А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Токофарм (Tocopharm)

міжнародна та хімічна назви: ТОКОФЕРОЛ;6-ацетокси-2-метил-2-(4,8,12-триметилтридецил)-хроман;

основні фізико-хімічні властивості: м’які, круглі, правильноїформи желатинові капсули, колір жовтий, із слабким запахом і смакомсоняшникової олії;

склад: одна капсула містить: α-токоферолу ацетат 0.100 г;допоміжні речовини: олія соняшникова.

Форма випуску. М’які желатинові капсули.

Фармакотерапевтична група. АТС – А11Н А03. Простіпрепарати вітамінів. Токоферол.

Фармакологічні властивості. α-Токоферолу ацетат –синтетичний препарат вітаміну Е. Відома ціла низка сполук (токоферолів),близьких за хімічною природою та дією. Найактивніший з них - α-токоферол.Вітамін Е - дуже сильний природний антиоксидант, бере участь у біосинтезі гемута білків, проліферації клітин, у тканинному диханні та інших найважливішихпроцесах клітинного метаболізму. Покращує обмін жирів, діючи на жирні кислотита вітамін А. Впливає на тонус і проникність судин.α-Токоферол має важливе значення длябудування і функціонування мезодермальних клітин, регулює нормальний розвитокта функціонування епітелію статевих залоз та виношування плоду. Підтримуєрівновагу між вільним і зв’язаним холестеролом, необхідним для секреціїгормонів, що регулюється гіпофізом, у тому числі статевих.

Фармакокінетика. Із травного каналуповільно всмоктується 50% препарату. Максимальний рівень концентрації діючоїречовини у крові утворюється через 4 години після прийому лікарського засобу.Для абсорбції обов’язково необхідна наявність жовчних кислот. У процесівсмоктування утворює комплекс з ліпопротеїдами – внутрішньоклітинними носіямивітаміну Е. Надходить, головним чином, у лімфу, потім – у загальний кровотік,де зв’язується переважно з альфа- та бета-ліпопротеїдами, частково – з сироватковим альбуміном. Припорушенні обміну білків транспортування утруднюється. Депонується у наднирковихзалозах, гіпофізі, сім’яниках, жировій та м’язовій тканинах, еритроцитах,печінці. Підлягає метаболізму в печінці і виділяється з організму (у незмінномустані та у вигляді метаболітів) з жовчю (більш ніж 90%) та сечею (майже 6%). Після прийому кількох доз у сечі знаходять продуктметаболізму вітаміну Е– лактон.

Показання для застосування. Токофарм застосовуєтьсяпри гіповітамінозі, м’язовій дистрофії, дегенеративних змінах зв’язкового апарату(у т.ч. хребта), суглобів та м’язів, посттравматичній та постінфекційнійвторинній міопатії, дерматоміозиті; в стані реконвалесценції після захворювань,що протікали з гарячковим синдромом; при дисменореї, загрозі аборту, клімаксі,гіпофункції статевих залоз у чоловіків; астенічному та неврастенічномусиндромах, неврастенії при перевтомі, склеродермії, ревматоїдному артриті,міокардіодистрофії, спазмі периферичних судин, атеросклерозі, гіпертонічнійхворобі, серцево-судинній недостатності, стенокардії, захворюваннях печінки,дерматозах, трофічних виразках, червоному вовчаку, псоріазі, гіпотрофії, упохилому віці.

Спосіб застосування та дози. Застосовують дорослимвнутрішньо під час або після їжі, не розжовуючи та запиваючи достатньоюкількістю рідини.Для профілактики гіповітамінозу Е у дорослих - до100 мг на добу.Для лікування гіповітамінозу Е - від 100 мг до 400мг на добу. При атеросклеротичних захворюваннях судин якантиоксидант – по 300 мг – 500 мг на добу.При аменореї - по 0.05 г один раз на добу протягом 2тижнів після настання менструації; при олігоменореї та гіпоплазії матки – вменших дозах.При безплідності – по 0.01 – 0.05 г на добу або черездобу; при порушеннях сперматогенезу та статевої потенції – по 0.1 – 0.3 г надобу (у сполученні з чоловічими статевими гормонами).Доза та тривалість лікування визначаються лікареміндивідуально для кожного пацієнта, залежно від діагнозу та тяжкості захворювання.Звичайний курс лікування – 10 – 30 днів. Наступний курс призначається через 2 –3 місяці.

Побічна дія. В поодиноких випадках можеспостерігатись алергічна реакція на α-токоферол – свербіж, почервонінняшкіри та висип ( ці симптоми потребують припинення лікування препаратом). Призастосуванні значних доз можливий незначний тимчасовий розлад шлунка, головнийбіль, запаморочення та порушення зору.Якщо під час лікування виникнуть будь-які зперерахованих симптомів або інші несприятливі явища, необхіднопроконсультуватися з лікарем.

Протипоказання. Надчутливість до діючої абодопоміжних речовин, кардіосклероз, інфаркт міокарда.

Передозування. Передозуванняα-токоферолу проявляється креатинурією, діареєю, викликає біль вепігастрії та зниження працездатності.

Особливості застосування. Звичайно не застосовують Токофарм одночасно з препаратамизаліза або коректують дозу обох лікарських засобів.З обережністю застосовують при тромбофлебіті. Вагітні та жінки, що годують груддю, можуть прийматипрепарат тільки за призначенням лікаря.Водіям транспортних засобів та операторам механізмівбажано приймати Токофарм за призначенням лікаря, оскільки в деяких випадкахможе виникнути головний біль, запаморочення та порушення зору.

Взаємодія з іншими лікарськимизасобами.Препарати, що містять залізо, пригнічують дію вітаміну Е. α-Токоферолпосилює ефект стероїдних та нестероїдних протизапальних засобів та серцевихглікозидів, зменшує токсичність серцевих глікозидів, а також вітамінів А та D.Вітамін Е та вітамін А взаємно посилюють дію одне одного. Сукралфат,холестирамін, холестипол та лаксативін зменшують резорбцію вітаміну Е слизовоюоболонкою кишечнику.

Умови та термін зберігання. У сухому, захищеному відсвітла та недоступному для дітей місці, при температурі не вищій за 25oС.Незастосовувати препарат після закінчення терміну придатності!Якщопід час лікування медикамент змінить свій зовнішній вигляд (колір, форму таін.), необхідно припинити застосування препарату з цієї упаковки.Термін зберігання – 3 роки
Переглядів: 715 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я