А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Тос-май (Tos-mai)

основні фізико-хімічні властивості: таблетки білого кольору,солодкі на смак;

склад: декстрометорфану гідроброміду 2мг, бензокаїну 0,2 мг, гуайяколсульфонату калію 35 мг, бензоату натрію 15 мг;допоміжні речовини: манітол, плаздон К29/32, тальк,магнію стеарат, есенція анісова, ментол, натрію сахарин.

Форма випуску. Таблетки.

Фармакотерапевтична группа. Протикашльові засоби іекспекторанти. АТС R05FB.

Фармакологічнівластивості. Фармакодинаміка. Комбінований препарат, що маєпротикашльову, муколітичну і відхаркувальну дію. Декстрометорфан впливає нацентральну ланку кашльового рефлексу довгастого мозку, підвищуючи кашльовийпоріг. Відзначено також його дію на периферичну ланку кашльового рефлексушляхом пригнічення аферентних імпульсів, що потрапляють зі слизової оболонкиверхніх дихальних шляхів. Будучи D-ізомером леворфанолу, декстрометорфан не маєнаркотичних і аналгезивних властивостей. За вираженістю протикашльової дії близькийдо кодеїну, але, на відміну від нього, не викликає залежності, не пригнічуєдихальний центр і активність миготливого епітелію дихальних шляхів.Бензокаїн належить до активнихповерхневих місцевооанестезуючих засобів. Не має резорбтивної дії. У складі комбінованихпрепаратів зменшує болісні відчуття, що виникають при сухому кашлі.Гуайяколсульфонат каліюналежить до відхаркувальних препаратів. Стимулює секрецію компонентівбронхіального слизу з низькою в’язкістю, деполімеризує мукополісахариди іпідвищує активність вій миготливого епітелію дихальних шляхів. Зменшуєповерхневе натягнення і адгезивні властивості харкотиння, знижує його в’язкістьі полегшує евакуацію з дихальних шляхів. Має слабку антисептичну та анестезуючудію.Бензоат натрію належить до відхаркувальнихзасобів прямої дії. При прийомі внутрішньо збільшує секрецію бронхіальнихзалоз, розріджує мокротиння та полегшує його евакуацію з дихальних шляхів. Маєслабковиражені антибактеріальні та протигрибкові властивості.Фармакокінетика. Декстрометорфаншвидко всмоктується в шлунково-кишковому тракті. Протикашльовий ефектрозвивається через 15-30 хвилин після його прийому внутрішньо і триває 5-6годин. Максимальна концентрація у крові досягається через 2 години. Активнометаболізується в печінці. Період напіввиведення складає 6,5 години.Екскретується переважно нирками у вигляді метаболітів і лише незначна кількістьв незміненому стані.Гуайаколсульфонат калію швидкоабсорбується з шлунково-кишкового тракту. Після перорального прийомумаксимальна концентрація досягається через 1-2 години, а терапевтичнаконцентрація зберігається приблизно 6 годин. Період напіввиведення складає 1-2години. Екскретується з харкотинням і виводиться нирками у вигляді метаболітіві в незміненому стані.

Показання длязастосування. Симптоматичне лікуванння сухого подразнювальногокашлю при грипі та інших гострих респіраторно-вірусних інфекціях, гостромутрахеїті, бронхіті, ларингіті, коклюші, пневмонії, плевриті, туберкульозі, припідготовці пацієнта до проведення бронхоскопії.

Спосібзастосування та дози. Дітям старшим 12 років та дорослимзвичайно призначають по 1-2 таблетки 4-6 разів на добу (максимум 16 таблеток надобу), дітям від 6 до 12 років - по 1 таблетці 4 рази на добу (максимум 8таблеток на добу), дітям від 2 до 6 років – по Ѕ таблетки 4 рази на добу(максимум 4 таблетки на добу). З метою досягнення більш швидкої дії препаратутаблетки слід повільно розсмоктувати у порожнині рота

Побічна дія. Впоодиноких випадках, як правило при порушенні рекомендованого режиму прийомупрепарату, може виникати сонливість, нудота, біль в животі, пронос, якізникають після відміни препарату.

Протипоказання.Підвищена чутливість до декстрометорфану та інших компонентів препарату,дихальна недостатність, бронхіальна астма, емфізема легень. Дитячий вік (до 2років).

Передозування.Можливий розвиток нервового збудження, занепокоєння, дратівливості, сплутаностісвідомості, які зникають після блювання або промивання шлунка.

Особливостізастосування. Не слід перевищувати рекомендовані дозипрепарату. При виникненні побічних ефектів препарат слід відмінити. Нерекомендується поєднувати з прийомом алкогольних напоїв та призначати препаратпри хронічому кашлі, що пов’язаний з бронхіальною астмою і емфіземою легень. Зобережністю призначають в період вагітності, лактації, особам із захворюваннямипечінки. У деяких пацієнтів при прийомі препарату може виникати сонливість,зниження реакції, що слід мати на увазі при керуванні транспортними засобами.

Взаємодія зіншими лікарськими засобами. Не рекомендується поєднувати зприйомом антидепресантів-інгібіторів МАО (ніаламід, піразидол).

Умови татермін зберігання. Зберігати при кімнатній температурі в сухомумісці, недоступному для дітей. Термін придатності 2 роки
Переглядів: 977 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я