-4 години. Ацетилсаліцилова кислота метаболізується головним чином у печінці івиводиться в основному із сечею у вигляді саліцилової, саліцилурової,гентесової кислот і глюкуронідів.

Показання для застосування.• Больовий синдром слабкої та середньої інтенсивності приінфекційно-запальних захворюваннях (грип, гострі респіраторні захворювання), атакож невралгія, головний та зубний біль;• гіпертермічні реакції різного генезу;• ревматологічні захворювання;• профілактика тромбозів, тромбоемболій, інфаркту міокарда та ішемічнихпорушень мозкового кровообігу.

Спосіб застосування та дози.Таблетку розчиняють у склянці води безпосередньо перед вживанням.Дорослим: рекомендовано дозування по Ѕ - 1 таблетці на прийом,за необхідності прийом може бути повторений, але добова доза не повиннаперевищувати 3 г (6 таблеток), інтервал між прийомами - не менше 4 годин. Приінтенсивному болю або гіпертермії припускається прийом одразу двох таблетоккожні 4 години, але не більше 6 таблеток на добу.Особам похилого віку: добова доза становить 2 г ацетилсаліцилової кислотина добу, тобто 4 таблетки, звичайно призначають по одній таблетці 500 мг зінтервалами не менше 4 годин, але не більше 4 таблеток на добу. Дітям: з 9 років з масою тіла понад 30 кг, добова доза не повиннаперевищувати 50 мг/кг маси тіла. Препарат може призначатися дітям з масою тілане менше 30 кг (звичайно від 9 років), з інтервалом між прийомами від 6 до 4годин.Пацієнт повинен знати, що без консультації лікаря ацетилсаліциловукислоту можна приймати не більше 3 днів для лікування гіпертермічної реакції тане більше 5 днів для лікування больового синдрому.

Побічна дія.З боку органів травлення: у деяких випадках - нудота, анорексія, біль уживоті, ерозивно-виразкові зміни слизової оболонки шлунка та інших відділів шлунково-кишковоготракту, шлунково-кишкова кровотеча.З боку системи гемостазу: можливі геморагічний синдром (носовікровотечі, кровотечі з ясен, геморагічна пурпура), подовження часу кровотечі. Реакції гіперчутливості: кропив’янка, бронхоспазм, ангіоневротичнийнабряк, анафілаксія.

Протипоказання.Непереносимість ацетилсаліцилової кислоти або інших компонентівпрепарату;фенілкетонурія, оскільки препарат містить аспартам;бронхіальна астма, що зумовлена прийомом ацетилсаліцилової кислоти абоіншими нестероїдними протизапальними засобами;останні три місяці вагітності;загострення виразкової хвороби шлунка та 12-палої кишки;уроджений або набутий геморагічний діатез;підвищений ризик кровотеч;тяжка печінкова недостатність;тяжка ниркова недостатність;тяжка резистентна до лікування серцева недостатність;сполучення з метотрексатом у дозах понад 15 мг/тиждень;сполучення високих доз препарату з непрямими антикоагулянтами, особливопри лікуванні ревматичних хвороб;діти з масою тіла меньше 30 кг (молодші 9 років).

Передозування.Існує ризик розвинення інтоксикації в осібпохилого віку і особливо у дітей молодшого віку (як при терапевтичномузастосуванні, так і при випадковому прийомі). Тяжка інтоксикація може привестисмерті. СимптомиІнтоксикація середнього ступеня: шум у вухах, зниження слуху, головнийбіль, запаморочення – симптоми зникають при зниженні дози.Тяжка інтокcикація: у дітей загроза для життя виникає при одночасномуприйомі 100 мг/кг і більше, при цьому виникає пропасниця, гіпервентиляція, дихальнийалкалоз, метаболічний ацидоз, кетоз, гіпоглікемія, кома, колапс, дихальнанедостатність. ЛікуванняНегайна госпіталізація;промивання шлунка та введення активованого вугілля;моніторинг кислотно-лужного стану;лужнення до рН сечі від 7,5 до 8, при тяжкому отруєнні можливопроведення гемодіалізу;симптоматична терапія.

