А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я
Приблизна ціна:

Тіогаматурбо (Thiogamma turbo)

хімічна назва: α-ліпоєва кислота;

основні фізико-хімічні властивості: розчин жовтуватого або зеленкувато-жовтогокольору;

склад: 50 мл 1,2% розчину містять меглюмінову сільα-ліпоєвої кислоти 1167,70 мг (що відповідає 600 мг α-ліпоєвоїкислоти);допоміжні речовини: меглюмін, макрогол 300, вода дляін’єкцій.

Форма випуску. Розчин для інфузій.

Фармакотерапевтична група. Засоби, які впливають на травну систему іметаболічні процеси. Код АТС А16АХ01.

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка.α-Ліпоєва кислота єречовиною, що синтезується в організмі і виконує роль коензиму в окисномудекарбоксилюванні α-кетокислот; відіграє важливу роль у процесі утворенняенергії в клітині. Сприяє зменшенню цукру в крові та збільшенню глікогену в печінці.Дефіцит або порушення обміну α-ліпоєвої кислоти внаслідок інтоксикацій абонадлишкового накопичення деяких продуктів розпаду (наприклад, кетонових тіл)призводить до порушення аеробного гліколізу. α-Ліпоєва кислота можеіснувати в двох фізіологічно активних формах (окислена і редукована), якимпритаманна антитоксична та антиоксидантна дія. α-Ліпоєва кислота впливаєна обмін холестерину, бере участь у регулюванні ліпідного та вуглеводногообміну, поліпшує функцію печінки (внаслідок гепатопротекторної, антиоксидантної,дезінтоксикаційної дії). α-Ліпоєва кислота подібна за фармакологічнимивластивостями до вітамінів групи В. Вона сприятливо впливає на процесизапалення та регенерацію тканин.Фармакокінетика.α-Ліпоєва кислотазазнає значних змін при первинному проходженні через печінку. Спостерігаютьсязначні міжіндивідуальні коливання у системній доступності α-ліпоєвоїкислоти. Виводиться нирками, переважно у вигляді метаболітів. Утворенняметаболітів відбувається внаслідок окислення бокового ланцюга та кон’югації.Період напіввиведення Тіогами® Турбо із сироватки крові становить10-20 хв.

Показання для застосування. Порушення чутливості при діабетичнійполінейропатії.

Спосіб застосування та дози. Препарат вводять у вигляді внутрішньовенноїкраплинної інфузії дорослим у дозі 600 мг на добу (вміст 1 флакона) протягом20-30 хв.При введенні Тіогами® Турбо застосовуються світлозахисніфутляри (дивись упаковку)!На початку курсу лікування Тіогаму® Турбовводять внутрішньовенно, протягом 2-4 тижнів. Надалі можна продовжити прийомпрепарату в таблетках, у дозі 600 мг на добу.

Побічна дія. З боку нервової системи та органів чуття: дуже рідкопісля внутрішньовенного введення препарату можливі судоми, диплопія.З боку системи згортання крові: після внутрішньовенноговведення препарату можливий геморагічний висип (пурпура), тромбофлебіт.Алергічні реакції: кропив’янка або екзема у місціін’єкції, системні алергічні реакції, які можуть призвести до розвиткуанафілактичного шоку.Інші: внаслідок можливої кращої утилізації глюкози зкрові може спостерігатися зниження цукру в крові. Після швидкого введенняпрепарату можливе відчуття стиснення в голові, пригнічення дихання, але ціявища спонтанно зникають.

Протипоказання.Значні порушення функції нирок і печінки;серцева та дихальна недостатність, гостра фазаінфаркту міокарда, гостре порушення мозкового кровообігу, дегідратація,хронічний алкоголізм та інші стани, які можуть сприяти розвитку лактоацидозу;вагітність і лактація;гіперчутливість до препарату.Зверніть увагу: дітей і підлітків не слід лікуватипрепаратом Тіогама® Турбо, оскільки немає відповідного клінічногодосвіду.

Передозування. При передозуванні можливі нудота, блювання, головнийбіль. Лікування - симптоматичне.

Особливості застосування. При проведенні терапії препаратом Тіогама®Турбо хворим на цукровий діабет необхідний частий контроль рівня глюкозив крові. В окремих випадках треба зменшити дози цукрознижувальних засобів, щобзапобігти розвитку гіпоглікемії. Застереження: пацієнтам, які застосовуютьпрепарат Тіогама® Турбо, слід утриматися від вживання алкоголю, томущо під дією останнього знижується терапевтична активність α-ліпоєвоїкислоти.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. In vitro α-ліпоєва кислота реагує зіонними комплексами металів (наприклад, з циспластином), тому Тіогама® Турбоможе знижувати ефект циспластину. З молекулами цукру α-ліпоєва кислотаутворює важкорозчинні комплексні сполуки. Таким чином, розчин α-ліпоєвоїкислоти несумісний з розчином глюкози, розчином Рінгера та з розчинами, якіможуть вступати в реакцію з SH-групами або дисульфідними зв’язками.При одночасному застосуванні α-ліпоєва кислота посилює діюінсуліну та пероральних гіпоглікемізуючих засобів.

Умови та термін зберігання. Зберігати при температурі від 15° С до 20° Су захищеному від світла таі недоступному для дітей місці. У зв’язку з тим, щоα-ліпоєва кислота чутлива до дії світла, флакони повинні зберігатися укартонній упаковці до безпосереднього їх використання.Термін придатності - 4 роки.Не застосовувати після закінчення термінупридатності, зазначеного на упаковці
Переглядів: 1027 Мітки препарату: разделРоздрукувати
А :: Б :: В :: Г :: Д :: Ж :: З :: І :: Й :: К :: Л :: М :: Н :: О :: П :: Р :: С :: Т :: У :: Ф :: Х :: Ц :: Ч :: Ш :: Ю :: Я