А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Алька-прим (Alka-prim)

основні фізико-хімічні властивості:таблетки білого кольору, круглі, двоопуклі з гладкою поверхнею з обох боків;

склад: 1 таблетка містить: кислоти ацетилсаліцилової 330мг, кислоти амінооцтової 100 мг;допоміжні речовини:лимонна кислота безводна, натрію бікарбонат.

Форма випуску. Таблетки шипучі.

Фармакотерапевтична група. Аналгетики та антипіретики.Код АТС N02BA51

Фармокологічні властивості. Кислота ацетилсаліцилова маєболезаспокійливу, протизапальну і жарознижувальну дії.Амінооцтова кислота знижує подразнювальну дію ацетилсаліциловоїкислоти на слизову оболонку шлунка, що зменшує диспептичні явища.

Фармакокінетика.При прийомі внутрішньо кислота ацетилсаліцилова швидко всмоктується ізшлунково-кишкового тракту за рахунок попереднього розчинення таблетки у воді.Препарат починає діяти через 30 хв після приймання,а максимальна його дія проявляється через 1-3 год та утримується протягом 6 годпісля вживання одноразової дози.У пацієнтів з нормальною функцією нирок 80 - 100%одноразової дози ацетилсаліцилової кислоти виводиться із сечею протягом 24 - 72год.

Показання для застосування.• Біль слабкої та середньої інтенсивності,наприклад, головний біль (у тому числі такий,що з'являється пригіперацидності), біль у м’язах і суглобах.• Похмільний синдром.• Гарячковий стан при застуді, вірусних інфекціях.

Спосіб застосування та дози. Препарат слід приймати під час прийому їжі.Перед прийманням таблетки слід розчинити в ѕ склянки води.Як правило, рекомендується таке дозування дорослимта дітям, старше 12 років, приймати від 1 до 2 таблеток, 2-4 рази на добу.Максимальна добова доза препарату становить 4 гацетилсаліцилової кислоти.

Побічна дія. Після вживання ацетилсаліцилової кислоти можливітакі симптоми, як нудота, блювання, відсутність апетиту, біль у животі, кровотеча,шум у вухах, висипання на шкірі, кровотеча із слизових оболонок, зміни вкартині крові, розлади функції печінки, нирок, гіпоглікемія. Ацетилсаліциловакислота знижує виділення сечової кислоти, що може посилити симптоми подагри.Симптоми підвишеної індивідуальної чутливості допрепарату: кропив’янка, набряк Квінке, бронхоспазм, виражений риніт, шок,сльозотеча, колапс, втрата свідомості – можуть проявитися, головним чином, упацієнтів з хронічною кропив’янкою.В осіб з підвищенною чутливістю протягом 3 год змоменту приймання препарату можуть з’явитися симптоми побічної дії – відкропив’янки до тяжкого шоку.

Протипоказання. Препарат не слід приймати піцієнтам:• з підвищеною індивідуальною чутливістю допрепарату або з алергією в анамнезі, у яких після застосування іншихнестероїдних протизапальних засобів з’являлися такі симптоми, як кропив’янка,набряк Квінке, бронхоспазм, виражений риніт, шок;• з виразковою хворобою шлунка або дванадцятипалоїкишки у фазі загострення;• зі зниженою здатністю крові до згортання(наприклад: гемофілія, тромбоцитопенія);• з наявністю дефіцитуглюкозо-6-фосфатдегідрогенази;• з бронхіальною астмою і поліпами носа;• з тяжкою функціональною недостатністю печінки абонирок;• дітям до 12 років;• перший триместр вагітності.

Передозування. Першими ознаками отруєння є шум і дзвін у вухах;можлива поява також нудоти, блювання, посиленого потовиділення; у тяжкихвипадках – дезорієнтація і летаргія.У разі передозування препарату слід негайнозвернутися до лікаря.Застосувати симптоматичне лікування.

Особливості застосування.• З обережністю слід призначати препарат пацієнтампісля перенесеної виразкової хвороби шлунка чи дванадцятипалої кишки, іззапаленням слизової оболонки шлунка і кишечнику, оскільки може загостритисьвиразкова хвороба і стан ускладнитися появою шлунково-кишкової кровотечі.• У пацієнтів з розладами функції нирок існуєнебезпека посилення небажаної побічної дії препарату.• Алкоголь посилює прояви ускладень з боку травноїсистеми, нирок і печінки, спричинені ацетилсаліциловою кислотою.Вагітність і лактаціяАцетилсаліцилова кислота може бути рекомендована длязастосування під час вагітності тільки у випадку, коли потенційна користь дляматері перевищує можливу небезпеку для плода. Не слід застосовувати препарат уперіодIII- триместру вагітності через небезпеку виникненняпороків розвитку плода та ускладень під час пологів.Лактація.Не рекомендується годування груддю під час тривалоголікування із застосуванням високих доз ацетилсаліцилової кислоти. Короткочасневживання матір′ю в період лактації одноразових доз препаратудопускається.Застосування у дітей.Дітям до 12 років, хворим на грип чи вітряну віспуне слід давати ацетилсаліцилову кислоту без призначення лікаря через небезпеку появиважких ускладень у вигляді порушень функції печінки та головного мозку.Застосування в осіб похилого віку.Пацієнтам старше 65 років, через ослаблення функціїнирок і часті прояви подразнення шлунка та кровотечі з шлункового тракту, слід застосовуватиацетилсаліцилову кислоту в менших дозах і меншу кількість разів на добу.Вплив препарату на здатність до керуваннятранспортними засобами, обслуговування механічного обладнання та психофізичнуактивність.Відсутні дані пщодо протипоказань стосовно керуваннятранспортними засобами і обслуговування механічного обладнання.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Алька-Прим® може підсилювати дію:пероральних антикоагулянтів, препаратів, що зменшують рівень глюкози вкрові, інсуліну, метотрексату, нестероїдних протизапальних засобів,кортикостероїдів, алкоголю, вальпроєвої кислоти та сульфаніламідів.Алька-Прим® може послаблювати дію:- засобів від подагри, які підвищуютьвиведення сечової кислоти (пробенецид, сульфінпіразон);деяких антиревматичних засобів (дифлунісал,фенопрофен, ібупрофен, індометацин, піроксикам, напроксен, суліндан);антигіпертензивних засобів;антагоністів альдостерону (спіронолактол) ісалуретиків (фуросемід).

Умови та термін зберігання.Зберігати в недоступному для дітей, сухому місці,при температурі нижче 25єС.Термін зберігання – 2 роки
Переглядів: 897 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я