А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Гастроліт (Gastrolit)

основні фізико-хімічні властивості: порошок кремового кольору, після розчиненняу воді утворює опалесцуючий розчин із запахом та смаком ромашки;

склад: 1 пакетик порошку містить 0,35 г натрію хлориду, 0,3 г калію хлориду, 0,5 г натрію бікарбонату, 2,9 г глюкози, 0,1 г екстракту ромашки сухого.

Форма випуску. Порошок для приготування розчину дляперорального застосування.

Фармакотерапевтична група. Антидіарейні препарати.Препарати електролітів з вуглеводами. Код АТС А07С А.

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка. Гастроліт® – препарат для лікування та профілактикистанів зневоднення, відновлює водно-електролітний баланс та кислотно-лужнурівновагу в організмі. До його складу входять електроліти, втрата яких завждивідбувається при діареї (Na+, K+, Cl-, HCO3-). При своєчасному застосуванні Гастроліт® може запобігти виникненнюацидозу та елекролітних порушень, особливо у дітей. Глюкоза, яка також входитьдо складу препарату, сприяє всмоктуванню електролітів та забезпечує основніпотреби організму в енергії. Активні речовини, які містяться в екстрактіромашки, мають спазмолітичну та протизапальну дії. Крім того, екстракт ромашкинормалізує перистальтику, попереджує здуття кишечнику.Фармакокінетика. Після перорального застосування глюкоза підлягаєметаболізму до CO2 та Н2О, а інші компонентививодяться, головним чином, через нирки (тільки незначна їх кількістьвиводиться з потом та випорожненнями).

Показання для застосування. Профілактика та лікування станів, якісупроводжуються дегідратацією різного походження; порушень водно-електролітногообміну.

Спосіб застосування та дози. Гастроліт® застосовують перорально. Передзастосуванням вміст пакету розчиняють у 200 мл гарячої кип’яченої води таохолоджують. Розчин не можна підсолоджувати.Дозування при дегідратації:

Діти віком до 1 року: залежно від ступеня дегідратації 50–100 мл/кг маситіла протягом перших 4–6 годин, а потім приблизно 10 мл/кг маси тіла післякожного рідкого випорожнення.

Дітям від 1 року до 3 років: залежно від ступеня дегідратації, 50 мл/кг маситіла протягом перших 4 годин, а потім приблизно 10 мл/кг маси тіла післякожного рідкого випорожнення.

Дітям старше 3 років: протягом перших 4 годин 500 мл (до зникненняспраги), а потім приблизно 100–200 мл після кожного рідкого випорожнення.

Дорослим: протягом перших 4 годин – від 500 до 1000мл (до зникнення спраги), а потім приблизно 200 мл після кожного рідкоговипорожнення.Дозування при профілактиці дегідратації визначається залежно від станухворого із розрахунку:– 10 мл/кг маси тіла після кожного рідкого випорожнення уновонароджених та дітей від 1 місяця до 3 років;– 200 мл після кожного рідкого випорожнення у дітей старше 3 років тадорослих.

Побічна дія. Інколи спостерігаються диспептичні явища: нудота,блювання.

Протипоказання. Гіперкаліємія, гостра та хронічна ниркованедостатність з порушеннями балансу електролітів; анурія; невпинне блювання;порушення всмоктування вуглеводів; цукровий діабет.

Передозування. При застосуванні рекомендованих доз передозування неспостерігається.При значному передозуванні можлива гіперволемія (особливо у пацієнтів зпорушенням функції нирок), гіперкаліємія. У таких випадках слід припинитизастосування Гастроліту®, визначити вміст електролітів у крові. Лікуванняспрямоване на корекцію водно-електролітних порушень.

Особливості застосування. Слід з обережністю застосовувати Гастроліт® приолігурії, серцевій недостатності, артеріальній гіпертензії. У разі відсутностісечі протягом 6 годин від моменту застосування препарату,слід припинитийого застосування. При блюванні через 10 хвилин повторно прийняти препаратповільно, невеликими ковтками. Гастроліт® може застосовуватися для лікування жінок під час вагітностіта годування груддю.Препарат не впливає на психофізичний стан, не обмежує здатності докерування автотранспортними засобами та обслуговування механічних пристроїв.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Не відзначалась.

Умови та термін зберігання. Зберігати при температурі 15–25°С у сухому,недоступному для дітей місті. Термін придатності – 2 роки.Готовийрозчин зберігати при кімнатній температурі протягом 24 годин.

Увага! В розчині можеутворюватися осад, який не впливає на терапевтичну цінність лікарського засобу
Переглядів: 1645 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я