А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Гастропом-апо (Domperidone)

міжнародна назва: domperidone;

основні фізико-хімічні властивості: білі круглі двоопуклі таблетки, вкритіплівковою оболонкою, з тисненням “АРО” з одного боку і тисненням “10” з іншого.

склад: 1 таблетка містить 12,72 мг домперидону малеату (що еквівалентно 10 мгдомперидону);допоміжні речовини: кислота фумарова, магнію стеарат, кремнію діоксидколоїдний, целюлоза мікрокристалічна, натрію кроскармелоза,гідроксипропілметилцелюлоза 2910 Е5, поліетиленгліколь 3350, титану діоксид,віск карнаубський.

Форма випуску. Таблетки, вкриті плівковою оболонкою.

Фармакотерапевтична група. Стимулятори перистальтики. Код АТС A03F A03.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка.Домперидон належить до числа антагоністівпериферичних допамінових рецепторів. Він структурно нагадує бутирфенони імає антиеметичні та гастропрокінетичні властивості. Домперидон ефективно посилює перистальтику стравоходу і підвищує тискнижнього сфінктера стравоходу, посилює моторику й перистальтику шлунка іполіпшує гастродуоденальну координацію, внаслідок чого прискорюєтьсяспорожнення шлунка і скорочується час транзиту харчових мас тонкою кишкою. Механізм дії домперидону пов’язаний з блокуванням периферичнихдопамінових рецепторів. Домперидон може блокувати блювання, спричиненеапоморфіном, гідергіном, морфіном або леводопою, завдяки стимуляціїхеморецепторів тригерної зони (розташованої поза гематоенцефалічним бар’єром).Є також непрямі докази того, що блювання інгібується і на шлунковому рівні,оскільки домперидон протидіє блюванню, спричиненому пероральним прийомомлеводопи, а локальні концентрації домперидону в стінках шлунка післяперорального прийому препарату набагато вищі за його концентрації у плазмі таінших органах. Домперидон практично не проникає через гематоенцефалічнийбар’єр, тому центральних ефектів не виникає. Домперидон підвищує рівніпролактину в сироватці крові, але не впливає на рівні циркулюючогоальдостерону. Фармакокінетика. Максимальні концентрації домперидону в плазмі кровілюдини спостерігаються через 30 хвилин після перорального прийому натщесерце.Максимальна концентрація домперидону в плазмі крові становить 20 нг/мл післяперорального прийому дози 10 мг (у вигляді таблетки) і 70-100 нг/мл післяперорального прийому дози 60 мг (у вигляді таблеток або крапель). Періоднапіввиведення в усіх випадках становить приблизно 7 год. Ступінь зв’язуваннядомперидону з білками плазми крові людини становить 91,7% і 93,0% приконцентраціях, відповідно, 10 нг/мл і 100 нг/мл. Основні метаболічні шляхиперетворення домперидону в організмі людини – гідроксилювання і N-деалкілуванняз утворенням, відповідно, гідроксидомперидону і2,3-дигідро-2-оксо-1-Н-бензімідазол-1-пропіонової кислоти. Протягом 4 діб післяперорального прийому 40 мг домперидону із сечею та фекаліями виводиться,відповідно, 31% і 66% дози.

Показання для застосування.Комплекс диспепсичних симптомів, асоційованих з уповільненням евакуаціїшлункового вмісту, шлунково-стравохідним рефлюксом, езофагітом (відчуттяпереповнення шлунка, тяжкість в епігастральній ділянці, відрижка, метеоризм,нудота, блювання, печія з регургітацією шлункового вмісту); нудота і блюванняфункціонального, органічного, інфекційного або аліментарного походження, атакож спричинені променевою або еметогенною терапією; нудота та блювання,спричинені агоністами допаміну (леводопою, бромкриптином).

Спосіб застосування та дози. При розладах моторики верхніх відділів ШКТЗвичайна доза для дорослих – по 10 мг перорально 3-4 рази на день, за15-30 хвилин до прийому їжі і, у разі потреби, перед сном. У тяжких аборезистентних випадках доза може бути збільшена до максимальної – по 20 мгперорально 3-4 рази на день. При нудоті і блюванні, спричинених лікуванням агоністами допаміновихрецепторів (протипаркінсонічними препаратами)Звичайна доза для дорослих – по 20 мг перорально 3-4 рази на день. Дляконтролювання симптомів нудоти і блювання в період титрування дозпротипаркінсонічних препаратів можуть бути необхідні вищі дози домперидону.Максимальна доза – 80 мг на добу.

Побічна дія. Можливі спазми кишечнику, екстрапірамідні розлади, алергічні реакції(висипання на шкірі), гіперпролактинемія. Інші побічні ефекти (такі якгалакторея, гінекомастія, порушення менструального циклу) мають дозозалежнийхарактер і поступово слабшають при зниженні доз або припиненні терапії.

Протипоказання. Гіперчутливість або непереносимість діючої речовини або іншихкомпонентів препарату, шлунково-кишкові кровотечі, механічна кишкованепрохідність, гіперпролактинемія, дитячий вік, вагітність, лактація.

Передозування. Можливі симптоми передозування: сонливість, дезорієнтація таекстрапірамідні розлади. Лікування симптоматичне, промивання шлунка, вживання активованоговугілля, застосування антихолінергічних засобів.

Особливості застосування. З обережністю призначають пацієнтам зі значними порушеннями функціїпечінки. В період вагітності домперидон призначають лише в тому випадку, коли очікуванакористь для матері явно переважає потенційний ризик для плоду. За необхідностіпризначення домперидону в період годування груддю потрібно припинити грудневигодовування. Домперидон не впливає на швидкість психомоторних реакцій.Безпечність й ефективність лікування домперидоном дітей не встановлені, томуГастропом-Апо не слід призначати дітям.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Оскільки домперидон стимулює моторику шлунка і тонкого кишечнику, вінможе прискорювати абсорбцію лікарських засобів у тонкому кишечнику і знижуватиабсорбцію в шлунку. Супутній прийом антихолінергічних препаратів може нейтралізувати діюдомперидону. Необхідно з обережністю призначати домперидон у поєднанні зінгібіторами моноамінооксидази (МАО). При одночасному застосуванні домперидону з антацидними засобами абоблокаторами H2-рецепторів гістаміну абсорбція домперидону можезнижуватися.

Умови та термін зберігання. Зберігати у недоступному для дітей, сухому, захищеному від світла місціпри температурі 15‑25°C. Термін придатності – 3 роки
Переглядів: 1404 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я