А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Адіупресин (Adiupressin)

міжнародна та хімічна назви: desmopressin,1-дезаміно-8-D-аргінінвазопресин;

основні фізико-хімічні властивості: прозора безбарвна рідина;

склад: 1 мл розчину містить десмопресину 0,1 мг;допоміжні речовини: бензалконію хлорид, вода для ін’єкцій. Форма випуску. Крапліназальні.

Фармакотерапевтичнагрупа. Препарати гормонівдля системного застосування. Гормони задньої частки гіпофіза. Код АТС Н01ВА 02.

Фармакологічні властивості. Десмопресин - синтетичнийполіпептид, аналог вазопресину – гормону задньої частки гіпофізу. Має вираженуантидіуретичну дію, проте вплив десмопресину на судини і гладкі м’язи упорівнянні з вазопресином значно слабший. Діє на згортальну систему крові: посилюєфібриноліз, підвищуючи активність VIII фактора і рівень активатора плазміногенав плазмі крові, однак фібринолітичні властивості десмопресину клінічно, якправило, не проявляються. Десмопресин, який є поліпептидом,розкладається під дією ферментів травного тракту, тому його вводятьінтраназально, а при неможливості (тампонада носа, ушкодження слизовоїоболонки) – сублінгвально. Десмопресин добре переноситься.

Показання для застосування. Діагностика та лікування нецукрового діабету(diabetis insipidus carnialis), тимчасова поліурія та полідипсія після операційв ділянці гіпофіза, допоміжне лікування енурезу, проведення проби наконцентраційну здатність нирок.

Спосіб застосування та дози. Дозу встановлюють індивідуально. Зазвичайпризначають від 1 до 4 крапель 0,01 % розчину в ніс або сублінгвально кожні 12годин. В тяжких випадках можливе застосування кожні 8 годин. При енурезіпризначають по 1 краплі перед сном. При проведенні проби на концентраційнуздатність нирок вводять дітям по 1 краплі, а дорослим – по 2 краплі.

Побічна дія. Спостерігається рідко і зникає, як правило, післязниження дози. Можливі сильний головний біль, нудота, риніт, набряк слизовоїоболонки носової порожнини, помірне підвищення артеріального тиску, біль вшлунку спастичного характеру, посилення болю при менструації.

Протипоказання. Підвищена чутливість до десмопресину, анурія,набряки будь-якої етіології, серцева недостатність, знижений осмотичний тискплазми крові.

Передозування. Описані випадки зниження осмотичного тиску плазмикрові до розвитку гіпергідратації і анасарки. Лікування: симптоматична терапія.

Особливості застосування. При призначенні препарату потрібенособливий контроль за наступними групами пацієнтів: діти і підлітки, особипохилого віку; з порушеннями водного та/або електролітного балансу; з ризикомпідвищення внутрішньочерепного тиску. З обережністю призначають при порушенняхфункції нирок та/або серцево-судинних захворюваннях, фіброзі сечового міхура.Застосування для дослідження концентраційноїздатності нирок у дітей у віці до 1 року слід проводити тільки в умовахстаціонару.З обережністю застосовують препарат в періодвагітності. Препарат виділяється з грудним молоком у кількості, яка не впливаєна діурез і гемостаз у дитини.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Антидіуретичний ефект десмопресинупосилюється клофібратом, хлорпропамідом і індометацином; послабляєтьсяглібуридом і карбамазепіном. Десмопресин може потенціювати дію інших засобів,які підвищують артеріальний тиск.

Умови та термін зберігання. Зберігати в сухому, захищеному від світла танедоступному для дітей місці при температурі від 8 °С до 25 °С.Термін придатності –2 роки.
Переглядів: 1753 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я