А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Альтанова мазь (Altan ointment)

основні фізико-хімічні властивості: мазь від світло-коричневого до коричневогокольору, однорідної консистенції, із слабким специфічним запахом

;

склад: 1 г мазі містить 20 мг альтану і 30 мг диметилсульфоксиду; допоміжні речовини: макрогол 400, масло вазелінове, макроголу 20цетостеариловий ефір, цетостеариловий спирт, пропілпарагідроксибензоат, водаочищена.

Форма випуску. Мазь.

Фармакотерапевтична група. Засоби для лікування ран і виразкових уражень.Препарати, що сприяють загоєнню ран. Код АТС D03AX50**.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Альтан – комплексний препарат з речовин поліфенольної природи – похідних елаготанінів (елагова і галова кислоти, етилгалат, альнітаніни таін.), отриманий із шишок вільхи клейкої – Alnusglutinosa (L.) Gaertn. та вільхи сірої Alnus incana (L.) Moench. родиниберезових – Betulaceae, що має антимікробну, протизапальну та ранозагоюючу(репаративну) дію. Похідні елаготанінів мають також мембраностабілізуючі іантиоксидантні властивості. Друга складова Альтанової мазі – диметилсульфоксид– забезпечує розчинність поліфенолів та глибоке проникнення їх в ушкодженіділянки рани. Крім того, диметилсульфоксид має виражену протинабрякову,спазмолітичну, дезагрегантну, аналгезуючу та помірну антисептичну,протизапальну та місцевоанестезуючу дію. Найбільш чутливі до препарату такі збудники гнійно-септичної рановоїінфекції, як Staphylococcus aureus, Proteus vulgaris, Klebsiella pneumoniae. Фармакокінетика. Не вивчена.

Показання для застосування. Піодермії, інфіковані стафілококом; трофічнівиразки гомілки, ускладнені гнійною інфекцією; опіки легкого і середньогоступеня; гнійні рани у I фазі ранового процесу; дерматози, ускладненіпіококовою інфекцією; генералізовані пародонти І-ІІ ступеня.

Спосіб застосування та дози. Перед застосуванням мазі необхідно видалитигній та некротизовані залишки тканин, провести хірургічне оброблення ранизагальноприйнятими антисептичними засобами. Потім нанести мазь стерильним шпателемпід пов’язку. На початку лікування пов’язку міняти щоденно, потім через 1-2дні. При лікуванні піодермії мазь наносять на уражене місце щоденно. Місцеопіку змазують 2-3 рази на день. Тривалість курсу лікування препаратом залежитьвід тяжкості стану і може становити 10 – 30 днів. При пародонтитімазь застосовується у вигляді інстиляцій у пародонтальні кишені в поєднанні заплікаціями мазі на ясна на 15–20 хвилин, щоденно, після маніпуляцій щодоусунення місцевих травматичних чинників ураження тканин та базовоїантисептичної терапії. Курс лікування – 10 днів (10 інстиляцій-аплікаційщоденно).

Побічна дія. Альтанова мазь звичайно добре переноситься; приправильному застосуванні побічні ефекти виникають рідко. Однак у випадках появиознак індивідуальної підвищеної чутливості до складових препарату (можливіалергічні реакції у вигляді гіперемії, свербежу) лікування слід припинити.

Протипоказання. Підвищена чутливість до компонентів препарату,вагітність, період лактації.

Передозування. Повідомлень про передозування препарату небуло.

Особливостізастосування. Рекомендуєтьсяпроводити попередню пробу на переносимість препарату у зв’язку з наявністю вйого складі диметилсульфоксиду.З обережністюпризначають дітям до 9 років.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Альтанову мазь не рекомендується поєднуватиз препаратами солей важких металів через можливість утворення важкорозчиннихкомплексів.

Умови та термін зберігання. Зберігати в сухому, захищеному від світла,недоступному для дітей місці при температурі не вище 25оС, недопускається заморожування. Термін придатності – 2 роки
Переглядів: 787 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я