Особливості застосування.Для запобігання передозуванню слідпереконатись, що інші препарати, які пацієнт застосовує, не містятьацетилсаліцилової кислоти.Необхідно дотримуватись обережності при призначенні препарату пацієнтамз наявністю в анамнезі виразки шлунка або 12-палої кишки, а також ізшлунково-кишковими кровотечами; хворим на бронхіальну астму та з нирковоюнедостатністю.Необхідно дотримуватись обережності при призначенні препаратупацієнтам, які застосовують гіпоглікемічні засоби (необхідний регулярнийконтроль рівня цукру в крові), глюкокортикоїди, антигіпертензивні засоби,сечогінні препарати (необхідно забезпечити достатню гідратацію пацієнта іконтроль функції нирок), антациди, які не всмоктуються і містять гідроксидмагнію і/чи алюмінію (їх необхідно приймати не раніше, ніж через 2 години післяприйому препарату).Пацієнтам, які знаходяться на безнатрієвій дієті, слід пам’ятати, що вкожній таблетці препарату міститься 388,5 мг натрію.У дітей молодше 12 років з вірусними інфекціями (вітряна віспа,грипоподібні інфекції) при прийомі ацетилсаліцилової кислоти у поодинокихвипадках може розвитися синдром Рейє, який є небезпечним для життя, томуацетилсаліцилову кислоту повинен призначати дітям тільки лікар, коли іншізасоби не є ефективними.У період вагітності (у І і II триместрах) можливий разовий прийомпрепарату. Лактація. Ацетилсаліцилова кислота проникає у грудне молоко, томузастосовувати препарат під час годування груддю недоцільно.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами.Комбінації, що протипоказані.Пероральні антикоагулянти. При прийомі ацетилсаліцилової кислоти вдозах понад 3 г/добу антикоагулянти витискаються із сполук з білками плазми.Метотрексат у дозах понад 15 мг/ тиждень. Підвищується мієлотоксичнадія.Небажані комбінації.Пероральні антикоагулянти. Збільшення ризику кровотеч, необхідноконтролювати показники згортання крові, і особливо тривалість кровотечі.Інші нестероїдні протизапальні препарати. Збільшується ризик виникненнявиразки шлунка та 12-палої кишки і шлунково-кишкових кровотеч.Гепарин. Збільшується ризик кровотеч(інгібування функції тромбоцитів та ушкодження слизової оболонкишлунково-кишкового тракту).Урикозуричні засоби (бензбромарон,пробенецид). Зниження урикозуричного ефекту за рахунок конкуренції за виведеннясечової кислоти у ниркових канальцах. Комбінації, що потребують остороги.Антидіабетичні засоби (інсуліни). Посиленнягіпоглікемічної дії.Діуретики та інгібіториангіотензинперетворюючого ферменту. При прийомі у великих дозах можливийрозвиток гострої ниркової недостаності у хворих зі зневоднюванням (зниженняклубочкової фільтрації через пригнічення синтезу простагландинів, крім тогознижується гіпотензивна дія).Глюкокортикоїди (при системномузастосуванні): зниження концентрації саліцилатів у крові під час лікуваннякортикостероїдами та ризик передозування саліцилатів після їх відміни(кортикостероїди посилюють виведення саліцилатів).Метотрексат у дозах менше 15 мг/тиждень.Небезпека мієлотоксичності.Комбінації, які слід враховувати.Внутрішньоматкові засоби. Ризик зниженняконтрацептивного ефекту.Шлунково-кишкові засоби місцевої дії: оксидита гідроксиди магнію, алюмінію, солі кальцію. Підвищене виведення саліцилатівнирками за рахунок лужнення сечі.

Умови та термін зберігання.ЗБЕРІГАТИ В НЕДОСТУПНОМУ ДЛЯ ДІТЕЙ МІСЦІ. Зберігати в сухому місці при 15 - 25°С. Термін придатності – 3 роки
Переглядів: 721 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я