А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

0

Ульфамід (Ulfamid)

міжнародна назва: фамотидин;

основні фізико-хімічні властивості: круглі, двоопуклі таблетки білого кольору,вкриті плівковою оболонкою;склад: 1 таблетка містить 20 мг або 40 мг фамотидину;допоміжніречовини: пропіленгліколь, целюлоза мікрокристалічна, гіпромелоза, крохмалькукурудзяний, повідон, кремнію діоксид колоїдний безводний, магнію стеарат,титану діоксид, тальк.

Форма випуску. Таблетки, вкриті плівковою оболонкою.

Фармакотерапевтичнагрупа. Засоби для лікуванняпептичної виразки та гастроезофагеальної рефлюксної хвороби. Антагоністи Н2-рецепторів.Фамотидин. Код АТС А02В А03.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Фамотидин -противиразковий препарат з групи специфічних інгібіторів гістамінових Н2-рецепторів.Препарат конкурентно гальмує активність гістаміну і, тим самим, знижує базальнуі стимульовану секрецію кислоти та пепсину у шлунку. Завдяки зниженню кількостіта кислотності шлункового соку відбувається зменшення його дії на слизовімембрани дванадцятипалої кишки, шлунка і стравоходу. Фамотидин зменшує біль таінші симптоми і прискорює лікування запалення та/або загоєння виразки. Діяфамотидину після прийому триває 12 год.Фармакокінетика. Після перорального прийому всмоктується від 40 % до 45% фамотидину. Максимальна концентрація фамотидину у плазмі крові досягаєтьсячерез 1 – 3,5 год після прийому і є пропорційною дозі. З білками плазмизв’язується 16 % фамотидину. Препарат проходить крізь гематоенцефалічний іплацентарний бар’єр, проникає у грудне молоко. Метаболічний розпад відбуваєтьсяу печінці.Препаратвиводиться разом з сечею; від 20 до 40 % пероральної дози виводиться унезміненому стані з сечею, а решта – з калом. Період напіввиведення у здоровихлюдей становить приблизно 3 год, але у пацієнтів з нирковою недостатністю вінможе збільшуватись.Фармакокінетичніпараметри препарату в організмі здорової людини літнього віку та у дитинизначною мірою не відрізняються від фармакокінетичних параметрів у дорослоїлюдини.

Показання для застосування. Лікування станів, при якихнеобхідно зменшити секрецію кислоти шлункового соку:пептична виразка дванадцятипалої кишки (ДПК) та шлунка, у разівідсутності H.pylori (лікування та профілактика) ;синдром Золлінгера-Еллісона;гастроезофагеальна рефлюксна хвороба (ГЕРХ);хронічний гастрит з підвищеною кистотоутворючою функцією шлунку встадії загострення;невиразкова диспепсія.

Спосібзастосування та дози. Лікуванняпептичної виразки ДПК та шлунка, в разі відсутності H.pylori:1 таблетка40 мг на ніч або 1 таблетка 20 мг вранці та ввечері протягом 4 – 8 тижнів (привиразці шлунка), протягом 4-6 тижнів (при виразці ДПК).Профілактика рецидивів виразки (при неможливості ерадикації H.pylori):1 таблетка 20 мг на ніч протягом кількох місяців.Гастроезофагеальна рефлюксна хвороба (ГЕРХ): 1 таблетка 20 мг 4 рази надобу або 40 мг двічі на добу протягом 4 - 8 тижнів. Підтримуюча терапія приГЕРХ – по 20 мг 1 раз на добу, до 12 місяців.Синдром Золлінгера-Еллісона:початкова доза становить 1 таблетка20 мг кожні 6 год. При необхідності добову дозу збільшують. Підбір дози індивідуальний.Невиразкова диспепсія:1 таблетка по 20 мг двічі на день або 1 таблеткапо 40 мг1 раз на добу.Хронічний гастрит з підвищеною кистотоутворючою функцією шлунка встадії загострення: по 20 мг двічі на добу (по 40 мг 1 раз на добу), протягом2-4 тижнів.Дозування при нирковій недостатності: якщо кліренс креатиніну менший 10мл/хв або рівень креатиніну в сироватці крові перевищує 265 мкмоль/л,рекомендованою дозою є 20 мг фамотидину кожні 24 год або 20 - 40 мг фамотидинукожні 36 год або 48 год.Дітям можна призначативід 1 мг до 2 мг фамотидину на 1 кг маси тіла, але не більше 40 мг на добу.

Побічна дія. Можуть спостерігатися головний біль, запаморочення,діарея або запор, інші шлунково-кишкові розлади (нудота, блювання, біль уживоті, втрата апетиту). Реакції гіперчутливості бувають дуже рідко. Виключнорідко спостерігаються такі небажані ефекти, як втомлюваність, судоми, вертиго,часткове порушення свідомості, неспокій, збудження, депресія, підвищеннятемператури тіла, зниження лібідо, гінекомастія, підвищена активність ферментівпечінки і холестатична жовтяниця. Також можливі лейкопенія, тромбоцитопенія йеозинофілія.

Протипоказання. Ульфамід не повинні приймати пацієнти згіперчутливістю до фамотидину або будь-якого іншого інгредієнта препарату.

Передозування. При прийомі великої кількості препарату необхідновжити заходів для видалення із шлунково-кишкового тракту препарату, який ще невсмоктався, і провести симптоматичне лікування.

Особливості застосування. Перед початком лікування виразкишлунка треба виключити можливість злоякісного процесу.Для пацієнтів з тяжкими порушеннями функції нирок рекомендовані меншідози фамотидину.Клінічний досвід застосування фамотидину у дітей обмежений. Різко відміняти препарат небажано (можливий розвиток синдрому “рикошету”). Вагітність та годування груддю.Вагітні жінки можуть приймати Ульфамід лише за призначеннямлікаря, якщо позитивний ефект для матері виправдовує ризик для плода.Фамотидинпотрапляє в грудне молоко. Оскільки безпечність цих ліків для немовлят невстановлена, рекомендується під час лікування фамотидином припинити годуваннягруддю. Вплив наздатність керувати автомобілем та іншими механізмами.Фамотидин невпливає на здатність керувати автомобілем та іншими механічними засобами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Всмоктування деяких ліків(наприклад, кетоконазолу) залежить від кислотності шлункового соку, томуфамотидин слід приймати, як мінімум, через 2 год після прийому такихпрепаратів.Паралельнепризначення фамотидину і толазоліну може зменшити ефективність останнього.Їжа та антациднізасоби не впливають значною мірою на терапію фамотидином.Фамотидин невпливає на систему цитохрому Р450 оксидази печінки, тому метаболізмпрепаратів, які запобігають коагуляції крові (пероральних антикоагулянтів),теофіліну, фенітоїну, діазепаму і пропранололу не порушується.

Умови та термін зберігання. Зберігати при температурі не вище25 оС в захищеному від вологи місці. Зберігати в недоступному длядітей місці. Термін придатності – 5 років
 
 
Переглядів: 939 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я